Zimowy Poland Bike Marathon w Markach

Zimowy Poland Bike Marathon w Markach

Kolarski peleton Poland Bike pożegnał zimę w podwarszawskich Markach. Blisko 200 amatorów na rowerach górskich wzięło udział w zawodach Zimowy Poland Bike Marathon, organizowanych przez Grzegorza Wajsa. Bazą imprezy była Szkoła Podstawowa nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 roku, a tuż obok znajdowały się start i meta wyścigów, rozegranych na trzech dystansach.

Na trasie MAX (32 km) wygrał Karol Sładek (Spica Solutions), wyprzedzając Przemysława Baranowskiego (Białobłocki Pro Coaching) i Bartosza Niebielskiego (Kamyk Radzymin MTB Team), a wśród kobiet nie było mocnych na Krystynę Żyżyńską-Galeńską (Damovo Bike Team). Dystans MINI (19 km) najszybciej pokonał Patryk Białek (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Robertem Kmitą (KK Załuski Team) i Mateuszem Buczelem (HPE-Eskom), a w gronie kobiet triumfowała Julita Tomaszewska (Timbud Team), przed Oliwią McFarlane (FTI Racing Team) i Anną Rząsowską (Retro Stork Team). W klasyfikacji drużynowej najlepszy był NEXTIE Bike Team, przed Kamyk Radzymin MTB Team i Timbud Team, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Jedynakowie, przed Świerczyńskimi i Mireckimi.

Uczniowie szkół podstawowych ścigali się na trasie FAN (6 km). Wśród chłopców triumfował Fabian Mucharski (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Dawidem Kaszewskim (UKK Huragan Wołomin) i Krzysztofem Paziewskim (UKS Kolarz Nadarzyn), a w rywalizacji dziewcząt wygrała Olga Kalecińska (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław), przed Sandrą Nygą (Serock) i Adą Kuflikowską (Bike Fun Legionowo).

– Szykujemy się do naszego głównego cyklu LOTTO Poland Bike Marathon 2022, który wystartuje już 20 marca w Serocku i będzie składał się z 14 etapów – mówił Grzegorz Wajs, organizator imprez Poland Bike. – Zimowy Poland Bike Marathon w Markach był doskonałym sprawdzianem i testem formy przed inauguracją nowego sezonu.

Zimowy Poland Bike Marathon w Markach został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Marki, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i siecią sklepów rowerowych SklepRowerowy.pl. Patronat honorowy sprawowali Burmistrz Miasta Marki i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerem imprezy był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

 

Więcej informacji z Marek

Marki - Warsztaty taneczne dla dorosłych

Marki – Warsztaty taneczne dla dorosłych

Klub Sportowy „Acro Dance” zaprasza na cykl bezpłatnych warsztatów tanecznych skierowanych do dorosłych w ramach projektu współfinansowanego przez Miasto Marki. Trzy spotkania taneczne [...]
0 komentarzy
Marki - Mikołajki Rodzinne

Marki – Mikołajki Rodzinne

13 grudnia 2025 roku w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Okólnej  odbędą się  Mikołajki Rodzinne — pełne magii wydarzenie przygotowane przez Radę [...]
0 komentarzy
Marki - Najsłynniejszy święty odwiedzi Strugę!

Marki – Najsłynniejszy święty odwiedzi Strugę!

Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego, Wodociąg Marecki oraz Szkoła Podstawowa nr 5 im. Prymasa Tysiąclecia w Markach serdecznie zapraszają wszystkie dzieci na [...]
0 komentarzy
Marki - 35 urodziny OPS

Marki – 35 urodziny OPS

10 grudnia) w Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym odbyła konferencja poświęcona zagadnieniom związanym z zapobieganiem przemocy, zatytułowana „Powiedz o tym komuś”. Oprócz części o charakterze [...]
0 komentarzy
Bezpieczne ferie "Zima w Markach 2026"

Bezpieczne ferie „Zima w Markach 2026”

Jeśli dziecko zostaje w ferie w mieście, może skorzystać z miejskiej propozycji. Od 10 grudnia ruszają zapisy na „Bezpieczne ferie. Zima w Markach [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.