Wkraczamy w ostatni etap prac nad Gminnym Programem Rewitalizacji Miasta Zielonka na lata 2023-2030. Poddajemy Państwa ocenie projekt tego strategicznego dokumentu. Zwracamy się z prośbą o zaznajomienie się z nim – na Państwa uwagi i opinie czekamy do 7 listopada. – informuje UM Zielonka
Rozpoczynające się dzisiaj konsultacje będą prowadzonew kilku formach:
- FORMULARZ KONSULTACYJNY
Wszelkie uwagi, opinie można zgłaszać za pośrednictwem załączonego na dole artykułu formularza konsultacyjnego. Należy go wypełnić, a następnie złożyć w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Zielonka lub przesłać na adres Urzędu Miasta Zielonka, ul. Lipowa 5, 05-220 Zielonka (liczy się data wpływu do Urzędu) lub przesłać na adres um@zielonka.pl.
Wzór formularza, projekt Gminnego Programu Rewitalizacji oraz mapy podobszarów rewitalizacji z listą przedsięwzięć rewitalizacyjnych znajdują się w załącznikach na dole strony.
- SPACER BADAWCZY
18 października (środa) o godz. 16.30 odbędzie się spacer badawczy po obszarze rewitalizacji. Spotkanie rozpocznie się przy Urzędzie Miasta Zielonka (ul. Lipowa 5) i potrwa około 90 minut. W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych, odbędzie się spacer wirtualny i dyskusja w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Zielonka. - SPOTKANIE Z MIESZKAŃCAMI
19 października (czwartek) o godz. 16.30 w Zielonce odbędzie się spotkanie z mieszkańcami z udziałem Burmistrza Miasta Zielonka, połączone z prezentacją projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Zielonka na lata 2023-2030. Spotkanie odbędzie się w budynku Kolejowej 11 i potrwa około 90 minut.
Czym jest Gminny Program Rewitalizacji Miasta Zielonka na lata 2023-2030?
Gminny Program Rewitalizacji Miasta Zielonka na lata 2023-2030 to dokument, którzy porządkuje działania w celu poprawy jakości życia mieszkańców i rozwiązywania złożonych problemów (m.in. społecznych, przestrzennych i gospodarczych), które występują na obszarze rewitalizacji.
Pod koniec 2022 roku przystąpiliśmy, razem z Państwem, do wyznaczania obszaru zdegradowanego oraz obszaru rewitalizacji. Zgodnie z przeprowadzoną diagnozą obszar rewitalizacji obejmuje trzy podobszary:
- podobszar 1 – ulica i osiedle Długa;
- podobszar 2 – Centrum miasta, osiedle Wolności oraz Glinianki;
- podobszar 3 – osiedle Poligon.
W kolejnych etapach poznawaliśmy Państwa opinie na temat poszczególnych dziedzin życia we wszystkich podobszarach rewitalizacyjnych. W maju z kolei można było zgłaszać propozycje przedsięwzięć.
Efektem prac prowadzonych od blisko roku jest powstanie projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Zielonka na lata 2023-2030. W programie przewidziano do realizacji przedsięwzięcia rewitalizacyjne wspierające m.in. integrację mieszkańców na obszarze rewitalizacji, modernizację i tworzenie nowej infrastruktury w celu poprawy jakości i dostępności oferty kulturalnej oraz sportowej czy też poprawę stanu zagospodarowania przestrzeni publicznych (np. Parku Dębinki, Placu Jana Pawła II, bazarku, dawnej bocznicy kolejowej i „terenu po Koszarowcu”). Zachęcamy do włączenia się w prace nad Gminnym Programem Rewitalizacji.
Z przebiegu konsultacji zostanie sporządzony raport, który będzie opublikowany na stronie internetowej www.zielonka.pl.
Źródło: UM Zielonka