W ostatnią sobotę w Kruszu odbyła się XII. Edycja Biegu Cichociemnych. Na starcie zameldowało się 129 biegaczek i biegaczy oraz 15 miłośników nordic walking. Pierwsza wystartowała grupa nordicowców, a 15 minut później ruszyli biegacze. Zarówno nordicowcy, jak i biegacze mieli do pokonania 10-kilometrowy dystans.
Organizatorzy biegu zadbali o wszystkie szczegóły, a dopisała również pogoda. 18 stopni i bezchmurne niebo towarzyszyło uczestnikom na trasie biegu, która była bardzo zróżnicowana. Trochę asfaltu, trochę szutru i drogi leśne. Taka kombinacja powodowała, że na nudę biegacze nie mogli narzekać, a jednocześnie podnosiła poziom trudności biegu. Stali uczestnicy na pewno nie byli zaskoczeni, bo trasa podczas Biegu Cichociemnych jest niezmienna od lat. Co ciekawe, jej znajomość na pewno nie gwarantuje końcowego sukcesu.
Przejdźmy zatem do najważniejszych rozstrzgnięć XII. Edycji. W kategorii kobiet najlepiej z trudami trasy poradziła sobie Svetlana Olijnyk. Drugie i trzecie miejsce zajęły reprezentantki Gminy Klembów: Emilia Sobczak i Milena Szymańska. Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Robert Świecak, wyprzedzając o ponad 2 minuty Seweryna Wróblewskiego i Mateusza Pawlina.
W konkurencji nordic walking zwyciężyła Monika Gawryś wśród kobiet, a u mężczyzn Radosław Wypych.
Standardowo już, Wójt Gminy Klembów Rafał Mathiak nagrodził najlepszą mieszkankę i mieszkańca Gminy Klembów. Wśród pań zaskoczenia nie było i po raz kolejny zwyciężyła Emila Sobczak z Ostrówka, a wśród Panów triumfował Łukasz Urbanik, również z Ostrówka.
Dodatkowe wyróżenienia przyznano również w kategorii wiekowych, a ich pełna lista dostępna jest na stronie ultimasport.pl.
Dużą wartością dodaną było uczestnictwo licznych uczniów ze szkół podstawowych w Kruszu i Dobczynie, którzy mieli do pokonania dystans 5 km. To wspaniałe, że pamięć Cichociemnych jest kultywowana już od najmłodszych lat.
Po trudach związanych z rywalizacją każdy mógł skosztować pysznej grochówki, czy przysmaków przygotowanych przez Sołectwo Krusze.
Na zakończenie chcielibyśmy podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację biegu, w tym Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Klembowie, Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kruszu, druhom z OSP Krusze i Roszczep, młodzieżowym druhom z OSP Roszczep, Sołectwu Krusze oraz Wójtowi Gminy Klembów Rafałowi Mathiakowi za objęcie biegu honorowym patronatem.
Bieg Cichociemnych stał się już stałym punktem w kalendarzu sportowych wydarzeń naszej gminy. Niezmiernie cieszy nas rosnące zainteresowanie biegiem i obecność gości z terenu całego województwa. Bardzo miło słyszeć nam, że uczestnicy wracają na kolejne edycje ze względu na przyjazną atmosferę panującą podczas biegu. Nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić Was na przyszły rok, na XII. Edycję Biegu Cichociemnych.