Uczelnia Łazarskiego od lat angażuje się w sprawy samorządów oraz wspiera wszelkie inicjatywy społeczne, dlatego też szuka aktywnych, młodych ludzi, którzy działają na rzecz lokalnych społeczności. Uważasz, że się do takich zaliczasz? Prześlij do uczelni krótki film lub esej, w którym pokażesz jak aktywnie wspierasz swoją lokalną wspólnotę.
Konkurs skierowany jest do maturzystów oraz absolwentów studiów pierwszego stopnia. Każda kategoria ? zarówno film jak i esej ? wyłoni jednego zwycięzcę w regionie. Oznacza to, że na każde województwo przyznane zostaną dwie nagrody, w postaci roku darmowych studiów ? na dowolnie wybranym kierunku ? na Uczelni Łazarskiego. Konkurs trwa od 1 czerwca, a prace konkursowe należy zgłaszać do 15 sierpnia 2014 r. Więcej informacji na temat konkursu i regulaminu na Facebooku i pod linkiem: https://www.facebook.com/events/317574505067679/
Uczelnia Łazarskiego jest jedną z najbardziej renomowanych niepublicznych szkół wyższych w Polsce. Oferuje studia w języku polskim i angielskim na wydziałach Ekonomia i Zarządzanie oraz Prawo i Administracja. Swój program kształcenia systematycznie dostosowuje do potrzeb zmieniającego się rynku pracy. Duży nacisk kładzie na zajęcia praktyczne, gry symulacyjne, studia przypadku i warsztaty, prowadzone przez ekspertów w swoich dziedzinach.
Jako jedyna uczelnia w Polsce prowadzi studia w pełni walidowane przez prestiżowy brytyjski Coventry University. Jest liderem wśród uczelni polskich w zakresie umiędzynarodowienia edukacji na poziomie wyższym oraz wdrażania innowacji w procesie dydaktycznym. Znajduje się w ścisłej czołówce uczelni niepublicznych w rankingu ?Rzeczpospolitej? i ?Perspektyw?. Wygrywa konkursy na najbardziej kreatywną i innowacyjną szkołę wyższą. Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego jest od kilku lat liderem rankingu ?Dziennika Gazety Prawnej?. W tegorocznej edycji Rankingu Wydziałów Prawa, przygotowanym przez ?Rzeczpospolitą? zajmuje pierwsze miejsce jako uczelnia niepubliczna.
Studenci Łazarskiego już po studiach licencjackich mogą rozpocząć studia podyplomowe. Do wyboru mają kilkadziesiąt kierunków. Programy specjalności budowane są w oparciu o badania potrzeb rynku pracy. W tym roku akademickim uruchamia kilka nowych specjalizacji, oczywiście w obszarach, w których brakuje specjalistów, np.: zarządzanie sprzedażą, rachunkowość w małych i średnich firmach, logistyka i ekonomia energetyki. Propozycje nowych kierunków i specjalności opracowuje wspólnie z partnerami z rynku, następnie przedstawiciele biznesu opiniują programy specjalizacji, a część zaplanowanych modułów realizują. Daje to pewność nie tylko kształcenia w obszarach, w których praca jest gwarantowana, ale również buduje przewagę absolwentów, gdyż realizowane zajęcia mają bardzo praktyczny charakter. Studenci sami decydują o swoim planie zajęć. Wybierają te przedmioty, które naprawdę ich interesują.
Uczelnia dysponuje nowoczesnym kampusem, specjalnie zaprojektowanym na potrzeby społeczności Łazarskiego i przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Zajęcia odbywają się w przestronnych salach ćwiczeniowych i klimatyzowanych aulach, wyposażonych w najnowszy sprzęt audiowizualny i komputerowy.
Uczelnia pomaga studentom rozpocząć karierę zawodową w międzynarodowym środowisku. Z ponad 4 tys. studentów Łazarskiego, aż 12 proc. stanowią obcokrajowcy.
W ostatnich latach studenci Łazarskiego najczęściej wybierali takie kierunki jak: Prawo, Administracja, Ekonomia, Zarządzanie i BA in Business Economics.
Maturzyści mogą podejmować studia na Łazarskim, wybierając spośród następujących kierunków: Prawo, Ekonomia, Zarządzanie, Finanse i Rachunkowość, Stosunki międzynarodowe, Administracja, BA in Business Economics, BA in International Relations and European Studies, BA in Management, MSc in International Business Economics, MA in International Relations.