Policjant Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji swoim zdecydowaniem i szybkim działaniem udowodnił, że prawdziwym policjantem można być nawet po służbie. W trakcie pobytu w jednym z parków wodnych niezwłocznie zareagował, wyciągnął z wody tonącego 15-latka, a następnie przywrócił młodemu człowiekowi czynności życiowe. Do momentu przybycia służb medycznych wraz z ratownikiem podawał poszkodowanemu tlen.
Na godną uznania postawę zasługuje policjant stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową. Jego szybka reakcja nie doprowadziła do tragedii w jednym z parków wodnych w okolicach Warszawy.
W dniu wolnym od służby, wypoczywający wraz z rodziną policjant zauważył, jak na dnie jednego z basenów leży człowiek. Natychmiast zareagował, przekazał swoją córeczkę w opiekę przypadkowej osobie, a sam zanurkował i wyciągnął z wody nieprzytomnego młodego człowieka, a następnie na murku okalającym basen, przystąpił do resuscytacji.
Prowadzona cały czas przez policjanta próba przywrócenia oddechu młodemu człowiekowi przyniosła po dłuższej chwili oczekiwane rezultaty, mimo że akcja była utrudniona z uwagi na niemożność wyciągnięcia poszkodowanego na brzeg.
Swoim zdecydowanym działaniem policjant przywrócił akcję serca 15-latkowi, a następnie przeniósł go w bezpieczne miejsce, gdzie przy pomocy ratownika, do czasu przybycia służb medycznych, podawał mu tlen.
Poszkodowany z przywróconymi funkcjami życiowymi, ale wciąż nieprzytomny trafił do jednego z warszawskich szpitali.
W niedzielę rano z policjantem skontaktowała się matka chłopca, aby podziękować za uratowanie życia synowi. Okazało się, że chłopiec odzyskał przytomność i mógł już porozmawiać z rodzicami.
Postawa funkcjonariusza zasługuje na nasze najwyższe uznanie, jest ona godna naśladowania.
Źródło: Komenda Stołeczna Policji
Więcej wiadomości z Mazowsza
Zderzenie busa przewożącego 9 osób w tym 2 dzieci z samochodem osobowym
Zderzenie czołowe osobówek w Klembowie – dwie osoby trafiły do szpitala
Na S8 dostawczak wjechał w bariery – 5 osób zostało poszkodowanych
Kierowca odpowie przed sądem za wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych…radiowozu
Poszukujemy świadków potrącenia pieszego
Zderzenie dwóch osobówek z łosiem na DK50
Zderzenie trzech osobówek w Sochaczewie. Dwie osoby trafiły do szpitala.
Zderzenie trzech samochodów na DK50. Jedno z aut dachowało.
Potrącenie pieszej na krajowej 62. Kobieta w stanie ciężkim została przetransportowana LPR do szpitala
Nielegalna broń i narkotyki – dwóch mężczyzn w rękach policji
Do 20 lat więzienia grozi kierowcy, który śmiertelnie potrącił 78-letnią rowerzystkę, a potem uciekł
„Pomóż nam ich znaleźć” – kampania Europolu i sieci ENFAST
Czołowe zderzenie osobówek w Adamowej Górze
Areszt za ciężkie uszkodzenie ciała ze skutkiem śmiertelnym
