Zapraszamy na poplenerowy wernisaż w sobotę 8 sierpnia – godz. 16.00. Oczywiście nie zapomnieliśmy o koncercie. Tym razem zapraszamy na muzyczną ucztę w wykonaniu trójki muzyków, którzy przyjadą do nas z Bydgoszczy. Specjalnie dla naszych gości przy pałacowym fortepianie zasiądzie Alicja Tarczykowska której towarzyszyć będą soliści Wojciech Urbanowski (bas-baryton) i Nazarii Kachala. Artyści wykonają najpiękniejsze arie oraz pieśni na głosy męskie tenor, baryton i bas.
Wydarzenie organizuje Pracownia Artystycznych Wyzwań prowadzona przez Mazowieckie Forum Biznesu Nauki i Kultury, Powiat Wołomiński oraz Pałac w Chrzęsnem.
Alicja Tarczykowska Pianistka, kameralistka, korepetytor wokalny. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem w klasie fortepianu prof. Wiesławy Ronowskiej (2006). Swoje umiejętności doskonaliła pod kierunkiem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń na Podyplomowym Studium Instrumentalistyki Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (2008). Jako stypendystka programu Socrates Erasmus kształciła się również w Istituto Musicale Achille Peri w Reggio Emilia we Włoszech (2005). Ukończyła Podyplomowe Studium Pieśni na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie (2012).
Uczestniczyła w Programie Kształcenia Młodych Talentów Akademia Operowa realizowanym przez Teatr Wielki ? Operę Narodową w Warszawie (2015-2019. W tym czasie brała udział w warsztatach i kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich artystów jak Eytan Pessen, Helmut Deutsch, Matthias Rexroth, Izabella Kłosińska, Olga Pasiecznik, Ewa Podleś, Jerzy Marchwiński, Neil Shicoff, Paul Plummer, Peter McClintock, Tomasz Konieczny i Anna Marchwińska.
Od roku 2006 pracuje jako pianista i korepetytor na Wydziale Wokalno-Aktorskim oraz Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (obecnie współpracuje z klasą śpiewu Adama Zdunikowskiego i Anity Urban-Wieczorek oraz z klasą skrzypiec Małgorzaty Szadowiak). Od roku 2011 jest również wykładowcą Instytutu Wokalistyki Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu (współpracuje z klasą śpiewu Wojciecha Maciejowskiego oraz Małgorzaty Woltmann-Żebrowskiej).
Prowadzi ożywioną działalność koncertową jako kameralistka. Posiada bogaty repertuar, zawierający utwory literatury wokalnej i skrzypcowej, a także altówkowej, wiolonczelowej i inne. W 2006 roku wystąpiła jako solistka na koncercie z Akademicką Orkiestrą Symfoniczną pod dyrekcją Zygmunta Rycherta w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy oraz z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną pod dyrekcją Rubena Silvy w Dworze Artusa w Toruniu. W 2017 roku wraz z zespołem Barock Quartet wystąpiła na Festiwalu Muzyka u Źródeł w Bydgoszczy.
Towarzyszyła śpiewakom ? uczestnikom IX i X edycji Międzynarodowego Konkursu Moniuszkowskiego w Teatrze Wielkim w Warszawie (2016, 2019) w roli oficjalnego pianisty konkursowego.
Uzyskała wyróżnienia dla pianisty na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Iuventus Canti we Vrable (Słowacja, 2014, 2019), Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie (2015), Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Drezdenku (2018), Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy (2018), Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju (2019) oraz I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Bogdana Paprockiego w Bydgoszczy (2019).
Otrzymała odznakę honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2017).
Nazarii Kachala (tenor) – Student drugiego roku studiów magisterskich Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie wokalistyki prof. Adama Zdunikowskiego. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku. Swoje umiejętności wokalne doskonalił również w Akademii Muzycznej im. M. Lysenka we Lwowie na Ukrainie w klasie wokalistyki prof. W. Dudara.
Wielokrotnie uczestniczył w seminariach i kursach wokalnych współpracując m.in. z Olgą Pasiecznik, Stefanem Piatnyczko, Andreasem Sommerfeldem, Jarosławem Kaliskim.
Laureat nagród i wyróżnień na konkursach o zasięgu krajowym i międzynarodowym, m.in.: Krajowy Konkurs Wokalny im. I. Malaniuk na Ukrainie, Międzynarodowy Konkurs Wokalny w Kijowie (2014) – I nagroda, XIV Ogólnopolski Konkurs Moniuszkowski ?Aria i pieśń wieczorna? (2017) – wyróżnienie, I Ogólnopolski konkurs im. B. Paprockiego (2019) – wyróżnienie.
Prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju oraz poza jego granicami, wykonując repertuar operowy, operetkowy, oratoryjno-kantatowy i pieśniarski. W sezonie artystycznym 2018/2019 zadebiutował na deskach Opery Nova w Bydgoszczy, wcielając się w postać Rajcy I w operze komicznej Awantura w Recco, czyli drzewko wolności Macieja Maleckiego. W sezonie artystycznym 2019/2020 kreował rolę Yamadoriego w operze Madame Butterfly Giacomo Pucciniego oraz partię Stefana w operze Straszny Dwór Stanisława Moniuszki.
Wojciech Urbanowski (bas, baryton) – Student drugiego roku studiów magisterskich Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie wokalistyki prof. Adama Zdunikowskiego. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina, Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku. Nauki pobierał również u Olgi Pasiecznik. Obecnie mieszka i pracuje w Bydgoszczy.