Tydzień Szekspirowski rozpoczął się w 23 kwietnia 2016 r., dokładnie 400 lat po śmierci pisarza. Zapoczątkował go cykl zajęć lekcyjnych przypominających sylwetkę artysty…
?Dusza wieków. Oklaski, zachwyt, cud naszych scen. Nasz Szekspirze, powstań!
(?) Najczęściej wystawiany twórca wszechczasów, autor 37 sztuk, 154 sonetów i kilku poematów wszystkim dobrze znanych. (?) A jednak?. Pozwólcie mi przedstawić inną historię, mroczną, pełną walk na miecze i szpady, opowieść o władzy i zdradzie, o podboju sceny i utraconym tronie.? Takim zaproszeniem zaczyna się film Anonimus Rolanda Emmericha, który uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Wołominie zobaczyli jako podsumowanie Tygodnia Szekspirowskiego, upamiętniającego życie i twórczość Williama Szekspira.
Tydzień Szekspirowski rozpoczął się w 23 kwietnia 2016 r., dokładnie 400 lat po śmierci pisarza. Zapoczątkował go cykl zajęć lekcyjnych przypominających sylwetkę artysty, jego najbardziej znane utwory i złote myśli, które wpisały się na stałe w naszą kulturę. W ramach akcji odbył się również konkurs plastyczny, w którym nagrody ufundowały wydawnictwa Pearson i Macmillan. Zadaniem młodzieży było wybranie ulubionego cytatu z dzieł Szekspira i zaprezentowanie go w formie plakatu lub projektu graficznego koszulki. Zaangażowanie uczniów udowodniło, że ponadczasowe przesłanie dzieł Szekspira jest ciągle żywe i wywiera wpływ na młode pokolenie.