W ramach funduszy Unii Europejskiej prowadzone są różnorodne, bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców. Akademia Biznesu zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym dotyczącym projektu „Profesjonalne kadry GOZ”. Projekt, dofinansowany w ze środków Unii Europejskiej, obejmuje darmowe szkolenia z procesów wdrażania rozwiązań gospodarki niskoemisyjnej.
Najbliższe spotkanie w formule on-line, podczas którego poznają Państwo założenia projektu oraz możliwości wsparcia we wdrażaniu GOZ w swojej firmie, odbędzie się 27 listopada w godzinach 12:00 – 13:00. Link do zapisu znajduje się TUTAJ.
Kto może przystąpić do projektu?
- Do projektu przystąpić mogą pracownicy i pracownice przedsiębiorstw – kadra zarządzająca, osoby bezpośrednio zaangażowane lub osoby, które planuje się zaangażować w proces planowania lub wdrażania rozwiązań gospodarki niskoemisyjnej lub GOZ w danym przedsiębiorstwie.
- Projekt zakłada objęcie wparciem 760 pracowników i pracownic z minimum 250 przedsiębiorstw. Do projektu mogą przystępować pracownicy i pracownice mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw z obszaru całej Polski.
- Ilość miejsc dla osób z dużych przedsiębiorstw jest ograniczona – na 760 osób przewidzianych do zrekrutowania w projekcie możemy przyjąć nie więcej, niż 304 pracowników/pracownic z dużych przedsiębiorstw.
- W projekcie mogą również wziąć udział właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych.
Jakie działania obejmuje projekt?
Oprócz szkoleń, projekt zawiera również doradztwo poszkoleniowe. Poziom wsparcia dopasowany będzie dzięki specjalnej ankiecie, do potrzeb przedsiębiorców. Dy wyboru przedsiębiorcy będą mieli trzy rodzaje ścieżek szkoleniowych, w zależności od poziomu zaawansowania. Po każdym szkoleniu, Akademia Biznesu oferuje również doradztwo poszkoleniowe, dzięki czemu będzie można również w praktyce nabyć nowe kompetencje.
Czym jest GOZ?
GOZ to skrót od gospodarki obiegu zamkniętego, inaczej zwanej gospodarką cyrkularną (Circular Economy). To model gospodarczy przyszłości, w którym zasoby krążą w zamkniętym obiegu gdzie minimalizuje się zużycie surowców oraz powstawanie odpadów. Więcej o GOZ mogą Państwo przeczytać na stronie projektu.