Trzy punkty w meczu z Czołgiem

W sobotę, 24 lutego, siatkarze Huraganu Wołomin gościli w hali przy ul. Korsaka 4 drużynę Czołgu AZS Uniwersytet Warszawski. Mecz zorganizowano w ramach 20. kolejki rozgrywek siatkarskiej II ligi (grupa 2). Wołominianie zwyciężyli w trzech setach (25:15, 25:18, 25:14).

Od początku pierwszego seta gospodarze rozpoczęli budowanie przewagi punktowej, która osiągnęła wartość 5:0. Po świetnym wejściu w set, w dalszej jego fazie miejscowi zwiększali swoje prowadzenie. W końcówce (przy stanie 23:13) serwował Jakub Pastuszka. Wymianę piłek pomiędzy drużynami zakończył Adam Pempiak, kapitan przyjezdnych, po którego zagraniu piłka trafiła w boisko Huraganu (23:14). Następnie zaserwował Pastuszka Dwóch zawodników Huraganu się zderzyło, przez co goście zdobyli 15. punkt. W kolejnej akcji podwójny blok Huraganu (Szczepaniak, Buczek) zatrzymał atak Pempiaka (24:15). Po chwili gospodarze zdobyli 25. punkt i set zakończył się przy wyniku 25:15.

– Ostatni mecz graliśmy z zespołem  AZS UW Czołg Warszawa i musieliśmy wygrać za 3 punkty,aby nadal liczyć się w stawce zespołów walczących o fazę playoff. Goście są niżej od nas w tabeli, ale właśnie takie mecze czasami są najcięższe. Tym razem jednak łatwo i z dużą przewagą odprawiliśmy przyjezdnych, a cały mecz trwał niewiele ponad godzinę. Cały mój zespół zasłużył na słowa uznania za koncentrację i po raz kolejny za realizację założeń taktycznych – podsumował Tomasza Rosy, trenera Huraganu Wołomin

Tylko na wstępie drugiego seta (6:6 i 9:9) gościom udało się nawiązać równorzędną walkę. Poza wymienionymi momentami, od początku do końca prowadził Huragan.W trakcie drugiej partii trener Czołgu Olaf Weker dwukrotnie prosił o czas dla swojego zespołu (12:9, 22:16). Po drugiej przerwie kolejny punkt padł łupem gospodarzy. Warszawianom udało się jeszcze odrobił dwa oczka, po czym kropkę nad ?i? postawił Huragan. W ostatniej akcji seta zapunktował Paweł Szczepaniak, środkowy bloku gospodarzy.
W ostatnim secie Huragan kontrolował przebieg gry od pierwszej do ostatniej minuty. Pod koniec partii (przy wyniku 23:13) asa serwisowego zagrał zawodnik Czołgu Kacper Żabicki. Następnie Żabicki serwując posłał piłkę z w aut (24:14). W tym momencie gospodarze mieli piłkę meczową. Zaserwował Robert Kępka. Po drugiej stronie siatki do ataku złożył się Artur Kubeł, ale posłał piłkę w aut. Licznik punktowy w trzecim secie zatrzymał się przy stanie 25:14.
W dniu 03 marca rozegrano 21. kolejkę rozgrywek. Wołominianie tego dnia pauzowali. W ostatnim meczu rundy zasadniczej (17 marca) drużyna trenera Tomasza Rosy zmierzy się na wyjeździe z MOS-em Wola Warszawa. Przed ostatnim spotkaniem Huragan, zgromadziwszy 28 pkt., zajmuje 8. pozycję w tabeli.
MVP spotkania został wybrany Michał Zackiewicz z Huraganu Wołomin.
MUKS Huragan Wołomin: 1. Gniewek, 2. Grodzicki, 3. Szczepaniak, 5. Powałka, 6. Kępka, 7. Bujniak (kapitan), 8. Koc, 10. Monkiewicz, 11. Buczek, 13. Majewski, 14. Szpański, 15. Zackiewicz, 16. Koncewicz (libero), 18. Ostaszewski (libero). Trener: Tomasz Rosa.
Czołg AZS Uniwersytet Warszawski: 1. Żabicki, 5. Pietras, 14. Kleczaj, 9. Artur Kubeł, 10. Kamil Kubeł, 11. Bogacki, 13. Pempiak (kapitan), 17. Pastuszka, 16. Czebatul (libero). Trener: Olaf Weker.