Wołomiński Klub Biznesu swoją historią sięga do roku 1933 jako Stowarzyszenie Kupców Polskich miasta Wołomin ? fakt ten ukazuje umieszczony tutaj na sali SZTANDAR. Po drugiej wojnie światowej reaktywowano działalność stowarzyszenia w 1993 roku pod nazwą Wołomiński Klub Biznesu.
Celem statutowym stowarzyszenia Wołomiński Klub Biznesu jest: – integracja środowiska prowadzącego działalność gospodarczą; – wzajemne poznawanie się członków środowiska, – kreowanie pozytywnego wizerunku członków klubu, – integracja w skali europejskiej, – ochrona wolności i praw człowieka, – przeciwdziałanie negatywnym nawykom urzędników określanych medialnie jako tzw. ?PAŃSTWO w PAŃSTWIE?. – W myśl tej zasady rekomendujemy administracji państwowej, aby nie rezygnowała z koncepcji powoływania asystentów skarbowych dla małych firm, centrów obsługi podatników czy Krajowej Informacji Podatkowej. Nie zmieniajmy zasady jednej kontroli firm w ciągu roku, cofnijmy zakaz uprzedzenia menedżera o tej kontroli. Nie dlatego, by przedsiębiorca mógł ukryć dowody ewentualnego wykroczenia. Ale, Dlatego, że liczne i nagłe kontrole paraliżują pracę, osłabiają wzajemne zaufanie. Wprowadźmy do naszego prawa, w myśl prawa rzymskiego, zasadę domniemania niewinności przedsiębiorcy. Uchwalmy wreszcie tzw. konstytucję przedsiębiorców ? Prawo Działalności Gospodarczej, której projekt od miesięcy leży w Sejmie ? mówi Jan Myszk, prezes Wołomińskiego Klubu Biznesu podczas niedzielnej Gali wręczania Statuetki Liderów Biznesu Powiatu Wołomińskiego.
W dalszej części oficjalnego wystąpienia prezes Myszk przypomniał: – Przez wiele lat z tego miejsca apelowaliśmy do zarządzających o nową wizję rozwoju naszego regionu. Nowe władze samorządowe przedstawiły swoją filozofię funkcjonowania powiatu i gmin. Pojawiło się wiele elementów, naszym zdaniem, sprzyjających rozwojowi naszego regionu. Głos z naszego powiatu ma więcej ważyć w Kraju i Europie. Gospodarka ma być silniejsza. Obywatele bogatsi. Wołomiński Klub Biznesu jest za tym! Przyjęto ambitne cele, by rozwijać gospodarkę regionu. Dobrze, że samorządowcy zapowiadają rozwój przedsiębiorczości, wzrost inwestycji, oraz stawiają na zwiększenie konkurencyjności polskich firm – podkreślił.
Wołomiński Klub Biznesu systematycznie rozszerza swój zakres działania, i tak między innymi: 7 lat temu wdrożono inicjatywę przyznawania wyróżnień szczególnych dla przedsiębiorców powiatu wołomińskiego pod nazwą LIDER BIZNESU POWIATU WOŁOMIŃSKIEGO. Początki nie były łatwe, ale fakt, że każdego roku jest coraz więcej chętnych do udziału w konkursie świadczy o potrzebie istnienia takiego konkursu i uroczystości z tym związanych.
– Każdego roku KAPITUŁA KONKURSU nadaje dla najlepszych prestiżowe tytuły ? LIDER BIZNESU POWIATU WOŁOMIŃSKIEGO
Niedzielna uroczystość była więc kolejną okazją do poznania najlepszych w powiecie wołomińskim oraz możliwością wymiany myśli i doświadczeń biznesowych.
– Bardzo dziękuję wszystkim przedsiębiorcom, za ich ciężką pracę, upór w przezwyciężaniu trudności, na które często napotykają w trakcie realizacji swoich projektów, wszystkich zapraszamy do współpracy, do wzajemnego wspierania się, gdyż razem możemy dużo więcej. Dziękuję także członkom klubu i przedstawicielom mediów zaangażowanych w sprawną organizację i realizację konkursu. – zakończył Jan Myszk swoje wystąpienie.
Opracowałą Teresa Urbanowska
Statuetkę Lidera Biznesu Powiatu Wołomińskiego otrzymali:
ADMET Sp. z o.o.
Firma, która powstała w 2005 roku, oferuje kompleksowe usługi w zakresie: produkcji wyrobów metalowych, obróbki blach, obróbki stali, spawania, lakierowania, cynkowania.
Auto Ban Serwis
Kazimierz Banaszek
Firma, która działa od 1981 roku. Oferuje kompleksową obsługę samochodów wszystkich marek min. konserwacje i naprawę pojazdów, badania i analizy techniczne oraz części i akcesoria samochodowe. Działa w sieci autoryzowanych stacji Q Service. Firma pracuje na profesjonalnym sprzęcie i posiada dostęp do najnowszych informacji technicznych, gwarantując tym samym wysoką jakość wykonywanych usług. Kazimierz Banaszek, właściciel, udziela się społecznie – jest członkiem Krajowej Rady Rzemiosła, oraz Prezesem Klubu Sportowego Bóbr w Tłuszczu. Był radnym w gminie Tłuszcz.
Cukiernia Toffik
Jacek Stankiewicz
Rodzinna firma, której tradycja sięga1974 roku. Wyroby cukiernicze przygotowywane są na podstawie sprawdzonych i oryginalnych receptur. Smak i kompozycja wyrobów są niepowtarzalne i coraz bardziej rozpoznawalne, co bardzo cieszy właścicieli, ale też zobowiązuje do ciągłego podnoszenia jakości wyrobów. Cukiernia realizuje bardzo nietypowe zamówienia Klientów, dostosowując się do ich indywidualnych upodobań, pod względem kształtu jak i smaku. Współpracuje z wieloma restauracjami i hotelami serwując nietuzinkowe wyroby
Fair Play Plus
Marek Krzemieniewski Spółka Jawna
Firma ,,Fair Play Plus Marek Krzemieniewski Sp. Jawna? powstała w 2001 roku. Przez lata w wyniku innowacyjnego działania całego zespołu, firma stała się liderem na rynku dystrybucji urządzeń i środków higieny, oferując marki najbardziej uznanych producentów w Europie i na świecie. Oferuje wyroby chemii gospodarczej do zastosowań profesjonalnych dla firm sprzątających, produkcyjnych, restauracji, hoteli i innych. Wszystkie oferowane urządzenia i środki higieny posiadają niezbędne atesty i certyfikaty. Udziela się także charytatywnie, w szczególności wspierając domy dziecka.
Interfiber Sp. z o.o.
Firma rodzinna, założona w 2007 roku. Zajmuje się produkcją dodatków funkcjonalnych do żywności. To kreator innowacyjnych rozwiązań na rynku żywności, który przykłada dużą wagę do aspektu zdrowia i bezpieczeństwa produktów. Produkty nie zawierają Glutenu, GMO, ani Allergenu. Firma udziela się charytatywnie, wspierając inicjatywy sportowe w Zespole Szkół w Ostrówku.
Pracownia Stolarska
Zenon Kusiak
Pracownia powstała w 1992 roku. Zajmuje się projektowaniem i produkcją mebli. Jest w stanie zaspokoić potrzeby klientów i stworzyć meble i zabudowy spełniające największe wymagania. Realizuje również projekty aranżacji biurowych. Na podstawie projektów i wizualizacji wykonuje dokumentację oraz szkice warsztatowe, które pozwalają sprecyzować potrzeby klientów i wizje architektów. Współpracuje z biurami projektowymi, deweloperami i firmami zarządzającymi powierzchniami biurowymi. Firma udziela się charytatywnie, wspiera Centrum Zdrowia Dziecka, Hospicjum, Dom Samotnej Matki, wspiera również sport.
Piekarnia-Cukiernia Jadowska
Firma Piekarnia-Cukiernia Jadowska jest firmą rodzinną, którą w 1948 roku założył dziadek obecnego właściciela. Piekarnia-Cukiernia Jadowska zajmuje się głównie produkcją pieczywa oraz świeżych wyrobów ciastkarskich i ciastek. Od lat charakteryzuje się dużą stabilnością zatrudnienia, a dobra praca i zaangażowanie pracowników, oraz szczególna dbałość właściciela o jakość wyrobów przekładają się na sukces firmy. Właściciel firmy szkoli uczniów w zawodzie piekarskim. Firma udziela się społecznie biorąc udział w lokalnych imprezach kulturalnych, wspiera min. szkoły, placówki, Dom Pomocy Społecznej i inne organizacje.