Wśród pozytywnie ocenionych projektów znalazły się „Muzyczna scena Otwocka i Wołomina” oraz Budowa bezpiecznych przejść dla pieszych w ul. Legionowej w Markach i Strużańskiej w Stanisławowie Pierwszym (droga wojewódzka 632)
Projekt – „Muzyczna scena Otwocka i Wołomina” to projekt przewidywany do realizacji w 2021 roku. Jest projektem jednorocznym mającym na celu prezentacje dorobku polskiej kultury połączonej z działaniem edukacyjnym. Planowanych jest 16 koncertów- audycji muzycznych współczesnych twórców i odtwórców połączonych z promocja polskiej kultury. Koncerty będą odbywały się w Otwocku w obiektach Medycznej Szkoły Policealnej i w Wołominie w obiektach Fundacji ODA. Koncerty będą odbywać się w dwóch cyklach – wiosennym ( luty czerwiec 2021) 10 koncertów i jesiennym ( wrzesień- listopad 2021) 6 koncertów.
Audycje muzyczne będą promowały polskich artystów w dwóch środowiskach podwarszawskich w celu pokazania innego rodzaju muzyki. w odróżnieniu od disco polo czy rapu lub techno. Każdy z uczestników spotkań muzycznych pozostawi do dyspozycji organizatorów nagrani dwóch utworów. Elektroniczna wersji utworów będzie przekazana łącznie z prawami autorskimi w celu wydania po zakończeniu cyklu płyty opisujących to wydarzenie – łącznie 32 utwory (16 utworów prezentowanych w Wołominie i 16 utworów prezentowanych w Otwock) Każdy wykonawca przekaże prawa autorskie co do wersji piosenki wykonywanej w czasie koncertów na organizatora.
Na potrzeby projektu zostanie uruchomiona witryna internetowa www.muzyka-otwock-wolomin.pl Wszystkie teksty piosenek wykonawców zostaną umieszczone na witrynie internetowej z możliwością pobrania przy zachowaniu praw autorskich wykonawców Z każdego spotkania zostanie przeprowadzona transmisja online za pośrednictwem witryny internetowej. Pozwoli to na propagowanie wydarzenia do bardzo szerokiej widowni.Jesteśmy przekonani że dzięki takim działaniom będziemy mogli nauczyć się śpiewać pieśni i piosenki zaproponowane przez artystów i staną się one repertuarem na nasze towarzyskie spotkania.
Zapis koncertów- audycji będzie dostępny na naszej stronie internetowej. Filmy z koncertów-audycji będą po odpowiednim obróbce podstawa zmontowania jednolitego materiału opisującego wydarzenie
Wszystkie wydarzenia muzyczne będą niebiletowane co pozwoli na szeroki udział mieszkańców regionu w poszczególnych wydarzeniach w dowolnej formie. Każdy z koncertów nie będzie imprezą masową w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1870 oraz z 2019 r. poz. 61 i 125);
Dodatkowym elementem projektu powinna być integracja mieszkańców dwóch podwarszawskich powiatów o jakże odmiennym charakterze. Na swoje imprezy organizatorzy będą zapraszać mieszkańców powiatów zarówno do osobistego uczestnictwa jak i uczestnictwa online. Jestem przekonany że do projektu włączą się samorządy powiatowe miejskie i gminne oraz instytucjonalne ośrodki kultury z powiatów i gmin co zwiększy oddziaływanie projektu.
Projekt Budowa bezpiecznych przejść dla pieszych w ul. Legionowej w Markach i Strużańskiej w Stanisławowie Pierwszym (droga wojewódzka 632) polega na wykonaniu pięciu doświetlonych aktywnych przejść dla pieszych zrealizowanych w ciągu drogi wojewódzkiej nr 632 na terenie miasta Marki oraz Stanisławowa Pierwszego (gmina Nieporęt). Realizacja zadania polegać będzie na zainstalowaniu latarni ulicznych, które doświetlą przejścia oraz wykonaniu pulsacyjnych punktowych elementów odblaskowych zamontowanych w nawierzchni (tzw. kocie oczy) oraz lamp ostrzegawczych zamontowanych przez znaku drogowym D-6. Aktywne elementy będą się aktywować za pomocą czujników ruchu po zbliżeniu się pieszego do krawędzi jezdni. Ponadto projekt przewiduje wykonanie pasów (znak poziomy P-10) na czerwonym tle w technologii chemoutwardzalnej strukturalnej.