W nocy zdenerwowana kobieta zadzwoniła na numer alarmowy z informacją, że zdrowie i życie jej męża może być zagrożone. Mężczyzna powiedział przez telefon, że leży na torach kolejowych. Funkcjonariusze z Pilawy dotarli do niego i pomogli wstać z torowiska. Do czasu przyjazdu zespołu pogotowia ratunkowego zaopiekowali się mężczyzną.
Sytuacji, w których konieczne są szybkie działania, policjanci w swojej służbie mają wiele. Każda informacja o zagrożeniu ludzkiego życia wymaga natychmiastowej i skutecznej reakcji mundurowych.
Do jednego z takich zdarzeń doszło w nocy z 13 na 14 sierpnia. Po godz. 2 na numer alarmowy zadzwoniła kobieta. Poinformowała policjantów, że próbuje znaleźć męża, który może znajdować się w okolicznościach zagrażających jego zdrowiu i życiu. Mężczyzna powiedział przez telefon, że leży na torach kolejowych. Funkcjonariusze z Pilawy dotarli do niego i pomogli wstać z torowiska. Do czasu przyjazdu zespołu pogotowia ratunkowego zaopiekowali się mężczyzną. Mieszkaniec powiatu garwolińskiego nie wymagał hospitalizacji.
Policjanci przypominają, gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych:
- Masz silne myśli autodestrukcyjne, z którymi sobie nie radzisz? Zgłoś się do Izby Przyjęć najbliższego szpitala psychiatrycznego lub innego. Otrzymasz pomoc lekarską tego samego dnia
- Masz kryzys? Zadzwoń na bezpłatny numer: 800 70 2222, napisz maila lub odwiedź stronę www.liniawsparcia.pl
- Nie uzyskałeś oczekiwanej pomocy? Zadzwoń na bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123 (czynny codziennie od 14:00 do 22:00). Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111 (czynny codziennie od godz. 12:00 do 2:00)
- Aktualne dane dotyczące ośrodków pomocowych znajdziesz na stronie www.pokonackryzys.pl
- W sytuacji zagrożenia życia, gdy nic nie pomogło, zadzwoń na numer alarmowy 112
- Czekaj na pomoc. Kryzys, nawet ten najgorszy, minie
Źródło: KPP w Garwolinie