Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki

Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki

18 listopada na stronie Szlachetnej Paczki zostały opublikowane historie rodzin, które w tym roku czekają na pomoc. – Zwykłe „dzień dobry”, które wypowiadamy do wielu osób każdego dnia, może stać się niezwykłe już od 18 listopada. Od tego dnia przez 4 tygodnie, wchodząc na stronę www.szlachetnapaczka.pl, każdy z nas będzie mógł wybrać rodzinę i przygotować dla niej pomoc – mówi Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, które organizuje Szlachetną Paczkę.

Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki poprzedza wielotygodniowa praca wolontariuszy i wolontariuszek.

– Wolontariusze Szlachetnej Paczki odwiedzają rodziny, poznają ich historie i potrzeby. Następnie historie tych rodzin trafiają na www.szlachetnapaczka.pl. To właśnie z tej strony darczyńcy, wybierają rodziny, którym chcą pomóc. Wolontariusze są w kontakcie z darczyńcami. Wspierają ich, pomagają w przygotowaniu paczek spełniających potrzeby rodzin, a w trakcie Weekendu Cudów dostarczają pomoc. Razem zmieniamy świat na dobre – mówi Wiktoria, wolontariuszka Szlachetnej Paczki.

Zwykłe „Dzień dobry” co roku – dzięki Szlachetnej Paczce – jest dla tysięcy rodzin niezwykłe, bo daje nadzieję. Potrzebujący wiedzą, że ktoś ich dostrzegł, że wreszcie i one będą miały dobry dzień, dobre święta, szansę zmiany życia – na dobre.

Od 18 listopada, przez cztery tygodnie, każdy z nas może wejść na stronę Szlachetnej Paczki i wybrać rodzinę, której historia poruszy jego serce i dla której zdecyduje się przygotować pomoc.

Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl, poznaj historie potrzebujących rodzin i zrób „dzień dobry” jednej z nich!

Rodziny Szlachetnej Paczki

Szlachetna Paczka dociera tam, gdzie potrzebna jest pomoc. Czekają na nią samodzielni rodzice; rodziny, które dotknęła niepełnosprawność lub nieszczęśliwy wypadek; osoby samotne i starsze. Wielokrotnie żyjące tuż za rogiem, w klatce obok, na sąsiedniej ulicy. Jedną z takich rodzin jest pan Jakub, który pracował za granicą w branży budowlanej. Zachorował i wrócił do Polski. Leczenie szybko wyczerpało zgromadzone oszczędności, wtedy zaczęły się problemy. Mężczyzna otrzymuje zasiłek w wysokości 730 zł. Po opłaceniu rachunków, pozostaje mu 40 złotych na miesiąc. Często brakuje mu na leki i wtedy zdarzają się omdlenia. Przez brak środków nie wykupuje też środków przeciwbólowych ani uspokajających – wtedy cierpi jeszcze bardziej. Na jedzenie prawie go nie stać, często jest głodny.

Jak zrobić Paczkę?

Paczki nie musisz robić sam. Najlepiej zebrać grupę współpracowników, znajomych czy członków rodziny – razem dużo łatwiej jest przygotować pomoc, skompletować Paczkę i podzielić się z tymi, którzy potrzebują naszego wsparcia. W Szlachetnej Paczce darczyńcy łączą się w wieloosobowe grupy i pomagają wybranej rodzinie. W tej mądrej pomocy wspierają ich wolontariusze.

Weekend Cudów

16 i 17 grudnia, w tzw. Weekend Cudów, pomoc trafi do rodzin. To wyjątkowy weekend w roku, kiedy potrzebujący otrzymują pomoc, czują się zauważeni i zyskują nadzieję na zmianę swojego życia. To weekend, w którym usłyszane „dzień dobry” ma wyjątkową moc.

Oglądaj na żywo – Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki

18 listopada o godzinie 17:00 na kanałach social media Szlachetnej Paczki internauci będą mogli zobaczyć transmisję live z oficjalnego rozpoczęcia kolejnej edycji programu:

www.facebook.com/szlachetna.paczka,

www.youtube.com/channel/UCvGAB68zmhmXWGUo-nhmbZg,

https://twitter.com/szlachetnapaczktwitter.com/szlachetnapaczk,

pl.linkedin.com/company/szlachetna-paczka.

W trakcie live’a przeprowadzone zostaną rozmowy z wolontariuszami, pracownikami, darczyńcami oraz Ambasadorami Paczki. Poznamy też poruszające historie rodzin, które czekają na wsparcie w tym roku. Prowadzącą całe wydarzenie będzie Ewa Drzyzga.

W tym roku Paczkę wspierają

Partnerem strategicznym Szlachetnej Paczki od 6 lat jest Bank BNP Paribas, który realizuje największy program wolontariatu pracowniczego. W tym roku do grona partnerów strategicznych dołączył też operator sieci komórkowej T-Mobile, który zachęca do przekazywania starych telefonów do recyklingu, w zamian za nie przekaże wsparcie Szlachetnej Paczce. Partnerami głównymi programu są: Allegro, Biedronka oraz bp. Ich kampanie i zaangażowanie również pomogą Szlachetnej Paczce rozwijać się i docierać do najbardziej potrzebujących.

Patronami medialnymi Szlachetnej Paczki są: Onet, RMF FM, TVN, TVN24.

Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i wybierz rodzinę, której to Ty zrobisz dobry dzień, a także dobre święta i zmianę życia – na dobre.

 

Więcej informacji z Mazowsza

Nowi ochotnicy w szeregach 5 Mazowieckiej Brygady OT

Nowi ochotnicy w szeregach 5 Mazowieckiej Brygady OT

W piątek, 15 listopada br. bramę koszar 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej przekroczyło blisko 100 ochotników z północnego Mazowsza. Wśród nich znalazła się [...]
0 komentarzy

Innowatorzy Mazowsza wybrani

Znamy już tegorocznych „Innowatorów Mazowsza”. Wśród nich są dwie firmy oraz pięciu naukowców. Samorząd Mazowsza od lat wspiera przedsiębiorców i naukowców w pracy [...]
0 komentarzy
III Edycja Plebiscytu Ekologicznego – zgłoszenia do 31 stycznia 2025 r.

III Edycja Plebiscytu Ekologicznego – zgłoszenia do 31 stycznia 2025 r.

Departament Polityki Ekologicznej, Geologii i Łowiectwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie i UKSW zapraszają do wzięcia udziału w III Edycji Plebiscytu Ekologicznego [...]
0 komentarzy
IPN zainaugurował ogólnopolską kampanię „Pamięć przetrwa dzięki Tobie"

IPN zainaugurował ogólnopolską kampanię „Pamięć przetrwa dzięki Tobie”

Instytut Pamięci Narodowej zainaugurował ogólnopolską kampanię „Pamięć przetrwa dzięki Tobie”, której celem jest zaangażowanie społeczeństwa w tworzenie i uzupełnianie bazy straty.pl – cyfrowego [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Legionowskim i Nowodworskim

W dniach od  21 do 29 listopada planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Legionowskiego i Nowodworskiego. Obszar Data rozpoczęcia [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.