Nocny Marek dla biegaczy i fanów nordic walking

Nocny Marek dla biegaczy i fanów nordic walking

25 czerwca będzie można stanąć na linii startu Nocnego Marka, a ściślej mówić ? na liniach startu. Wieczorna impreza sportowo-rekreacyjne na stadionie przy Wspólnej 12 jest bowiem przeznaczona zarówno dla dzieci jak i dorosłych: fanów biegania na różnych dystansach oraz marszu z kijkami, czyli nordic walking.

Biegi dzieci

  • 200 m do 6 lat (2016 i młodsze)
  • 400 m  7-9 lat (2015-2013)
  • 800 m  10-12 lat (2012-2010)
  • 1200 m 13-15 lat (2009-2007)

W każdym z biegów dla dzieci i młodzieży może wystartować maksymalnie 50 zawodników. Początek o godz. 18.30

Biegi na 5 i 10 km

Mogą wziąć w nich zawodnicy, którzy mają ukończone 16 lat. Trasa biegu prowadzi mareckimi ulicami (mapki w załączeniu). Może w nich wziąć udział maksymalnie 400 zawodników.

Marsz Nordic Walking na 5 km

Trasa prowadzi malowniczymi leśnymi terenami. W zawodach może wystartować maksymalnie 100 zawodników. Początek rywalizacji ? godz. 16.00.

Zapraszamy na ósmą edycję Nocnego Marka. Po okresie pandemii wracamy na dobrze znane już biegaczom trasy. Sięgamy także po sprawdzoną, ubiegłoroczną nowość, czyli bieg na 5 km. Na wszystkich uczestników Nocnego Marka czekają m.in.: pakiet startowy, pamiątkowy medal i posiłek regeneracyjny ? zarówno w wersji wege jak i mięsnej. Przygotowaliśmy oczywiście także atrakcyjne nagrody dla zwycięzców ? dodajmy w wielu kategoriach – zachęcają organizatorzy: Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze, KS Markowi Biegacze oraz nasze miasto.

Osoby, które chcą zapisać się na te wydarzenia, mogą skorzystać z elektronicznej wersji zapisów. Jeśli będą wolne miejsca, będzie to można zrobić również w biurze zawodów przed biegami lub marszem.

 

Więcej informacji z Marek

Marki - Warsztaty taneczne dla dorosłych

Marki – Warsztaty taneczne dla dorosłych

Klub Sportowy „Acro Dance” zaprasza na cykl bezpłatnych warsztatów tanecznych skierowanych do dorosłych w ramach projektu współfinansowanego przez Miasto Marki. Trzy spotkania taneczne [...]
0 komentarzy
Marki - Mikołajki Rodzinne

Marki – Mikołajki Rodzinne

13 grudnia 2025 roku w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Okólnej  odbędą się  Mikołajki Rodzinne — pełne magii wydarzenie przygotowane przez Radę [...]
0 komentarzy
Marki - Najsłynniejszy święty odwiedzi Strugę!

Marki – Najsłynniejszy święty odwiedzi Strugę!

Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego, Wodociąg Marecki oraz Szkoła Podstawowa nr 5 im. Prymasa Tysiąclecia w Markach serdecznie zapraszają wszystkie dzieci na [...]
0 komentarzy
Marki - 35 urodziny OPS

Marki – 35 urodziny OPS

10 grudnia) w Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym odbyła konferencja poświęcona zagadnieniom związanym z zapobieganiem przemocy, zatytułowana „Powiedz o tym komuś”. Oprócz części o charakterze [...]
0 komentarzy
Bezpieczne ferie "Zima w Markach 2026"

Bezpieczne ferie „Zima w Markach 2026”

Jeśli dziecko zostaje w ferie w mieście, może skorzystać z miejskiej propozycji. Od 10 grudnia ruszają zapisy na „Bezpieczne ferie. Zima w Markach [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.