W marcu Ośrodek Pomocy Społecznej w Markach uruchomił przy Lipowej 2F Centrum Wspierania Rodzin Pomost. To przestrzeń, w której mieszkańcy naszego miasta mogą nieodpłatnie otrzymać specjalistyczne wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne.
Skupiamy się na budowaniu silnych, zdrowych relacji rodzinnych oraz na pomocy w przezwyciężaniu trudności, jakie napotykają rodziny w coraz szybciej zmieniającym się świecie – opowiada Piotr Romanowski, kierownik CWR Pomost.
Otwarcie punktu przy Lipowej było strzałem w dziesiątkę. W ciągu niespełna pół roku działalności ze wsparcia specjalistów skorzystało już ponad 160 klientów indywidualnych bądź rodzin. Pomost idzie dalej: oprócz konsultacji psychologicznych oraz psychoterapii rozwija ofertę spotkań grupowych (warsztatowych oraz terapeutycznych).
Oto kilka najważniejszych propozycji:
1. Szkoła dla rodziców
To seria spotkań poświęconych rozwijaniu kompetencji wychowawczych, radzeniu sobie z trudnościami wychowawczymi oraz budowaniu pozytywnych relacji z dziećmi. W ramach warsztatów rodzice uczą się m.in. jak komunikować się z dzieckiem, jak wspierać jego rozwój oraz jak radzić sobie z problemami emocjonalnymi i behawioralnymi. Od października rusza kolejna edycja zajęć. Spotkania będą odbywać się w środy od godziny 9.00 do 11.00.
2. Warsztaty dla par
Spotkania dedykowane parom, które chcą wzmocnić relacje i lepiej zrozumieć siebie. Zajęcia skupiają się na rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych, rozwiązywaniu konfliktów, budowaniu zaufania oraz pogłębianiu więzi emocjonalnej. Warsztaty tworzą bezpieczną przestrzeń do rozmowy o potrzebach, oczekiwaniach i wyzwaniach w związku, a także oferują praktyczne narzędzia, które pomagają parom lepiej radzić sobie w codziennych sytuacjach. Udział w warsztacie poprzedza spotkanie konsultacyjne we wrześniu. Spotkania zaczynają się od października, co dwa tygodnie, w czwartki od godziny 18.00 do 20.00.
3. Grupa wsparcia dla kobiet będących w trakcie bądź wychodzących z życiowego kryzysu
To bezpieczna przestrzeń, gdzie kobiety mogą dzielić się doświadczeniami i otrzymać wsparcie emocjonalne. Uczestniczki mają możliwość porozmawiania z osobami, które zrozumieją ich sytuację, co pomaga w budowaniu siły i odwagi do podejmowania kroków w kierunku zmiany. Grupa oferuje również pomoc w zrozumieniu mechanizmów przemocy, wspiera w odzyskiwaniu poczucia własnej wartości oraz zapewnia dostęp do profesjonalnej pomocy psychologicznej. Spotkania zaczynają się od 19 września, co dwa tygodnie, w czwartki od godziny 18.00 do 20.00.
4. Sobotnie spotkania psychoedukacyjne
Mają na celu rozwijanie świadomości i umiejętności radzenia sobie z różnorodnymi wyzwaniami emocjonalnymi i psychologicznymi. Każde spotkanie będzie poświęcone osobnemu zagadnieniu m.in. ADHD u dzieci i młodzieży, depresji u nastolatków, oswajaniu złości, wyzwań rodziny w sytuacji rozwodu.
Jesteśmy miejscem, w którym mieszkańcy Marek mogą liczyć na pomoc specjalistów z bogatym doświadczeniem klinicznym, nie naruszając przy tym domowego budżetu. Cieszymy się, że otrzymaliśmy możliwość wypełnienia odczuwalnej luki na pomocowej mapie miasta i mamy nadzieję, że będziemy mieli możliwość coraz pełniej odpowiadać na potrzeby mieszkańców – dodaje Piotr Romanowski.
Osoby zainteresowane ofertą CWR Pomost zapraszamy do kontaktu:
e-mail kontakt@cwrpomost.pl / tel. 781 200 710.
Więcej informacji na temat tego punktu można znaleźć na stronie internetowej
Materiał pochodzi z wrześniowego biuletynu Marki.pl