Laureaci konkursu „Jak oszczędzać wodę?” nagrodzeni za ekologiczną kreatywność

Wczoraj odbyła się ceremonia wręczenia nagród dla uczestników konkursu „Jak oszczędzamy wodę?”, zorganizowanego przez  Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Zielonce. Laureatów uhonorował Burmistrz Kamil Michał Iwandowski.

Konkurs „Jak oszczędzamy wodę?” miał na celu promowanie wśród najmłodszych świadomości ekologicznej i znaczenia oszczędzania wody w codziennym życiu. Młodzi uczestnicy konkursu, przy wsparciu rodziców, wykazali się ogromnym zaangażowaniem, co przełożyło się na wysoką jakość prac konkursowych.

Wśród wyróżnionych znaleźli się młodzi mieszkańcy Zielonki w trzech kategoriach wiekowych.

W kategorii przedszkolaków pierwsze miejsce zdobyła 4-letnia Zuzia Kucharska, drugie miejsce przypadło 5-letniemu Michałowi Macieji, a trzecie miejsce zajęła 6-letnia Adela Mizerska.

Dzieci ze szkół podstawowych klas 1-3 także wykazały się niesamowita kreatywnością. Pierwsze miejsce zajął 9-letni Igor Remboch, drugie miejsce zdobył 8-letni Marcel Ferra, a na trzecim miejscu uplasowała się Jagoda Machowicz również w wieku 8 lat.

W kategorii uczniów klas 4-8 największe uznanie jury zdobyła 10-letnia Alicja Kicman, która zajęła pierwsze miejsce, a tuż za nią uplasowała się 12-letnia Sylwia Nita.

Dodatkowe wyróżnienia otrzymali Aleksander Anikiej, 7 lat, Ignacy Kowalski, 4 lata oraz Natalia Sałańska, 8 lat, za ich wyjątkowe prace.

Laureaci oraz wyróżnieni otrzymali upominki, które mają stanowić zachętę do dalszej działalności na rzecz ochrony środowiska. Wszystkie prace można zobaczyć TUTAJ.

Gratulacje dla wszystkich uczestników, których prace nie tylko wykazały ich kreatywność, ale również zaangażowanie w budowanie lepszego jutra dla naszej planety. Serdeczne podziękowania kierujemy również do rodziców, którzy wspierają swoje dzieci w rozwijaniu ekologicznych wartości.

 

Źródło: UM Zielonka

Więcej informacji z Zielonki

Zielonka - Rodzinne warsztaty, ekoakcja i jarmarki – weekend w mieście pod znakiem świąt

Zielonka – Rodzinne warsztaty, ekoakcja i jarmarki – weekend w mieście pod znakiem świąt

Warsztaty, kiermasze i jarmarki w Zielonce oznaczają, że… święta coraz bliżej. W nadchodzący weekend zapraszamy na wyjątkowe wydarzenia, które wprowadzą mieszkańców w klimat Bożego [...]
0 komentarzy
Zielonka - Postępy na budowie miejskiego żłobka

Zielonka – Postępy na budowie miejskiego żłobka

Na budowie miejskiego żłobka widać kolejne wyraźne postępy. Najwięcej dzieje się wewnątrz budynku, gdzie trwają prace wykończeniowe. W ostatnim czasie zostało wykonane ogrzewanie [...]
0 komentarzy
Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Zielonki

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Zielonki

Betlejemskie Światło Pokoju od lat wędruje po świecie, przekazywane z rąk do rąk jako symbol nadziei i pokoju. Przemierzając długą drogę, dotarło także [...]
0 komentarzy
18 medali judoków z Zielonki – podsumowanie listopadowych zmagań

18 medali judoków z Zielonki – podsumowanie listopadowych zmagań

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „SameJudo” z Zielonki mogą pochwalić się kolejnymi sukcesami. Judocy z listopadowych turniejów powrócili z tarczą. Przywieźli medale ze stolicy [...]
0 komentarzy
Zielonka - Turniej Handball Cup 2025 za nami

Zielonka – Turniej Handball Cup 2025 za nami

Zielonka pod koniec listopada stała się mekką dla młodych szczypiornistek z całej Polski. Ponad 450 dziewcząt rozegrało w jeden weekend ponad 100 meczów [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.