Serdecznie zapraszamy na ostatni już Symfoniczny Koncert Dziękczynny „W Duchu Niepodległej”, który odbędzie się w kościele pw. św. Józefa Robotnika w Wołominie (ul. Piłsudskiego 44, 05-200 Wołomin). Podczas koncertu wykonane zostaną utwory patriotyczne, religijne oraz współczesne w specjalnie przygotowanych aranżacjach na skład pełnej orkiestry symfonicznej, chóru oraz solistów – blisko 80 osób! W programie m.in.: „Rota”, „Wojenko, wojenko”, „Absolve – jeśli za coś nie warto umierać, nie warto dla tego żyć” oraz „Życie choć piękne tak kruche jest”. W tym roku, swój udział specjalny potwierdzili także soliści Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Wstęp wolny.
Koncert złożony będzie z dwóch, przenikających się narracji – patriotycznej oraz nieco bardziej współczesnej, odnoszącej się bezpośrednio do naszego życia tu i teraz. Udział chóru młodzieży z Powiatu Wołomińskiego połączonego z wokalistami Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego stanowić będzie swoistą klamrę historyczną łączącą pokolenia. Wybór pieśni w nowych i niespotykanych aranżacjach wpisuje się swoim charakterem oraz przesłaniem w pełni oddając intencję koncertu, a przygotowana narracja nawiązuje do elementów historii Polski. Dzięki temu, wydarzenie, które organizujemy łączy wątki patriotyczne, które ukazujemy w niecodzienny i atrakcyjny dla szerokiego grona odbiorców sposób.
Pieśni wojskowe od lat krzewiły patriotycznego ducha, który był siłą napędową walki o niepodległość. Nie zapominając o roli jaką odegrały w historii naszego kraju, podczas koncertu wykonane zostaną te najpopularniejsze, poruszające serca i dusze słuchaczy. Podczas koncertu podkreślony zostanie także religijny wymiar tych wydarzeń. Narracja odniesie się bezpośrednio do roli, jaką – jak wierzymy, odegrała Opatrzność Boża oraz opieka Matki Bożej. W drugiej części koncertu odnoszącej się do współczesności, narracja oparta zostanie o wartości bliskie każdemu z nas. Nadzieja, miłość, rodzina, przyjaźń, szczęście i życie to tylko niektóre hasła, które pozwolą na zaprezentowanie pewnego rodzaju muzycznej opowieści.
W koncercie udział weźmie chór młodzieży, soliści z terenu Powiatu Wołomińskiego oraz soliści Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego z towarzyszeniem 50-cio osobowej orkiestry symfonicznej. Zespół, swoją działalność rozpoczął w jubileuszowym roku 2018, organizując w ramach 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości pierwszy koncert „W Duchu Niepodległej”. Kolejne koncerty, zespół wykonał w Katedrze Warszawsko-Praskiej (marzec 2019), Parafii pw. M.B. Królowej Polski w Wołominie (listopad 2019), pod patronatem Premiera, Pana Mateusza Morawieckiego w Bazylice Jasnogórskiej (listopad 2019), a także – w ramach obchodów Rocznicy Bitwy Warszawskiej, w sierpniu 2020 i 2021 roku w parafii M.B. Częstochowskiej w Wołominie. Zespół wystąpi pod dyrekcją Krzysztofa Procajło, laureata nagrody Człowiek Roku Powiatu Wołomińskiego tygodnika Polska TheTimes, pomysłodawcy projektu, muzyka oraz autora aranżacji.
Orioniści budują hospicjum dla dzieci w Wołominie
Podczas koncertu, wspomnimy również o wielkim dziele budowy Hospicjum dla dzieci oraz hospicjum perinatalnego przy parafii św. Józefa w Wołominie. Podczas charytatywnego koncertu, cały zebrany dochód przeznaczony zostanie na ten cel.
Skład powstającego centrum medycznego wchodzić będą: hospicjum dla dzieci, hospicjum dla dorosłych, hospicjum domowe dla dzieci i dorosłych, hospicjum perinatalne, poradnia rehabilitacyjna wraz z usługami rehabilitacyjnymi, poradnia perinatalna, pediatryczna oraz poradnia leczenia bólu. Projektowane Hospicjum jest w pełni przeznaczone dla pacjentów paliatywnych. Placówka specjalizować się będzie w chorobach przewlekłych, postępujących, zagrażających życiu, w zaawansowanej, niepoddającej się leczeniu przyczynowemu fazie choroby oraz wybranych chorobach charakteryzujących się znacznym nasileniem trudnych do uśmierzenia objawów. Projektowane Hospicjum posiadać będzie pełną, intuicyjną automatykę budynkową dostosowaną do potrzeb pacjentów, umożliwiającą kontrole poruszania się, regulacje natężenia oświetlenia czy regulacje klimatyzacji. Dodatkowo posiadać będzie rozwiązania zapewniające wysoką izolacją akustyczną, co zapewni wyjątkowy komfort przebywania w obiekcie. Program użytkowy projektowanego hospicjum zawierać będzie szereg pomieszczeń o charakterze terapeutycznym, medycznym, administracyjnym oraz magazynowym. Znajdą się tam m. in.: pomieszczenia pobytu dziennego z salą kinową, jadalnia z kuchnią oraz pomieszczenie deficytu w samoopiece, przychodnia lekarska z pięcioma specjalistycznymi gabinetami lekarskimi i diagnostyczno-zabiegowymi, oddział farmacji szpitalnej, oddział rehabilitacji, dwa oddziały medycyny paliatywnej, oddział paliatywny dziecięcy, oddział pomocniczy oraz administracyjny.
Koniec budowy hospicjum dla dzieci planowany jest na koniec 2023 r. Wyposażenie budynku ma nastąpić w 2024 r. Jeśli nie będzie przeszkód, hospicjum ma szansę na rozpoczęcie działalności pod koniec 2024 r. lub na początku 2025 r.
Wszyscy, którzy chcieliby pomóc w budowie Hospicjum mogą to uczynić wpłacając na konto: Pekao S.A. o/Wołomin Nr konta: 60 1240 6335 1111 0011 0546 8605 z dopiskiem: Darowizna na ochronę i promocję zdrowia – budowa Hospicjum dla Dzieci w Wołominie.
Partnerami wydarzenia są: Parafia św. Józefa Robotnika w Wołominie, Hospicjum Opatrzności Bożej w Wołominie, Lee&Partners, Luigisanto oraz Wodmel, generalny wykonawca.
Partnerami medialnymi są: Życie Powiatu Wołomińskiego, LOGOS, Radio FAMA, Radio Warszawa 106,2fm.