W Ossowie, w miejscu śmierci księdza Ignacego Skorupki w 1921 r. postawiony został pamiątkowy krzyż z tablicą informacyjną. Od tego czasu miejsce to otoczone jest opieką i co kilka lat zmienia wygląd. W miniony piątek uroczyście odsłonięto obelisk po renowacji.
W piątek, 8 grudnia, w Ossowie przy ul. Matarewicza 233 został odsłonięty, po renowacji, obelisk poświęcony księdzu Ignacemu Skorupce.
Prace renowacyjne zostały wykonane przez Samorządową Instytucję Kultury, jako jednostkę organizacyjną gminy Wołomin w ramach zadania ?Miejsce walki i śmierci bohaterów 1920 roku ? renowacja obelisku księdza Ignacego Skorupki w Ossowie?, w programie Dziedzictwo Kulturowe ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11.00. Uczestniczyli w niej burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan, wiceburmistrz Robert Makowski, wicestarosta Adam Łossan, pełnomocnik starosty Józef Melak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Ossowie Przemysław Strzelczyk, który przybył wraz z uczniami i sztandarem szkoły, dyrektor Samorządowej Instytucji Kultury w Ossowie Rafał Pazio. Obelisk poświęcił ks. Andrzej Rusinowski. Przybyli także mieszkańcy Ossowa i liczna grupa uczniów I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie z dyrektor szkoły Agnieszką Kaczyńską i wychowawcami ks. Grzegorzem Idzikiem, Andrzejem Nowakiem.
13 sierpnia 1920 roku ks. Skorupka wraz z 36 Pułkiem Piechoty, którym dowodził por. Stanisław Matarewicz, wymaszerował spod Gimnazjum im. Władysława IV w Warszawie do Ossowa. Podczas Bitwy pod Ossowem kapłan towarzyszył żołnierzom. Zginął ugodzony kulą z karabinu.
Ciało ks. Ignacego Skorupki przeniesiono do domu państwa Orychów, a następnie przewieziono do Warszawy. W 1921 r. w Ossowie w miejscu śmierci księdza postawiono krzyż z tablicą informacyjną. Obelisk ks. Ignacego Skorupki w Ossowie przy ul. Matarewicza postawiono w 1939 roku w okolicach domu, gdzie po bitwie przeniesiono ciało księdza.
W 1981 r. dzięki zaangażowaniu pana Mariana Jeznacha dokonano renowacji obelisku.
Kolejna renowacja została przeprowadzona w 2017 r. przez Samorządową Instytucję Kultury i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dotyczyła wymiany płyt i prac przy samym obelisku, wymiany ogrodzenia, a także podłoża. Dodatkowo wykonano prace ogrodnicze, poprawiono estetykę otoczenia. Na stałe zostały zainstalowane maszty flagowe, tablice informacyjne i ławki.