13 listopada w Hotelu Trylogia odbył się I Niepodległościowy Bal. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Miłośników Barwy i Tradycji 11 pułku Ułanów Legionowych z Arkadiuszem Ziółkowskim na czele, który pełnił funkcję gospodarza przez cały wieczór.
Przez wiele lat organizowane były bale ułańskie w karnawale. Ten bal miał być czymś nowym, gdzie tradycji i historią spotykają się celebrując niepodległość Polski. Zamierzony plan został zrealizowany. Bal był w klimacie przedwojennym, gdzie towarzyszyły mundury historyczne z epoki dwudziestolecia międzywojennego, tradycje i zwyczaje, a jednocześnie nasiąknięty barwami narodowymi i patriotycznymi cechami. Każdy z gości otrzymał kotylion narodowy, a do wręczania ich wspomogła młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego PUL z Wołomina. Wieczór uświetnił Tenor Piotr Rafałko wraz z Bogumiłą Dziel-Wawrowską oraz pianistą Adamem Sychowskim. W ich wykonaniu zostało zainicjowane wspólne odśpiewanie Hymnu Narodowego, potem artyści uraczyli gości autorskim koncertem piosenek żołnierskich i legionowych. Jednym z punktów wieczoru były starannie przygotowane toasty wygłoszone zgodnie z przyjętymi zasadami. Były jednoczesnym wspomnieniem walczących o nasz kraj w Powstaniach Listopadowych, Styczniowych, Epoce Księstwa Warszawskiego oraz oczywiście Pierwszej Wojnie Światowej. Z powodu że Ossów i Radzymin są sąsiadującymi miejscowościami, które mocno wpisały się w karty historii, nie mogło zabraknąć również i ich w słowach skierowanych do gości. Ważnym również elementem była wystawa obrazów przedstawiająca Ułanów Powstania Wielkopolskiego 1918 oraz Bitwy pod Komarowem 1920. Autorem obrazów jest Agnieszka Morysiak, obecna również na balu, która przekazała jeden z obrazów na licytację wirtualną. Dochód z licytacji wspomoże budowę pomnika Chwały Kawalerii i Artylerii Konnej.
Goście balu w większości reprezentowali stowarzyszenia kawalerii ochotniczej. Zjechali się z Białegostoku, Żyrardowa, Warszawy, Zamościa, Sandomierza, Krakowa, Radomia i Poznania. Również stowarzyszenia z Radzymina i Słupna zapełniły miejsca pośród stołów. Nad wydarzeniem patron honorowy objęła Burmistrz Wołomina Pani Elżbieta Radwan, reprezentowana na balu przez wice burmistrza Pana Dariusza Szymanowskiego. Parterami wydarzenia był Miejski Dom Kultury w Wołominie, Hotel Trylogia z Zielonki, Stowarzyszenie Bitwa Pod Komarowem oraz patron medialny ?Życie Powiatu na Mazowszu?