W dniu 27.01.2025 r. w godzinach popołudniowych wpłynęła informacja o ujawnieniu przez pracownika firmy wykonującej roboty ziemne przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Otwocku o ujawnieniu przedmiotu przypominającego niewybuch. Na miejsce zostały skierowane służby Policja oraz Straż Pożarna.
W dniu dzisiejszym na miejsce został zadysponowany Patrol Saperski. W związku z realnym zagrożeniem podczas podejmowania niewybuchu podjęto decyzję o ewakuacji dwóch budynków mieszkalnych. Ewakuacja przebiegła w sposób sprawny i zorganizowany. Na miejscu działały służby Policja Straż Pożarna, urzędnicy z miejskiego ratusza oraz inne służby. Miejsce, w którym były prowadzone działania saperów, zostało zabezpieczone przed wstępem osób postronnych.
Patrol Saperski zabezpieczył niewybuch, a następnie przewiózł na poligon, gdzie ładunek został zneutralizowany.
To już kolejna sytuacja kryzysowa, podczas której służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w Otwocku zadziałały skutecznie i zażegnały niebezpieczeństwo.
podkom. Patryk Domarecki / KPP w Otwocku
Więcej wiadomości z Mazowsza

Groźny wypadek ciężarówki w Poświętnem – dramatyczne chwile na drodze

Pożary nieużytków rolnych – problem powracający każdego roku

Straciła panowanie na pojazdem i dachowała

Kryminalni zatrzymali podejrzanego o oszustwa ,,na legendę” – został tymczasowo aresztowany

Policjanci przez weekend zatrzymali osiem osób

Potrącenie rowerzysty w Zielonce – rowerzysta w szpitalu

Czołowe zderzenie w Józefinie – dwie osoby poszkodowane

Policja poszukuje świadków wypadku drogowego na trasie S8

Poważny wypadek motocyklisty w Trojanach – akcja ratunkowa z udziałem śmigłowca

Wołomińscy strażacy w akcji – intensywna doba pełna wyzwań

Na sygnałach do szpitala – policyjna eskorta z ciężarną kobietą

Kolizja na ul. Piłsudskiego w Markach

Gang oszustów rozbity – wśród zatrzymanych mieszkańcy Kobyłki

Pożar nieużytków przy S8 – strażacy walczyli z żywiołem
