Rośnie liczba przedsiębiorców w Kobyłce. W tym roku zostało założonych 169 nowych działalności. W sumie firm, z główną siedzibą w naszym mieście jest już 2412.
W ciągu dwóch ostatnich lat zaobserwowano 20-procentowy przyrost liczby firm w Kobyłce. To bardzo cieszy, bo świadczy o chęci pracy dla siebie i wierze w swoje możliwości kobyłkowskich przedsiębiorców.
Doceniając przedsiębiorczość, Miasto prowadzi działania, przeznaczone dla właścicieli firm – mieli możliwość już dwukrotnie uczestniczyć w wydarzeniach z cyklu ?Przedsiębiorcze środy w Kobyłce? ? pierwsze dotyczyło zmian w prawie pracy, drugie natomiast, pod tytułem „Jak zdobyć klientów i utrzymać pracowników” koncentrowało się na lojalności klientów pozwalającej firmie się rozwijać oraz lojalności pracowników, zapewniającej zadowolenie klientów. Spotkanie dotyczące zmian w prawie pracy jest dostępne w formie podcastu.
Z kolei podczas niedawnego ?Śniadania z biznesem? przedsiębiorcy mieli możliwość wysłuchania prezentacji przedstawiciela Państwowej Agencji Wsparcia Przedsiębiorczości na temat możliwości wsparcia dla rozwoju biznesu, oferowanych przez PARP. W wydarzeniu uczestniczyła Burmistrz Miasta Edyta Zbieć wraz z całym Zarządem Miasta i około trzydziestu gości. Z założenia „Śniadanie z biznesem” miało być wydarzeniem, podczas którego lokalni przedsiębiorcy, zarówno Ci doświadczeni jak i początkujący, mogą zadawać pytania, przekazywać swoje opinie, uwagi i komentarze Zarządowi naszego miasta. Była to również okazja dowiedzenia się „z pierwszej ręki” co się obecnie dzieje i co w najbliższym czasie będzie się działo w mieście – jakie Zarząd Miasta ma strategiczne plany wsparcia przedsiębiorczości lokalnej i jakie są wspólne punkty łączące światy biznesu i samorządu.
Przy okazji przypominamy o ?Białej liście podatników VAT?, która weszła w życie 1 września. To baza informacji o podatnikach VAT, prowadzona w formie elektronicznej. Znajdują się na niej informacje dotyczące zarejestrowania, wyrejestrowania oraz statusu podatnika VAT, a także numery rachunków bankowych przedsiębiorców. Od 1 stycznia 2020 r. będą stosowane sankcje za korzystanie z rachunku spoza białej listy. Brak lub błędny rachunek naraża na sankcje kontrahentów, którzy będą płacić za towary lub usługi po 31 grudnia 2019 r.