Samorząd Województwa Mazowieckiego otrzymał wyróżnienie w konkursie ?Perły Samorządu 2021?. Jury doceniło kampanię informującą mieszkańców o I edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza, zachęcającą do zgłaszania projektów i głosowania na nie.
Pani Halina była najlepsza!
W ubiegłym roku władze Mazowsza promowały budżet obywatelski regionu spotami informacyjnymi, w których rapujący mieszkańcy zachęcali do udziału w głosowaniu. Swoje umiejętności pokazał także marszałek Adam Struzik, ale to energiczna pani Halina była twarzą kampanii i stała się jej niekwestionowaną gwiazdą. Bohaterka skradła serca jury, a pomysł oryginalnej, wychodzącej poza urzędnicze schematy kampanii przyniósł samorządowi województwa wyróżnienie w konkursie ?Perły samorządu 2021? w kategorii samorządowy Lider Komunikacji i Promocji.
Jak podkreśla Marta Milewska, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie ? Budżet Obywatelski Mazowsza startował w ubiegłym roku po raz pierwszy, chcieliśmy się przebić z tą informacją do świadomości mieszkańców. Postanowiliśmy postawić na humor i odejść od przewidywalnych, bezpiecznych kampanii. Wymagało to odwagi i niosło ze sobą pewne ryzyko, ale udało się.
O perłach
Wyróżnienia w konkursie ?Perły Samorządu 2021? zostały przyznane podczas piątej edycji kongresu Perły Samorządu organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna. Podczas dwóch dni konferencji w formule on-line rozmawiano o sprawach najważniejszych dla wspólnot samorządowych. W tym roku głównym tematem była pandemia ? to, jak sobie z nią radzić i jak wpłynie na przyszłość samorządów. Tradycyjnie już podczas finałowej gali przyznano wyróżnienia. Można je było zdobyć w trzech kategoriach: Perły Samorządu ? dla najlepszych gmin oraz najlepszych włodarzy, a także Skarbnik Samorządu oraz w konkursie samorządowy Lider Komunikacji i Promocji.
Samorząd Województwa Mazowieckiego został wyróżniony w trzeciej z kategorii.
II edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza
Trwa druga edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. W tym roku wśród najczęściej zgłaszanych projektów znalazły się budowa zatok autobusowych, chodników i ścieżek pieszo rowerowych, tworzenie miejsc rekreacyjnych oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży i organizacja wydarzeń kulturalnych. Mieszkańcy regionu złożyli aż 231 wniosków. Aktualnie trwa ocena formalna i merytoryczna, ale ostatecznie o tym, które projekty zostaną zrealizowane, zadecydują mieszkańcy w drodze głosowania.
Głosować będzie można od 26 października do 16 listopada br.