Mający obowiązywać od 1 września bieżącego roku Bilet Metropolitalny cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Miasta i Gminy Wołomin. Wychodząc naprzeciw potrzebom, jakie pojawiły się w związku z wydawaniem kart uprawniających do skorzystania z uprawnień jakie ze sobą niesie posiadanie Biletu Metropolitalnego Elżbieta Radwan, burmistrz Wołomina wprowadziła dodatkowe dni i godziny pracy punktów wydających karty.
? W związku z bardzo dużym zainteresowaniem kartą uprawniającą do skorzystania z oferty Bilet Metropolitalny wydłużamy czas pracy punktu wydawania kart do godziny 20:00, uruchamiamy drugi punkt w godzinach 14:00-20:00; będziemy wyrabiać karty również w dwie najbliższe soboty, tj. 25 sierpnia
i 1 września w godzinach 10:00?16:00 zaś od 3 września w Urzędzie Miejskim uruchomimy czasowy punkt obsługi pasażera ZTM, aby kartę można było naładować w Wołominie ? informuje Elżbieta Radwan, burmistrz Wołomina na portalach społecznościowych i w innych dostępnych źródłach informacji.
Możliwość posiadania Biletu Metropolitalnego najwyraźniej przypadła wołominianom do gustu, gdyż od kilku dni w wołomińskim magistracie zaczęły tworzyć się długie kolejki. ? Dlatego podjęłam decyzję o natychmiastowym usprawnieniu wydawania kart ? mówi burmistrz Radwan.
A jest o co zabiegać, gdyż posiadacz karty miesięcznie oszczędzi ok. 60 zł. Co w skali roku daje kwotę 720 złotych oszczędności. Jeśli, przykładowo, w danej rodzinie do stolicy dojeżdża codziennie cztery osoby (rodzice i uczące się dzieci) wówczas kwota rocznych oszczędności wzrasta czterokrotnie. Jest więc o co zabiegać.
Warto więc przypomnieć kto jest uprawniony do korzystania z Biletu Metropolitalnego w Wołominie.
Po pierwsze są to osoby zamieszkałe na terenie Miasta i Gminy Wołomin, które rozliczyły podatek dochodowy od osób fizycznych za rok 2017 w Urzędzie Skarbowym w Wołominie i wskazały w zeznaniu podatkowym gminę Wołomin jako miejsce swego zamieszkania; po drugie dzieci tych osób (do 30 września roku kalendarzowego, w którym kończą 21 rok życia) i po trzecie studenci do ukończenia 26 roku życia, jeżeli ich rodzice/opiekunowie prawni albo rodzic/opiekun prawny, który samotnie je wychowuje, rozliczyli/rozliczył podatek dochodowy od osób fizycznych za rok 2017 w Urzędzie Skarbowym w Wołominie i wskazali/wskazał w zeznaniu podatkowym gminę Wołomin jako miejsce swego zamieszkania.
? I co jest niezwykle WAŻNE! Zakup oferty Bilet Metropolitalny (Warszawa+) jest możliwy tylko na nowe, odpowiednio spersonalizowane Warszawskie Karty Miejskie (WKM) – podkreśla Elżbieta Radwan. – Nasza droga do Biletu Metropolitalnego była długa. Pierwszym krokiem było przywrócenie Wspólnego Biletu utraconego w poprzedniej kadencji. Potem weszliśmy w skomplikowany, ale na szczęście owocny proces ustalania sposobu funkcjonowania komunikacji w metropolii warszawskiej. W moim imieniem za Biletem Metropolitalnym lobbowała organizacja samorządowców skupionych w stowarzyszeniu Metropolia Warszawska ? dodaje burmistrz Wołomina.
Na wniosek Elżbiety Radwan, jako burmistrz Wołomina, decyzję o przystąpieniu do Biletu Metropolitalnego podjęła wiosną tego roku Rada Miasta i Gminy Wołomin.
Teresa Urbanowska
A co dalej z biletem metropolitarnym? Zbliża się koniec roku, nie wiadomo, czy można doładowywać kwartalnie, czy już sobie odpuścić.