Adventurous Music Plateaux to projekt dedykowany współpracy polskich, islandzkich i ukrańskich muzyków z obszaru jazzu i muzyki improwizowanej. W ramach AAM w Centrum Kultury „Fabryczka” w Wołominie odbędą się warsztaty muzyczne i koncerty, na których zaprezentują się muzycy z Polski, Islandii i Ukrainy.
Adventurous Music Plateaux: WARSZTATY
Ogólnodostępne i bezpłatne warsztaty muzyczne, które koncentrują się na obszarach jazzu i muzyki improwizowanej. Prowadzone przez profesjonalistów muzycznych, wokalistów i instrumentalistów z doświadczeniem pedagogicznym. Każdy z 6 warsztatów będzie dotyczył jednego konkretnego instrumentu (lub grupy instrumentów, jak np. Instrument perkusyjne). Profesjonaliści muzyczni z Islandii, Ukrainy i Polski, podzielą się swoimi przemyśleniami, praktyką, a także wiedzą muzyczną i doświadczeniem scenicznym, poruszając nie tylko tematy stricte muzyczne, ale także wzmacniając kompetencje związane z przedsiębiorczością, funkcjonowaniem artystów na rynku i radzeniem sobie w biznesie muzycznym.
Wszystkie warsztaty będą prowadzone w języku angielskim lub polskim. Do rejestracji warsztatów wykorzystane zostanie sferyczne wideo 360 VR zostanie wykorzystane, aby każdy z uczestników mógł skonfrontować się zarejestrowanym materiałem wideo i dysponował wyrafinowanym, ale bardzo przydatnym narzędziem do doskonalenia zawodowego (zarówno w zakresie podnoszenia umiejętności technicznych, stricte muzycznych, jak i poprawy prezencji scenicznej i interakcji).
KIEDY I GDZIE:
08/09/2023 (piątek)
09/09/2023 (sobota)
10/09/2023 (niedziela)
Każdego dnia: od 13:00 do 16:15 (z krótką przerwą)
Powiatowe Centrum Kultury Fabryczka, ul. Orwida 20, 05-200 Wołomin, Polska
KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ:
Warsztaty skierowane są do uczniów szkół muzycznych, studentów akademii muzycznych, ale także wszystkich muzyków, którzy nie uczestniczą w instytucjonalnej edukacji. Zalecany jest pewien poziom zaawansowania muzycznego. Oferujemy możliwość uczestnictwa wszystkim grupom uczestników. Jeśli niezbędne byłoby uwzględnienie dodatkowych potrzeb (np. związanych z niepełnosprawnością), prosimy o dodanie takiej informacji przy zgłoszeniu.
JAK APLIKOWAĆ:
Należy pisać na:
workshops@plateaux.pl
Zawierając krótką informację o sobie, poziomie edukacji muzycznej i/lub historii/doświadczeniu muzycznym.
Zgłaszając się, zgadzasz się, że Twoje dane zostaną wykorzystane w procesie rekrutacji.
Przyjmujesz również do wiadomości, że wszystkie warsztaty będą nagrywane i
dokumentowane fotograficznie/video, a następnie publikowane.
TERMIN SKŁADANIA ZGŁOSZEŃ:
04/09/2023 (poniedziałek)
WARSZTATY SĄ BEZPŁATNE.
LICZBA UCZESTNIKÓW JEST OGRANICZONA.
WYDARZENIE FACEBOOK: https://www.facebook.com/events/620420543568242/
HARMONOGRAM WARSZTATÓW:
08/09/2023
Warsztat 1 // 13:00-14:30
Igor Hnydyn [UA] // PERKUSJA
Warsztat 2 // 14:45-16:15
Mateusz Szewczyk [PL] // KONTRABAS
09/09/2023
Warsztat 3 // 13:00-14:30
Matthías Hemstock [IS] // PERKUSJA
Warsztat 4 // 14:45-16:15
Agnar Már Magnússon [IS] // FORTEPIAN
10/09/2023
Warsztat 5 // 13:00-14:30
Valdi Kolli [IS] // KONTRABAS
Warsztat 6 // 14:45-16:15
Judyta Pisarczyk [PL] // WOKAL
Adventurous Music Plateaux: KONCERTY
09/09/2023 (sobota)
Adventurous Music Plateaux:
AGNAR MÁR MAGNÚSSON TRIO [IS/PL]
Agnar Már Magnússon [IS] – fortepian
Mateusz Szewczyk [PL] – kontrabas
Matthías Hemstock [IS] – perkusja
Ekscytujący koncert z udziałem Agnara Mára Magnússona wraz z uznanymi muzykami z Polski i Islandii. Koncert jest częścią muzycznego projektu Adventurous Music Plateaux, którego celem jest współpraca islandzkich i polskich muzyków.
Start: 20:00
Bilety: wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, niezbędna wcześniejsza rezerwacja miejsc.
W celu zarezerwowania miejsca, należy wysłać potwierdzenie na adres fabryczka@powiat-wolominski.pl albo skontaktować się telefonicznie – pod numerem 22 787 41 13 lub 501 981 346 najpóźniej do dnia 07.09.2023 (czwartek).
WYDARZENIE FACEBOOK: https://www.facebook.com/events/306917921862990
AGNAR MÁR MAGNÚSSON
Agnar rozpoczął studia muzyczne w młodym wieku. Po ukończeniu szkoły muzycznej FÍH w Reykjaviku i Conservatorium van Amsterdam w Holandii, studiował u Larry’ego Goldingsa i innych wirtuozów fortepianu w Nowym Jorku. Tam też został przedstawiony wielu znanym muzykom jazzowym, co doprowadziło do nagrania jego pierwszego albumu zatytułowanego „01”, z Billem Stewartem na perkusji i Benem Streetem na basie. Wydawcą i dystrybutorem płyty „01” została hiszpańska wytwórnia Fresh Sound-New Talent. Od tego czasu Agnar wydał wiele płyt, z których większość była nominowana do Icelandic Music Awards, uzyskując w sumie 20 nominacji i 2 zostając laureatem tej prestiżowej nagrody. Agnar grał/nagrywał między innymi z Johnem Hollenbeckiem, Drew Gressem, Frankiem Fosterem, Seamusem Blake’em, Ingrid Jensen, Benem Streetem, Billem Stewartem, Chrisem Cheekiem, Perico Sambeatem, Arim Hoenigiem i wieloma innymi.
https://www.agnarmagnusson.com/
https://www.facebook.com/agnarmarmagnusson/
https://agnarmagnusson.bandcamp.com/music
10/09/2023 (niedziela)
Adventurous Music Plateaux:
JUDYTA PISARCZYK QUARTET [PL/UA/IS]
Judyta Pisarczyk [PL] – wokal
Kateryna Ziabliuk [UA] – fortepian
Valdi Kolli [IS] – kontrabas
Matthías Hemstock [IS] – perkusja
Ekscytujący koncert z udzialem Judyty Pisarczyk wraz z uznanymi muzykami z Ukrainy i Islandii. Koncert jest częścią muzycznego projektu Adventurous Music Plateaux, którego celem jest współpraca islandzkich, ukraińskich i polskich muzyków.
Start: 20:00
Bilety: wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, niezbędna wcześniejsza rezerwacja miejsc.
W celu zarezerwowania miejsca, należy wysłać potwierdzenie na adres fabryczka@powiat-wolominski.pl albo skontaktować się telefonicznie – pod numerem 22 787 41 13 lub 501 981 346 najpóźniej do dnia 07.09.2023 (czwartek).
WYDARZENIE FACEBOOK: https://www.facebook.com/events/673741764617376
JUDYTA PISARCZYK
Wokalistka, autorka muzyki i tekstów. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Laureatka nagrody Best Vocalist na International Jazz Festival „Johnny Raducanu” w Rumunii, Grand Prix Ladies’ Jazz Festiwal w Gdyni i wielu innych. Swoją twórczość prezentowała na prestiżowych festiwalach jazzowych w Polsce, na Litwie, Łotwie w Estonii i Rumunii. W 2018 wystąpiła wraz z legendarnym wokalistą Bobbym McFerrinem, będąc częścią 12-osobowego chóru a cappella towarzyszącego artyście podczas koncertów w Polsce. Na scenie pojawiła się również u boku wybitnych polskich muzyków takich jak: Henryk Miśkiewicz, Piotr Schmidt, Paweł Kaczmarczyk, Rafał Sarnecki, Grzech Piotrowski. W swoim dorobku posiada album live „Koncert w Trójce”, nagrany w Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. W Podsumowaniu Roku 2018 wg Adama Dobrzyńskiego album ten znalazł się na 1. miejscu w kategorii Jazzowy Polski Debiut Roku.
https://www.facebook.com/judytapisarczykmusic/
https://www.youtube.com/channel/UCtyXuadHFvkmXBRMPAEefAg
ADVENTUROUS MUSIC PLATEAUX
Ideą projektu Adventurous Music Plateaux jest inicjowanie współpracy pomiędzy (wschodzącymi) muzykami i profesjonalistami muzycznymi z Polski i Islandii oraz Ukrainy, a także budowanie trwałych więzi i relacji polsko-islandzkich. Projekt przykłada dużą wagę do zawiązywania wielonarodowej współpracy, w procesie prowadzącym do budowy trwałych profesjonalnych relacji wśród grup muzycznych i wykonawców. Dwie 3-dniowe edycje (jedna w Islandii, druga w Polsce) odbędą się w prężnie działających ośrodkach kultury. Na każdą z edycji składają się otwarte warsztaty edukacyjne (muzyczne) dla uczestników o różnym stopniu zaawansowania, koncerty zespołów oraz projekty specjalne, inicjowane w celu nawiązania wielostronnej współpracy pomiędzy artystami z Islandii, Polski i Ukrainy. Wszystkie działania projektowe kładą nacisk na proces profesjonalizacji uczestniczących w nim osób (kadry, uczestnicy i odbiorcy). Kluczową rolę w projekcie odgrywa wykorzystanie sferycznego wideo 360 VR. Technika posłuży jako narzędzie doskonalenia zawodowego uczestników warsztatów (zarówno w zakresie podnoszenia umiejętności technicznych, stricte muzycznych, jak i poprawy prezencji scenicznej i interakcji). Wideo sferyczne 360 VR zostanie również wykorzystane do rejestracji wszystkich występów koncertowych. Szerokie upowszechnienie efektów (zapisów video) online zapewni dodatkowo dotarcie do dużej grupy odbiorców. Projekt „Adventurous Music Plateaux – rozwój zawodowy muzyków z Polski, Islandii i Ukrainy, z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych (360 VR)” jest finansowany ze środków Funduszu Współpracy Dwustronnej Programu „Kultura” Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.
www.plateaux.pl