220 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz Święto Strażaków 3 maja w Dąbrówce, w 220 Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyła się uroczystość upamiętniająca to wydarzenie.
Połączona została ona z obchodami Święta Strażaków. W Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego wierni modlili się w intencji Ojczyzny, władz samorządowych oraz podopiecznych Św. Floriana. W obchodach wzięły udział poczty sztandarowe jednostek OSP Gminy Dąbrówka i młodzieży szkolnej, władze samorządowe oraz licznie zebrani mieszkańcy,. Po uroczystym nabożeństwie korowód udał się pod pomnik Tadeusza Kościuszki oraz na cmentarz parafialny do grobu żołnierzy z 1939r., by w imieniu mieszkańców złożyć kwiaty i zapalić znicze. Uroczystość zakończyła się złożeniem kwiatów pod kamieniem upamiętniającym postać porucznika Zygmunta Siennickiego, zamordowanego w Charkowie w 1940 r. Podczas krótkiego wystąpienia Wójt Gminy Dąbrówka, Tadeusz Bulik przypomniał wszystkim jak wielką wartością jest wolna Ojczyzna i jak ważna jest pamięć o bohaterach, którzy oddali za nią życie. Swoją wypowiedź zakończył życzeniami kierowanymi do strażaków, do których dołączyli się: Przewodnicząca Rady Gminy Dąbrówka Agnieszka Gryglas oraz Prezes Zarządu Gminnego Związku OSP Stanisław Berliński.
?Santo Subito? – Beatyfikacji Papieża Polaka
W Wigilię Beatyfikacji Papieża Polaka, Kościół Podwyższenia Krzyża św. w Dąbrówce wypełniony był wiernymi, którzy modlili się za pomyślny przebieg wyniesienia na ołtarze naszego Rodaka. Podczas homilii ksiądz celebrujący uroczystą Mszę Św. powracał do nauk Papieża i przypomniał własne przeżycia towarzyszące mu 16 października 1978 r. podczas ogłoszenia Karola Wojtyły Papieżem. Po Mszy Św. odbyło się czuwanie modlitewne ?Santo Subito?, które poprowadzili młodzież i absolwenci Publicznego Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrówce. Na czas czuwania w całym Kościele zgasły światła tworząc atmosferę zadumy i wyciszenia. W pierwszej części młodzież przypomniała wiernym, czego uczył nas Jan Paweł II w swych encyklikach społecznych. W drugiej, przeprowadzonej w formie dziennikarskiego wywiadu młodzi ludzie zastanawiali się ?co sprawiło, że tysiące ludzi różnych ras, różnych kultur i mentalności wybrały Go sobie, utożsamiały się z Nim, powierzyły Mu swoje nadzieje? Co takiego niezwykłego uczynił??
Czuwaniu towarzyszył obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, której niezwykle oddany był nasz ?Święty?. Wspólną modlitwę zakończył Apel Jasnogórski.