Kobyłka, Ząbki, Marki, Nieporęt
Badanie satysfakcji klienta. W dniach od 4 kwietnia do 4 maja w Urzędzie Miasta Kobyłka (http://www.kobylka.pl), Urzędzie Miasta Ząbki (http://www.zabki.pl), Urzędzie Miasta Marki (http://www.marki.pl) oraz Urzędzie Gminy Nieporęt (http://www.nieporet.pl) prowadzone są badania ankietowe w celu oceny satysfakcji klientów z usług świadczonych przez te jednostki. Działania realizowane są w ramach Projektu UE ?Transparentny i sprawny urząd administracji samorządowej?, którego głównym realizatorem jest Stowarzyszenie Wspólnota Samorządowa Województwa Mazowieckiego. Tak jak biznes, urzędy również chcą się zmieniać, choć mają w tym zakresie mniejsze możliwości. Ze względu również na Kodeks Postępowania Administracyjnego nie są tak elastyczne, co nie oznacza, że w ogóle nic nie mogą i nie powinny robić. Wręcz przeciwnie. Celem przeprowadzanej ankiety jest zbadanie ogólnego wizerunku urzędów i poziomu satysfakcji mieszkańców ze świadczonych usług. To na pewno pomoże kierownictwu urzędów we wprowadzaniu zmian, tak aby kolejne badania wypadały tylko lepiej. Badania ankietowe mają to do siebie, że powinny być realizowane cyklicznie. Wtedy też lepiej można ocenić trud wprowadzanych zmian, albo ich brak. Ankiety są anonimowe. Wersje papierowe można znaleźć na oznaczonych stolikach w Biurze Obsługi Klienta oraz w poszczególnych komórkach organizacyjnych urzędów. Co najważniejsze, ankietę można wypełnić również on-line poprzez stronę internetową urzędu lub otrzymać ją na pozostawiony w urzędzie adres mailowy. Innowacyjnym elementem projektu jest praktycznie bezobsługowy system analizy i obliczania ankiet. Po zakończeniu badań wyniki od razu będą widoczne na stronie danego urzędu. Ciekawym elementem projektu jest również specjalnie zaprojektowana sonda umożliwiająca porównanie poziomu satysfakcji między wszystkimi urzędami biorącymi udział w badaniu. Sonda będzie widoczna na stronie MWS http://mws.org.pl/. System ankietowy wykonała firma Malinowski & Partners ? P&M GROUP z Zielonki.
Paweł Dąbrowski ? kierownik projektu
?Transparentny i sprawny urząd administracji samorządowej?
Urle
Zawody obronne. Kwiecień to już tradycyjnie miesiąc, w którym rozgrywane są coroczne zawody obronne. W czwartek 19 kwietnia na terenie ZS nr 34 przy ul. Mieszka I w Warszawie odbył się etap rejonowy zawodów ?Sprawni jak żołnierze?. Zawody zostały zorganizowane przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty oraz Ligę Obrony Kraju. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali w konkurencjach: sprawnościowy tor przeszkód, strzelanie, rzut granatem oraz pierwsza pomoc. W tej rywalizacji od kilku już lat biorą udział również uczniowie z LO w Urlach, które prowadzi klasy wojskowe, policyjne i strażackie. Reprezentantki LO w Urlach zajęły w tych zawodach I miejsce, pokonując szkoły z Warszawy i Otwocka. Na etapie wojewódzkim w Warce dziewczęta z Urli reprezentować będą wszystkie szkoły podległe Kuratorium Oświaty w Warszawie. Gratulujemy naszym reprezentantom i czekamy na kolejne sukcesy.
Mariusz Kozaczuk
Wołomin
PWIK w Wołominie liderem. Inspektorzy NIK sprawdzali zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków w 14 gminach i 10 firmach z pięciu województw (małopolskie, mazowieckie, podkarpackie, śląskie i świętokrzyskie). Koordynowała kontrolę kielecka delegatura NIK ? czytamy na łamach Gazeta.pl Kielce. Zdaniem NIK straty powyżej 34% należy uznać za marnotrawstwo. Najwyższe straty wody, sięgające prawie 70 proc., stwierdzono w Nowym Targu. Najniższe ? 11-12% ? w podwarszawskim Wołominie. Uf… w końcu w czymś jesteśmy liderem.