W najbliższych dniach, w miejscach najbardziej uczęszczanych przez warszawiaków i mieszkańców okolicznych powiatów, pojawią się plakaty zachęcające młodych ludzi do wstąpienia do służby w Komendzie Stołecznej Policji.
Wolne miejsca pracy czekają w Oddziale Prewencji Policji, Ruchu Drogowym, wydziale konwojowym, a także w komendach rejonowych i powiatowych, np. na Pradze Południe, czy Wołominie.
Na zainteresowanych służbą w Policji czekają pracownicy sekcji ds. doboru. Kandydaci przechodzą postępowanie kwalifikacyjne, obejmujące m.in. testy sprawnościowe, badania psychologiczne, zdrowotne i sprawdzenie niekaralności.
Następnie kierowani są na przeszkolenie podstawowe. Po jego ukończeniu trafiają do wydziałów, komend i komisariatów garnizonu stołecznego.
Komenda Stołeczna Policji oferuje przyszłym policjantom stabilne warunki zatrudnienia. Na początek funkcjonariusz otrzymuje blisko 1.500 złotych do ręki, po ukończeniu szkolenia podstawowego może liczyć na 2.000 netto i jego pensja wzrasta z chwilą obejmowania kolejnych stanowisk oraz w momencie otrzymania wyższych stopni służbowych.
Każdy policjant ma precyzyjnie określoną ścieżkę rozwoju zawodowego. W trakcie służby kierowany jest na szkolenia specjalistyczne.
Służbę może podjąć w pobliżu miejsca zamieszkania.
Kandydaci w podaniu o przyjęcie do Policji wskazują jednostkę komendę rejonową lub powiatową, w której chcą pracować. Mogą również wybrać jeden z komisariatów specjalistycznych: metra warszawskiego, kolejowy, portu lotniczego Okęcie, rzeczny lub służbę w warszawskiej drogówce. W zależności od liczby wolnych miejsc, istnieje możliwość zakwaterowania w hotelu policyjnym.
Policjantowi w służbie stałej przysługuje prawo do lokalu mieszkalnego.
Raz w roku funkcjonariusz otrzymuje równoważnik za umundurowanie w wysokości około 2.000 złotych oraz nagrodę roczną w wysokości otrzymywanej pensji tzw. trzynastkę . Policjantowi przysługują też dodatkowe świadczenia pieniężne: jednorazowy zasiłek na zagospodarowanie (przy mianowaniu policjanta w służbie stałej) w wysokości uposażenia oraz nagrody i zapomogi. Funkcjonariusz może też skorzystać z urlopu dodatkowego z tytułu wysługi lub wieku. Prawa emerytalne nabywa już po 15 latach służby.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do sekcji ds. doboru KSP, Warszawa, Al. Solidarności 126, tel. + 48 22 603-65-68, 603-75-38. Na przyszłych policjantów czekają wolne miejsca w oddziale prewencji Policji, ruchu drogowym, wydziale konwojowym, a także w komendach rejonowych i powiatowych, np. w na Pradze Południe i Wołominie. Mile widziane są osoby z wyższym wykształceniem i znajomością języków obcych.
jednak nie jest tak słodko jak w artykule. praca jest stała, ale często po kilkanaście godzin dziennie, do tego dochodzą pracujące weekendy. pracy jest dużo i żeby wyrobić się trzeba przychodzić codziennie. przełożeni bardzo bardzo niechętnie pozwalają na odbiór nadgodzin, wręcz twierdzą, że ich nie ma. za przepracowane weekendy każą na odbiór dnia wolnego pisać raport o zgodę, a przecież to jest kosztem dnia ustawowo wolnego. pensja zatrzymuje się na dobrych kilka lat na poziomie około 2000 zł, i brak jest jasno wyznaczonej ścieżki kariery. jest bardzo ciężko przenieść się do innej komendy, żeby przejść musi prawie zawsze przyjść ktoś wzamian z innej komendy. doświadczeni pracownicy odchodzą na emerytury żeby odpocząć, a młodzi muszą radzić sobie sami czasami narażając się na spore problemy. a szkolenia- tylko na papierze nikt przecież nie chce pozbyć się pracownika na kilka miesięcy… pozdro dla chętnych
niesamowity jest ten opis realiow w policji a tak naprawde to kasa zadna, kierownictwo beznadziejne(z nielicznymi wyjatkami)…a jak masz wojka komendanta to wtedy masz jasna i czytelna sciezke awansu, w czechach policjant zarabia okolo 4 tys. zł i jest to pensja podstawowa hahahahah ja po 3 latach nie mam nawet 1800 porazka