Zadbaj o swoje zdrowie

Po raz drugi Wojewódzki Urząd Pracy włączył się w akcję profilaktyki i edukacji zdrowotnej kobiet bezrobotnych i poszukujących pracy, które ukończyły 45 lat. Organizatorem przedsięwzięcia jest Akademia Zdrowia i Urody.

W grudniu 2007 r., w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, Akademia Zdrowia i Urody przeprowadziła badania dla 670 bezrobotnych z Warszawy. Skorzystały one m.in. z bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych.
W tym roku Akademia Zdrowia i Urody  organizuje Weekendowy Uniwersytet Zdrowia dla kobiet, które skończyły 45 lat, poszukują pracy lub obawiają się, że ją stracą.
Szkolenie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu ? Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Zajęcia, które  poprowadzą wybitni eksperci i lekarze ? specjaliści z różnych dziedzin medycyny, odbędą się 18-19 października b.r. w Centrum Finansowym Puławska w Warszawie. Udział w kursach jest bezpłatny, organizator pokrywa koszty dojazdu, wyżywienia, dla osób spoza Warszawy także noclegu.
Wykładowcy powiedzą, jak radzić sobie ze stresem wieku dojrzałego, przeciwdziałać chorobom i dolegliwościom  pojawiającym się w tym okresie życia, jak skutecznie redukować masę ciała, dobrze wyglądać, a także jak przygotować się do rozmowy z pracodawcą i dobrze się zaprezentować. Ponadto wszystkie uczestniczki zajęć mogą skorzystać z badań profilaktycznych w kierunku m.in: otyłości (BMI), cukrzycy, ciśnienia tętniczego i cholesterolu i trójglicerydów.
W drugiej połowie listopada, we współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Warszawie, Akademia Zdrowia i Urody planuje drugą turę bezpłatnych badań profilaktycznych dla około 1000 kobiet. Listopadowe badania będą dotyczyły: pomiaru cukru we krwi, ciśnienia tętniczego, cholesterolu i glicerydów, spirometrii, cytologii, mammografii, dermatoskopii, nadwagi i otyłości (BMI), densytometrii.
Zapisy na  Weekendowy Uniwersytet Zdrowia będą trwały do 16 października. Można zapisać się telefonicznie: (022) 521 42 24 oraz pod adresem e-mail: aziu@akademiazdrowia.org
Szczegółowe informacje na stronie www.akademiazdrowia.org.

Wiesława Lipińska
Rzecznik prasowy WUP

2 przemyślenia nt. „Zadbaj o swoje zdrowie

  1. Zdrowie to odżywianie. Dla Polaka chleb jest ważny. Powinniśmy zatem poznać naukowe odkrycie roku 2008 (medycyna, biologia).
    Przepis WZORCOWY wypieku chleba typu KR-IRL (mini chlebki).
    Kaszę jaglaną oraz ryż biały (lepiej się klei) gotujemy w jednym garnku ok. 20 minut. Po zakończeniu gotowania całość pozostawiamy pod przykryciem na ok. 15 minut. Przyprawy to: sól kamienna nie oczyszczona, również pieprz, kminek, ew. ziała wg uznania.
    Ugotowane kasza i ryż wchłaniają wtedy całą użytą do gotowania resztę wody, co następnie ułatwia formowanie i lepsze klejenie się tzw. mini chlebków.
    Dużą łyżką stołową nabieramy zmieszaną masę tj. kaszę z ryżem i z takiej objętości formujemy chleb tzw. cienkie mini chlebki (ugniatamy palcami).
    Kładziemy na papierze do pieczenia, którym uprzednio pokryliśmy powierzchnię blachy.
    Pieczemy w piekarniku (temp. 200oC przez ok. 30 minut) tj. do momentu uzyskania tzw. przyrumienienia.

    Przepis ten jest zamieszczony na stronie internetowej, adres: http://www.magdalirl.com.pl
    Książka pt.: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku.

    Szczegółowa identyfikacja chleba typu KR-IRL (mini chlebki):
    1. białko roślinne 10,5%, 2. tłuszcz roślinny 2,9%, 3. węglowodany niskie 78,9%, 4. witaminy: z grupy B (B1, B2, B6, PP), E, 5. składniki mineralne: fosfor, wapń, magnez, cynk, żelazo i mangan, 6. błonnik 3,2%
    7. woda ok. 5-7%
    Poziom cukru po spożyciu takiego chleba przez ok. 4-5 godzin utrzymuje się we krwi w kategoriach zalecane
    i dozwolone, powodując tym samym trwałe uczucie pełnej sytości (szczególnie ważne dla chorych na cukrzycę).
    Człowiek odczuwa również ogromną energię, którą wnoszą węglowodany dostarczone w dużej przecież ilości.
    Witaminy i składniki mineralne, podobnie jak i wszystkie pozostałe składniki są w tym chlebie bezsprzecznie w najlepszym gatunku.
    Ryż obniża przecież poziom złego-LDL cholesterolu we krwi, o czym powszechnie wiadomo.
    Chleb typu KR-IRL (tzn. mini chlebki) po upieczeniu smakuje jak luksusowy produkt zbożowy upieczony bez skórki w tosterze. Można go przechowywać w chłodziarce przez ponad 7 dni. Na śniadanie i kolację zaleca się spożywanie 2-3 (mini chlebków) tj. kromek średniej wielkości (150-200 g), jako wariant odżywienia minimum.
    Spożycie chleba typu KR-IRL GWARANTUJE powrót do sylwetki bez nadwagi i otyłości w okresie 3-8 m-cy oraz wzorcowe odżywienie komórek nerwowych mózgu tj. polepszenie kreatywności myślenia, również dużą energię eliminującą zmęczenie.
    P. S. Chleb typu KR-IRL pieczemy osobiście czyli toksyny = 0% (polepszacze, konserwanty, spulchniacze i inne trucizny, zwyczajnie co oczywiste, ich nie dodajemy).
    Szczerze zachęcam do skorzystania z przepisu. To zdecydowanie jest przełom w żywieniu.
    K. J. W-wa

  2. Przepis na w/w chlebek p.Konrad powinien umieścić na „żyj zdrowo forum”. Zostałby pewnie sprawdzony dodatkowo. Zgodnie z encyklopedią zdrowia „Jedz zgodnie z grupą krwi” D’Adamo, ryż i proso należą do zbóż nieszkodliwych, ale już w nowych książkach z serii „Zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi” (m.in. Cukrzyca) produkty te w przypadku właścicieli grupy krwi”0″ przechodzą do kategorii obojętne dozwolone rzadko, a więc porcje 2kromek są dozwolone tylko 2 razy w miesiącu. Podobnie jest z prosem, w przypadku grupy krwi”A”, a ryżem, przypadku grupy krwi „B”, a więc w przypadku diabetyków w/w grup krwi należy do tego chlebka podchodzić sceptycznie. Może, aby wyniki były dobre (po uwzględnieniu danych D’Adamo) chlebek był testowany na grupie diabetyków z grupą krwi „AB”?

Możliwość komentowania jest wyłączona.