Wicher wyciskał

Bogusław Waszczuk fot. Michał WagnerW ostatnią sobotę w hali sportowej ZSP nr 2 w Kobyłce odbyły się VI Otwarte Mistrzostwa MKS ?Wicher” w wyciskaniu sztangi leżąc.Bogusła Waszczuk fot. Michał WagnerKobyłkowski turniej dla najsilniejszych ludzi powiatu już na stałe wpisał się do kalendarza sportowych imprez. W zawodach, poza silnie obsadzoną sekcją MKS Wicher, wystartowali reprezentanci POWER 2005 Nasielsk, TKKF Apollo Otwock, Impuls Warszawa, Herkules Warszawa, ALFA Giżycko, Sokoła Brwinów, Pruszkowa i kilku mniejszych klubów.

Najlepiej pośród zawodników z Kobyłki spisał się Bogusław Waszczuk, który zwyciężył wśród juniorów do lat 20 i w kategorii 90 kg. W swoim drugim podejściu osiągnął wynik 190 kg i zdystansował w klasyfikacji generalnej dziesięciu rywali. W tej samej kategorii wiekowej na najniższym stopniu podium znalazł się Adrian Buczek, który był drugi w kategorii 75 kg. Paweł Pietrak, czwartyRobert Komorowski POWER 2005 NASIELSK na sztandze 242,5 kg fot. Michał Wagner zawodnik ostatnich Mistrzostw Polski seniorów, był trzeci w kategorii 82,5 kg, zaś Tomasz Brzuszczyński zajął drugie miejsce w kategorii wagowej 100 kg.

Podium kategorii OPEN fot. Michał WagnerTo kolejny start zawodników MKS Wicher w silnie obsadzonych zawodach. Pod koniec kwietnia dziesięcioosobowa ekipa brała udział w Otwartych Mistrzostwach Pruszkowa w kulturystyce i wyciskaniu sztangi leżąc. W tych zawodach również najlepiej spisali się Waszczuk i Buczek. Obaj zajęli drugie lokaty w swoich kategoriach wagowych. Waszczuk wycisnął 185 kg, zaś Buczek 145 kg. Artur Kozłowski zajął, podobnie jak w Kobyłce, trzecie miejsce.

Marcin Pieńkowski

Jedno przemyślenie nt. „Wicher wyciskał

1. Dobrze zorganizowana impreza.Trafiony scenariusz, dobre prowadzenie, ladna oprawa.Gratuluje organizatorom!!!