W Ząbkach przygotowania Dolcanu idą pełną parą

Za trzy tygodnie piłkarze wrócą na boiska I ligi. Dolcan Zabki jest w pełni przygotowań do rundy wiosennej. W sparingach wygrali z Ruchem Radzionków, Mazurem Karczew oraz z Radomiakiem.

Tak jak zapowiedział trener Podoliński na konferencji po meczu z Flotą Świnoujście, kilku doświadczonych piłkarzy pożegna się z klubem. Piotr Kosiorowski, wieloletni kapitan, odszedł do Sandecji Nowy Sącz, Dariusz Dadacz, zawodnik który od zawsze był związany z Ząbkami, przenosi się do Pogoni Siedlce, a Piotr Charzewski ? ostatni z listy transferowej ? przeniesie się do Radomiaka Radom. Odszedł też Łukasz Sierpina, któremu skończyło się wypożyczenie z Polkowic.

Klub wzmocniło jak dotychczas czterech zawodników. Robert Chwastek przyszedł z Wisły Płock, gdzie grał przez ostatnie trzy i pół roku. Jest pomocnikiem. Wcześniej grał m.in. w GKS-ie Bełchatów.

W barwach tej drużyny zaliczył jedynie występy w Pucharze Ekstraklasy. Daniel Dybiec to młody obrońca sprowadzony z Widzewa Łódź. Wcześniej grał w KSZO Ostrowiec. Na pół roku z Mazura Karczew wypożyczono także Damiana Jakubika. To kolejny obrońca, ma być konkurencją dla Marcina Korkucia. Ostatnie wzmocnienie to gracz ofensywny. Łukasz Zaniewski został sprowadzony z Olimpii Elbląg. Może grać jako napastnik, a także jako ofensywny pomocnik. Po kontuzji do dyspozycji trenera Podolińskiego będzie także Marcin Stańczyk.

Jak dotychczas Dolcan rozegrał osiem sparingów. Pierwszy rozegrał w Łowiczu z Miejscowym Pelikanem, przegrywając 0:1. Następnie było już tylko lepiej. W Milanówku pokonał Mazura Karczew 11:2, dwa tygodnie później w Radomiu najpierw ograł Ruch Radzionków 1:0, a następnie gracze Roberta Podolińskiego okazali się lepsi od miejscowego Radomiaka, wygrywając 2:0.

Kolejny mecz to porażka z zespołem ekstraklasy GKS-em Bełchatów 0:3.

Ostatnie sparingi to wygrane z Turem Turek 2:1, z drużyną młodej Polonii 3:0 oraz remis ze Stomilem Olsztyn. W meczu z Polonią bramki zdobyli Daniel Dybiec, Łukasz Zaniewski oraz Rafał Wiśniowski. Pojedynek trwał 100 minut i składał się z trzech tercji. W rozegranym w Ostrołęce meczu, zremisowanym z drugoligowym Stomilem Olsztyn 1:1, w 43. minucie strzelił gola Łukasz Suchocki, w 50. minucie wyrównał Daniel Chylaszek. Do rozegrania graczom z Ząbek zostało pięć sparingów.

Pierwszy mecz ligowy rozegrają 17 marca na wyjeździe z Kolejarzem Stróże. Rywal Ząbkowian świetnie spisywał się jesienią i będzie wymagającym rywalem. Należy mieć nadzieję, że na ligę gracze Roberta Podolińskiego wyjdą świetnie przygotowani i spokojnie zapewnią sobie utrzymanie w I lidze na kolejny rok. Trybuna powstaje coraz szybciej, a w wraz z nią powinien powstać silny zespół. W końcu trzeba poprawić frekwencję w Ząbkach, która jest, delikatnie mówiąc, słaba.