50 przemyśleń nt. „Rozmawiamy z Robertem Kowalczykiem, kandydatem do sejmu z listy PPP Sierpień 80”
Szanowna Pani redaktor! Na rozmowę taką umawia się w miejscu odpowiednim a pani głowa lata jak u zepsutej lalki. Szacunek dla rozmówcy i skupienie się na jego odpowiedziach to podstawa dobrego dziennikarstwa. Pozdrawiam
Kicha jakich mało dowodzi miernych zdolności organizacyjnych i technicznych pani Urbanowskiej i jej ekipy. Wstyd puszczać coś takiego. Słucham kiczowatego wywiadu-debaty w kiczowatej kawiarence przy równie kiczowatym dominującym tłem muzycznym. Nie sposób ocenić wypowiedzi kandydatów Sulicha i Kowalczyka, których nie słychać. A może o to chodziło? Kobieto pomyliłaś miejsca, lepiej było stanąć z barem lub na zmywaku w tym lokalu i większy byłby pożytek od wymachiwania mikrofonem. Dla operatora jaki kręcił i montował materiał nawet obsługa wesel jest wyzwaniem ponad miarę.
Taka kawiarenka, takie tło muzyczne, tacy kandydaci i tacy dziennikarze, jacy wołominiacy. Szkoda że komentujący powyżej zainteresowani są tylko obrażaniem realizatorów videa, a nie kwestiami merytorycznymi.
….ja natomiast uważam ,
że to jeden z najlepszych filmów w tutejszej kinematografii !!!!
– czyż nie jest to wręcz genialny, techniczny zabieg, wspomagania głosu Sulicha walącymi garami czy laniem wody ze zmywaka …?
– czyż nie dodaje to ekspresji, dynamiki
i jakiegoś ciekawszego brzmienia dukającemu …?
– słuchacz się nie nudzi,
trochę gorzej z wizją :)))
Natomiast całe przedsięwzięcie jest niezwykle interesujące ….
a ten przeraźliwy krzyk niewinnego dziecka
jest znakomitą puentą tego filmu
– rozmowy z kandydatem :)))
Teresa szczerze gratuluję !!!
..tak 3mać :))
Panu Robertowi Kowalczykowi życzę dużo sukcesów !!!
Natomiast występ w niemym kinie ….
zaliczam do udanych :))
Szanowna Pani Redaktor!
Pomysł rozmów z kandydatami jest bardzo dobry. Rozmowa ciekawa zwłaszcza z Panem Kowalczykiem, którego pamiętam z szerokiej działalności społecznej. Dobrze było się dowiedzieć o PPP Sierpień 80. Osobiście popieram!. Proszę tylko o lepszą jakość przy kolejnych realizachjach materiału.
Faktycznie jestem znudzony i mam dość obecnych polityków, dlatego dam szansę Kowalczykowi.
Wyborca
Zainteresowanie merytoryką kandydatów innych niż Sasin powoduje gniew na nieudolność realizatorów. Nasuwa się pytanie – komu i czemu materiał ten ma służyć. Z całą pewnością nie Sulichowi, Kowalczykowi oraz poszukujących bliskiego własnym poglądom kandydata. Nie można mówić o merytoryce która nie dociera. Zgadzam się z baba50+, mamy do czynienia z brakiem szacunku do obu kandydatów jak i nas. Materiał przygotowany w pośpiechu służyć miał w zamyśle zdyskredytowaniu konkurencji (fakty.wwl). Pani Urbanowska nie wykazała się żadnymi umiejętnościami. Spaliła przy tym coś za co mogłem być wdzięczny. Skłaniam się oddać głos na pana Kowalczyka, przykre, że nie dla tego co nie przedarło się przez ?tło? .
Szanowni Państwo!
Bardzo dziękuje za wszelkie komentarze i te dobre, i te złe. Jestem z Wołomina. Kocham to miasto pomimo tego, że ma więcej wad niż zalet. Chciałbym będąc posłem zmienić oblicze Wołomina. Dopomóc władzom powiatu, w realizacji planów rozwoju.
Szanowni Wyborcy, niezależnie czy będziecie głosować na mnie, czy na inną osobę, zważcie, który kandydat jest z naszej okolicy. Czy poseł z Pruszkowa, Piaseczna, Ożarowa, Ząbek ? będzie dbał o drogi szybkiego ruchu do Wołomina, Tłuszcza, Jadowa?
Każdy głos na Polską Partie Pracy Sierpień 80, jest jak perła w koronie. Mamy już 2 % poparcia, brakuje tylko 3 %. (Jeszcze dwa miesiące temu było 0,1%).
Przepraszam za słabą, jakość materiału filmowego. Realizatorzy poinformowali mnie, że był problem z głównym mikrofonem. Wspólnie postanowiliśmy ten materiał umieścić na portalu – licząc się z Państwa krytyką. Umówiliśmy się na kolejny, zapraszam więc do oglądania.
Robert Kowalczyk
Panie Robecie Kowalczyk życzę sukcesu. Życzenia jednak to za mało. Mam dla Pana propozycję jaka może pomóc. Proszę zainteresować się opłatami adiacenckimi naliczanymi przez ekipę Madziara z tytułu inwestycji realizowanej przez spółkę prawa handlowego. W mojej ocenie jest to nadużycie. Na podobnej zasadzie powinniśmy płacić ją za to co budują gazownie, elektrownie, firmy telekomunikacyjne, ciepłownie itd. itp., a tak nie jest bo wszystkie koszty przenoszą na ceny usług. Uważam, że na tym mogą zyskać przede wszystkim mieszkańcy oraz Ci którzy im pomogą. Czasu mało ale warto wykorzystać każdą okazję. Jak najszybciej powinien Pan zamieścić w prasie materiał zapowiadający pomoc w tej sprawie. Piszę o tym na ogólnym forum aby wszyscy zainteresowani wsparli to działanie.
Szanowny Panie,
Życzę sukcesu w wyborach. Życzenie to jednak za mało. Proponuję podnieść swoje szanse zaangażowaniem w lokalną tematykę. W mojej ocenie naliczanie opłaty adiacenckiej w wyniku realizacji kanalizacji przez spółkę prawa handlowego jest naruszeniem zasad przewidzianych prawem. Spółki wszystkie koszty inwestycyjne oraz eksploatacyjne przenoszą w cenie usługi na klientów. De facto są tzw. ?inwestorem zastępczy? swoich odbiorców. Jeśli nie miałbym racji płacilibyśmy taką opłatę po każdej z inwestycji przeprowadzonej przez dostawcę gazu, energii elektrycznej, ciepła, telekomunikacji itd. itp. Proponuję jak najszybciej zamieścić materiał w prasie odnoszący się do tego tematu. Ten kto się tym zajmie pomoże mieszkańcom, sobie oraz ugrupowaniu z którego startuje.
Z poważaniem
nn wyborca
p.s.
podobnej treści komentarz zamieściłem pod materiałem już wcześniej, ale nie mogąc doczekać się jego publikacji (pani Teresa nie jest wbrew temu co mówi wszystkim przychylna) zdecydowałem się na emaila i jego powtórkę. Pozostały czas do wyborów proszę wykorzystywać bardziej efektywnie.
Na tym polega demokracja, żeby można było zapoznać się z różnymi opcjami, ludźmi o różnych poglądach. Jeśli ktoś jest na poziomie (i nie ważne, czy jest zwolennikiem pana Sasina, pana Sulicha czy pana Kowalczyka), to nie będzie obrażał opozycji, czy też przy okazji redakcji, tylko dlatego, że się nie zgadza z poglądami.
Ja tam się cieszę, że mam wybór, że mogę dzięki takim przedsięwzięciom, jak to video pani Urbanowskiej (może nie idealne i nie do końca słyszalne) zapoznać się z kandydatami. Nie jeden Sasin jest w Wołominie dzięki Bogu, i warto o tym wiedzieć.
u, coś się zagalopowałeś z tym obrażaniem przeciwników politycznych. Jeśli chodzi o ŻPW i jej redakcję zobligowana jest do jakiegoś poziomu i warsztatu. Tandetę robi tandeciarz i tyle.
Bardzo dziękuje za temat do przemyślenia sytuacji opłaty adiacenckiej. Postaram się dotrzeć do umowy (zasada jawności)i sprawdzić czy ma miejsce naruszenie prawa. Jeżeli tak, to sprawa jest jasna, jeżeli zaś jest zgodna z prawem, to mamy doczynienia z kolejnym paradoksem prawnym. Właśnie do uzdrawiania prawa w Polsce, powołałem Polską Fundację Zdrowe Prawo. Zaczynamy od grudnia br. Bardzo proszę osoby zaintrersowane o więcej danych w/w temacie.
Robert Kowalczyk http://www.robert-kowalczyk.pl
Panie Robercie jest szansa na wywalczenie jednego z trzech najlepszych wyników w Wołominie. Ale jak to doradzają sprzyjający Panu należy być aktywniejszym. Do wcześniejszej propozycji dołanczam kolejną – cykl 3-4 spotkań z mieszkańcami na placu 3 maja. Koszt niewielki – stolik, parasol i kilka krzeseł. Największe bogactwo ma się w głowie. Do aktywnych i odważnych świat należy. Zaprosić kontrkandydatów i alleluja.
w, z kwestią poziomu się zgadzam, im wyższy tym lepiej. Ale przyznać muszę, że czasem wolę amatorów o wyższym poziomie kultury niż profesjonalistów poniżej poziomu… to takie ogólne stwierdzenie, bo oczywiście komentarze widuję tu różne, nie wszyscy chcą innym nabluzgać, to fakt.
Tak, ma Pan rację. Żyjemy razem w jedym mieście i musimy zrobić dla tego miasta jak najwięcej. Jestem dziś wśród wyborców do południa razem z młodzieżą, w kilku grupach rozdajemy ulotki. Od 12.15 na Wileńskiej 51 jestem i rozmawiam w knajpce „tele-pizza” z młodzieżą. We wtorek, środę i czwartek pl. 3-go Maja – kawiarenka od 18.00 do 19.00. Zapraszam!
Robert Kowalczyk
Serdecznie pozdrawiam wszystkich z wołomińskiego TAXI
Panie Robercie gratuluję odwagi i życzę sukcesu. Mój głos Pan ma. Ale obawiam się że to zbyt mało. Partyjni wyżeracze nie dadzą łatwo odgonić się od koryta.
Popieram pana bo trzeba walczyć, ktoś to musi robić.
Szanowni Państwo!
Jeżeli ktoś chciałby porozmawiać ze mną, jako kandydatem do Sejmu, to zapraszam do kawiarenki od wtorku do piątku w godzinach 17.00-18.00. Miłośników książek też zapraszam.
Robert Kowalczyk
Dziękuję wszystkim za wizytę w kawiarence na spotkaniu z kandydatem. Cieszę się, że mogłem porozmawiać z kwiatem młodzieży wołomińskiej. Jedno wspólne stwierdzenie ” Takich kawiarenek na placu powinno być przynajmniej ze cztery”.
Zapraszam dziś, we czwartek i piątek.
Robert Kowalczyk
Szanowni Wyborcy!
Bardzo dziękuje za odwiedziny wśrodę i zapraszam we czwartek i piątek od 17.00 do 18.00.
Przesyłam pozdrowienia dla ludzi pracy, ze służb mundurowych.
Sznowni państwo zgadzam się z panem Kowalczykiem, gdyz ten człowiek chce coś zrobić dla swojego miasta i ma sprecyzowane poglądy.
Bardzo dobrze panie Robercie popieram!!
Najważniejsza jest treść. Kto rozumie ten zuch a kto nie to nawet i lepiej. Facet wygląda na zorientowanego wie czego chce. Jak nie w tych to w następnych wyborach. Głowa do góry Panie Robercie ja w Pana wieże i zagłosuje na Pana.
Proszę tego głosu nie zmarnować. Pozdrowienia dla prowadzącej. PS. Dobre rzeczy spotykają dobrych ludzi więc spokojnie na pewno się uda
A czy w tej kawiarence idzie się jakiegoś browara napić
Bezalkoholowego oczywiscie
Panie Robercie życzę powodzenie i gratuluje wytrwałości. To ludzie tacy jak Pan dochodzą do celu wcześniej czy później. Mój głos oddam na Pana. Czemu inni kandydaci z PPP nie robią nic ale to absolutnie nic (chciwość czy brak wiary w siebie)
PS. Dobre rzeczy spotykają dobrych ludzi więc spokojnie jak nie teraz to za cztery lata.
Powodzenia
Dzięki wszystkim za wsparcie.
Panie Zygmuncie, chciałbym aby na placu było więcej restauracji i cukierni. Sam papież chadzał na kremówki.
Kwestia piwa – są trzy rodzaje koncesji. Ogólnie zależy od procentu i myślę,że dobrego wina czy piwa nie powinno zabraknąć w knajpkach na placu. Mocniejsze napoje, ze względu na miejsce i pomnik – nie bardzo.To serce Wołomina i trzeba zachęcić innych do inwestowania w gastronomię. Jednak należy zacząć od nas samych. Jeżeli będziemy chodzić na ciacha to inni pozazdroszczą i przybedzie nam „grzybków”, jak po deszczu. Zapraszam do życia w mieście!
Robert Kowalczyk
dlaczego w naszym piękny kraju nie można sie spokojnie napić piwa w plenerze?
Szanowni Wyborcy!
Niestety dziś nie będę do Waszej dyspozycji w kawiarence w Wołominie. Zapraszam jutro (piątek od 17.00 do 18.00).
Zostałem zaproszony do radia na debatę. Radio dla Ciebie dziś o 18.00.
Robert Kowalczyk
Szanowni Wyborcy!
To, już ostatnia chwila i kończy się kampania wyborcza. I, dobrze ?.
Chciałbym Was prosić o poparcie i głos na mnie Roberta Kowalczyka z listy 6/6.
Sondaże przedwyborcze są dla Polskiej Partii Pracy ? Sierpień 80? bezlitosne dając nam 0 % poparcia.(Ciekawe, gdzie robia te sądaże?)
Ludzie otoczeni polityczną grą psychologiczną zapomnieli, że PPP jest przedstawicielem ludzi pracy. Jest przedstawicielem idei ?Solidarności?, jest przedstawicielem 99 % społeczeństwa pracującego, byłych pracowników (emerytów)i przyszłych pracowników.
Walczymy o wolność człowieka i godność pracownika.
Zastanów się czy naprawdę jesteś wolnym człowiekiem, czy tylko na tyle wolnym na ile pozwoli Ci Twój PAN (państwo)?
Przykład: chciałbym pobudować dom ? muszę mieć zezwolenie,
chciałbym ściąć drzewo, które sam zasadziłem na własnej działce ? muszę mieć zezwolenie,
chciałbym mieć broń -muszę mieć zezwolenie,
chciałbym pracować we własnej firmie ? muszę mieć zezwolenie (wpisy, rejestry, numery statystyczne, NIP),
chciałbym się leczyć ? muszę mieć zezwolenie (opłacenie składek, zarejestrowanie w systemie ZUS),
chciałbym cokolwiek kupić w sklepie ? muszę mieć zezwolenie ( państwo pozwoli nam kupić za pieniądze opodatkowane raz od naszych dochodów a później jeszcze raz za to, że kupujemy, podatkiem VAT w większości 23 %)
Większość naszego życia w wolności wymaga ?ZEZWOLENIA?, więc co to jest za WOLNOŚĆ?
Powinniśmy dążyć do tego, aby WOLNOŚCI nie uzyskiwać przez PAŃSTWO, lecz WOLNOŚĆ powinna być od PAŃSTWA. Człowiek powinien być wolny i tylko ważny interes społeczny, gospodarczy, obronny PAŃSTWA może mu wolność ograniczyć. (Co nie jest zakazane jest dozwolone).
Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej określa dokładnie naszą wolność. Niestety politycy wciąż dążą do zniewolenia społeczeństwa. Korporacje dążą do zniewolenia społeczeństwa. Urzędnicy dążą do zniewolenia społeczeństwa.
Pamiętajmy NIEWOLNICTWO pod każdą postacią na świecie jest ZAKAZANE!
Tylko zmiana prawa, aby było dla każdego zrozumiałe, przewidywalne, jednolite i proste, spowoduje ochronę wolności człowieka. Podatki musza być dostosowane do społeczeństwa. ( Zielona wyspa wyłoniła się z kryzysu światowego, poprzez nadmierne opodatkowanie Polaków).
Nasze społeczeństwo tak jest zniewolone, że już nie widzi różnicy życia i uważa, że tak powinno być. ( W Korei Północnej ? komuniści tak opanowali obywateli, że oni, jako jedni z najbiedniejszych społeczeństw, uważają i tak, że żyją w doskonałym systemie i w najwspanialszym kraju świata.)
Robert Kowalczyk http://www.robert-kowalczyk.pl
Szanowni Państwo!
Bardzo dziękuje, za oddanie głosów w wyborach parlamentarnych na moją osobę. Jestem zadowolony, że taka ilość osób poparła mnie, choć rozumiem, że lista PPP – Sierpień 80, nie cieszyła sie dużnym zainteresowniem. Tym bardziej jestem szczęśliwy, że moja praca ma sens. Będę walczył w następnych wyborach i jeżeli ugrupowanie, z którego będę startował przekroczy 5% próg wyborczy, to jestem za Państwa poparciem dobrej myśli na pełen sukces.
Z poważaniem
Robert Kowalczyk
Niedoszły Panie Pośle!
Gratuluje wyniku jak na PPP. Doradzam zmianę opcji politycznej, bo szkoda Pana talentu.
Głosowałem na Pana i zagłosuję ponownie. Jest Pan jedynym myślącym twardo o Polsce człowiekiem z naszego regionu. Reszcie niestety brakuje poziomu.
Trzeba Polsce mądrych ludzi.
Edward
Z tym „jedynym” to bym nie przesadzał.
Jest wielu ludzi wartych uznania, ale zgadzam się wśród kandydatów a tym bardziej tych, na których zagłosowano, to różnie bywa.
Nic się nie zmieniło jedynie zamiast „Samoobrony” mamy Paliknota i bedzie nadal rozrywkowo.
Trzymam kciuki za Kowalczyka. Myślę, że jeszcze o nim usłyszymy.
Wyborco!
Mam pełne uznanie dla innych, oczywiście miałem na myśli stratujących w wyborach. Słuchałem Kowalczyka w debacie w RDC miał ciekawe poglądy i rozwiązania. Facet nie tylko nażeka ale umie poddać ciekawe rozwiązania. Poczytałem nieco jego intepretacj i myślę,że sprawa VAT-u, uproszczenia prawa, abonament RTV, kasowania kilku inspekcji państwowych, rozwiązania dla młodych i starych są warte jego polityki.
Rozwalić ten nieudolny system i stworzyć coś normalnego.
Rozwalić system, znieść VAT? A, z czego będą żyć darmozjady w rządzie?
Szybciej upodlą człowieka niż dadzą sobie wyrwać choć kęs.
Ale kto myślał, że Solidarność wyrwie władzę i zmieni Polskę w 1980 r.
Teraz trzeba wierzyć, a wiara jak wiemy przenosi góry.
Szanowni Państwo!
Podatek VAT jest podatkiem bardzo wygodnym dla rządzących. Prawie wszystkie kraje wprowadziły ten system z powodu łatwości ściągnięcia dodatkowych podatków ze społeczeństwa. Gdyby podnieśli nam podatek dochodowy o 10 %, zaraz społeczeństwo wyszłoby na ulice i niezadowolenie społeczne odbierałoby punkty sprawującym władzę. VAT zaś wprowadza się pośrednio. Możemy już oczekiwać wzrostu tego podatku w nadchodzącym roku do stawki 25 % a może 28 %. Niby niewiele ale w porównaniu z podatkiem dochodowym 10 % większym, daje miliardowe różnice płacone przez społeczeństwo, które do końca nie rozumie tego systemu. Mamy wysoką cenę w sklepie, to winny producent, handlowiec i zapewne pośrednik. Nic z tego. Głównym winowajcą za ten stan jest Państwo. Przekształcenie i częściowe zniesienie VAT-u, wzmocni siłę nabywczą i dobrobyt społeczeństwa. Przyczyni się do zmniejszenia urzędniczego stanu przynajmniej o 20%.
Robert Kowalczyk
Rezygnacja z podatku pośredniego VAT, obniży potrzebę zatrudnienia urzędników skarbowych przynajmniej o 20 %. Samo uproszczenie przepisów to 15 %, zmniejszenia zatrudnienia. Pracownicy administracji skarbowej nie będą mieli większego kłopotu z zatrudnieniem ani nie powiększą bezrobocia w Polsce. Jako dobrze wyszkolona i wykształcona kadra administracyjna, znajdą spokojnie zatrudnienie w sferze prywatnej. Tym bardziej, że zniesienie lub ograniczenie VAT-u, przy jednoczesnym uproszczeniu przepisów podatkowych, spowoduje zwiększoną aktywność gospodarczą i siłę nabywczą społeczeństwa. Małe i średnie firmy nie będą musiały korzystać z drogich biur rachunkowych, wykonując księgowość w ramach własnych możliwości lub zatrudniając fachowców z sektora skarbowego. Biura rachunkowe skorzystają na tym istotnie, ponieważ zamiast setek małych firm, będą mogły księgować znaczną ilość firm rozwijających się do rangi średnich i dużych przedsiębiorstw.
A zamiast VAT-u?
Podatek ten stanowi największe źródło dla budżetu państwa. Łatwe do zdobycia i niewyczerpalne.
Oczywiście nie należy stosować drastycznych metod, ponieważ możemy doprowadzić do zapaści.
Podatek VAT powinien być na początek, w pierwszym roku bezwzględnie uproszczony w księgowaniu, interpretacji, stosowaniu, wyrównany przy naliczeniach i odliczeniach.
W drugim roku powinna się pojawić stawka 0 % dla najważniejszych celów państwa. Do takich celów można zaliczyć:
Wydatki społeczne na ochronę zdrowia 0% VAT-u na lekarstwa ratujące zdrowie i życie oraz profilaktykę, opiekę zdrowotną prywatną i publiczną, sprzęt rehabilitacyjny, itd.
Wydatki społeczne prorodzinne 0% VAT-u na ubranka, zabawki, środki pielęgnacyjne, produkty spożywcze dla dzieci do lat 5. Wszystkie podręczniki szkolne.
Wydatki społeczne edukacyjne i kulturalne 0% VAT-u na książki, bilety do kina, teatru, muzea, wystawy, opłaty za szkołę.
W trzecim roku zmniejszenie stawek podatku VAT z 23% na 20, oraz ze stawki 8% na 5%.
Wprowadzenie podatku korporacyjnego w wysokości 2 % obrotu. Płacą ten podatek wyłącznie korporacje o określonych przychodach np.; banki, sieci handlowe, zakłady produkcyjne korporacyjne. (Umożliwienie konkurencji dla małych i średnich przedsiębiorstw).
W czwartym roku zmniejszenie stawek VAT ?u, do jednej stawki na wszystko 5%.
Wprowadzenie podatku obrotowego od produkcji 5 %, usługi 5%, handlu 2 %
W piątym roku zniesienie podatku VAT.
Krótkie podsumowanie:
Taka zmiana systemu podatkowego, pozwoli odciążyć budżet państwa z nadmiaru opiekuńczości i obowiązków, które są nieudolne realizowane przez organy do tego powołane. Społeczeństwo dysponując większym kapitałem samo będzie decydować o własnych wydatkach w sposób zdecydowanie oszczędniejszy, racjonalny, zgodny z potrzebami. Przecież my sami najlepiej wiemy, co jest nam potrzebne. I żaden rząd, żadna partia nie zrobi tego lepiej. VAT jest przejawem spuścizny socjalizmu, kiedy to władza wiedziała najlepiej, co jest potrzebne społeczeństwu.
Nie jest możliwe wyjaśnienie wszystkiego w tak krótkim materiale. Uważam jednak, że wystarczająco omówiłem ten zakres, aby każdy spokojnie pomyślał i we własnym zakresie zastanowi się czy mam rację?
Robert Kowalczyk
W szczegółach, zapraszam do dyskusji na forum i ewentualnie indywidualnie: kowalczyk@preys.pl
Ma to ręce i nogi panie Robercie. Brakuje mi informacji o tym jak zniesienie VAT ma się do ustawodawstwa UE. Czy przypadkiem to nasze wewnętrzne nie jest pochodną unijnego? Z wprowadzeniem tzw. podatku korporacyjnego (znanego wcześniej jako obrotowy) nie czekałbym do 3 roku zmian. Jest on niezbędny od zaraz w świetle 'transferów zysków’ globalnej gospodarki. W Polsce tworzy się i nabija koszty by uciec od podatków. Problem ten dotyka nie tylko nas.
Ciekawe, jestem za!!! Dokopać tym korporacją.
Oczywiście ma Pan rację. Jesteśmy w UE i związali nas podatkami VAT, akcyzą i cłem.
Dlatego moja propozycja stopniowego obniżenia podatku VAT z możliwością, jego całkowitego zniesienia jest bardzo trudną operacją. Trzeba zaangażować naszych przedstawicieli w Parlamencie UE i komisjach unijnych. Jeżeli jednak nie rozpoczniemy działania w tym kierunku w samej Polsce, to Unia Europejska sama nic nie zrobi.
Podatek VAT jest w UE przyjęty, jako ujednolicenie prawa podatkowego, które jednak samo w sobie sanowi odrębność danego państwa członkowskiego. Dlatego najwyższa stawka VAT-u jest w Europie zróżnicowana od 15 % do 25 %. Jak widać my ze swoją stawką 23 %, jesteśmy na dobrej drodze do podwyższenia podatku do 25% lub 28%. Mało tego, możemy na wzór Danii ujednolicić podatek VAT na wszystko stawką max.
Obecne wybory pokazały, że ?PO? dostało ?zielone światło? na działania i można się spodziewać wszystkiego. Czy PiS zrobiłby inaczej? Raczej nie, ponieważ rozbudowa ?państwa policyjnego?, też kosztuje.
Musimy zrobić wszystko, aby wyrwać się z okalających ramion Wspólnoty w tej sprawie.
Robert Kowalczyk
A po co został wprowadzony podatek VAT w roku 1993? A co z harmonizacją systemów podatkowych we wszystkich krajach UE? Program może dobry, ale lokalny, a co za tym – raczej nierealny. Mógłby Pan skoncentrować się na prezentacji tej części programu wyborczego, która w obecnych warunkach może zostać zrealizowana?
Podatek pośredni VAT w Polsce został wprowadzony ustawą z 28.01.1993r., przy doskonałej grze propagandowej. Nowelizacja nastąpiła ustawą z 11.03.2004r., głównie z przyczyn przystąpienia Polski do UE i dostosowania przepisów naliczania i odliczania podatku przy wymianie wspólnotowej towarów. Jest jednak dość duża swoboda państw członkowskich w polityce wewnętrznej w zakresie podatków. Trzeba również zauważyć, że posiadamy niezrównaną cechę wprowadzania prawa w Polsce, doskonalszego niż wymaga tego Unia Europejska. (Chcemy być świętsi od papieża.)
Prekursorem podatku VAT w Europie była od lat 70? Francja. Pomimo, że wcześniejsze idee z XVIII i XIX w. wprowadzające VAT w Anglii i USA szybko upadły i rządy musiały się z tego pomysłu wycofać.
Dziś VAT opanował niemal cały świat i dlatego na świecie ubożeje społeczeństwo i wzrasta niebezpiecznie niezadowolenie społeczne. Europa przoduje ze stawką w porównaniu z Japonią 5%, Kanadą 5 %.
Zagadka: Ile wynosi VAT w USA?
Główną przyczyną światowego kryzysu ekonomicznego są: międzynarodowe korporacje finansowe i zubożenie społeczeństwa przez system podatku VAT.
W obecnych warunkach możemy zrealizować zagadnienia, które przedstawiłem wyżej pisząc o stopniach realizacji zniesienia podatku VAT. Mam tutaj na myśli.
1.Totalne uproszczenie przepisów podatkowych.
2.Jasne zasady odliczania, naliczania i księgowania VAT.
3. Jednolitość przepisów VAT z ustawą o podatku dochdowym PIT i CIT, oraz ustawą o rachunkowości.
4. Zerowa stawka na cele społeczne: zdrowie, kultura, wykształcenie, wychowanie dzieci.
Robert Kowalczk
Proszę porzucić propagandowy ton i solidnie zapoznać się z działaniami UE dotyczącymi chociażby podatku VAT. Broszurka partyjna tu nie wystarczy. Kryzys konsumpcji trwa już od początku lat dziewięćdziesiątych i nie jest spowodowany wprowadzeniem podatku VAT. Z przedstawionego przez Pana wykazu reform podatkowych na uwagę zasługuje jedynie punkt 3.
Szanowna Pani!
Przykro mi, że odbiera Pani sprawy oczywiste poprzez pryzmat kampanii wyborczej. Wybory się skończyły, ja jestem bezpartyjny a o problematyce VAT-u powie Pani każda księgowa. Jeżeli ma Pani określone zdanie na temat rozporządzenia lub dyrektywy UE, to możemy podjąć merytoryczną polemikę. Zapraszam do mojej poczty kowalczyk@preys.pl
Jeżeli jest Pani przedsiębiorcą, chętnie zapoznam się z Pani opinią na temat ustawy o VAT i o sprawach związanych problematyką szczegółowych zagadnień. Zapraszam również od grudnia do współpracy z Polską Fundacją Zdrowe Prawo, która będzie się zajmować problematyką prawną, podatkową i bankowością.
Z poważaniem
Robert Kowalczyk
Szanowny Panie,
jestem księgową od 20 lat i powiem Panu tylko tyle, że ma Pan rację. Pozwoli Pan, że napiszę indywidualnie na pocztę, ale mam sprawę z zakresu odpowiedzialności karnoskarbowej i praw człowieka, a wiem, że Pan zajmuje się tą właśnie dziedziną.
Monika A
Jestem ekonomistą – handlowcem ze specjalnością handel zagraniczny i księgową – biegłym rewidentem. Edukacja podszyta propagandą wyborczą nie jest mi potrzebna. Do merytorycznej polemiki są potrzebne dwie dobrze znające temat strony. Problem polega na tym, że tej drugiej strony jakoś nie widzę…
Wygląda na to, że baba45+ ze strachu zamknęła oczy, żeby nie widzieć dyskutanta. Do merytorycznej polemiki potrzebny jest brak podszytego ideologicznie uprzedzenia.
Szanowna Pani redaktor! Na rozmowę taką umawia się w miejscu odpowiednim a pani głowa lata jak u zepsutej lalki. Szacunek dla rozmówcy i skupienie się na jego odpowiedziach to podstawa dobrego dziennikarstwa. Pozdrawiam
Kicha jakich mało dowodzi miernych zdolności organizacyjnych i technicznych pani Urbanowskiej i jej ekipy. Wstyd puszczać coś takiego. Słucham kiczowatego wywiadu-debaty w kiczowatej kawiarence przy równie kiczowatym dominującym tłem muzycznym. Nie sposób ocenić wypowiedzi kandydatów Sulicha i Kowalczyka, których nie słychać. A może o to chodziło? Kobieto pomyliłaś miejsca, lepiej było stanąć z barem lub na zmywaku w tym lokalu i większy byłby pożytek od wymachiwania mikrofonem. Dla operatora jaki kręcił i montował materiał nawet obsługa wesel jest wyzwaniem ponad miarę.
Taka kawiarenka, takie tło muzyczne, tacy kandydaci i tacy dziennikarze, jacy wołominiacy. Szkoda że komentujący powyżej zainteresowani są tylko obrażaniem realizatorów videa, a nie kwestiami merytorycznymi.
….ja natomiast uważam ,
że to jeden z najlepszych filmów w tutejszej kinematografii !!!!
– czyż nie jest to wręcz genialny, techniczny zabieg, wspomagania głosu Sulicha walącymi garami czy laniem wody ze zmywaka …?
– czyż nie dodaje to ekspresji, dynamiki
i jakiegoś ciekawszego brzmienia dukającemu …?
– słuchacz się nie nudzi,
trochę gorzej z wizją :)))
Natomiast całe przedsięwzięcie jest niezwykle interesujące ….
a ten przeraźliwy krzyk niewinnego dziecka
jest znakomitą puentą tego filmu
– rozmowy z kandydatem :)))
Teresa szczerze gratuluję !!!
..tak 3mać :))
Panu Robertowi Kowalczykowi życzę dużo sukcesów !!!
Natomiast występ w niemym kinie ….
zaliczam do udanych :))
Szanowna Pani Redaktor!
Pomysł rozmów z kandydatami jest bardzo dobry. Rozmowa ciekawa zwłaszcza z Panem Kowalczykiem, którego pamiętam z szerokiej działalności społecznej. Dobrze było się dowiedzieć o PPP Sierpień 80. Osobiście popieram!. Proszę tylko o lepszą jakość przy kolejnych realizachjach materiału.
Faktycznie jestem znudzony i mam dość obecnych polityków, dlatego dam szansę Kowalczykowi.
Wyborca
Zainteresowanie merytoryką kandydatów innych niż Sasin powoduje gniew na nieudolność realizatorów. Nasuwa się pytanie – komu i czemu materiał ten ma służyć. Z całą pewnością nie Sulichowi, Kowalczykowi oraz poszukujących bliskiego własnym poglądom kandydata. Nie można mówić o merytoryce która nie dociera. Zgadzam się z baba50+, mamy do czynienia z brakiem szacunku do obu kandydatów jak i nas. Materiał przygotowany w pośpiechu służyć miał w zamyśle zdyskredytowaniu konkurencji (fakty.wwl). Pani Urbanowska nie wykazała się żadnymi umiejętnościami. Spaliła przy tym coś za co mogłem być wdzięczny. Skłaniam się oddać głos na pana Kowalczyka, przykre, że nie dla tego co nie przedarło się przez ?tło? .
Szanowni Państwo!
Bardzo dziękuje za wszelkie komentarze i te dobre, i te złe. Jestem z Wołomina. Kocham to miasto pomimo tego, że ma więcej wad niż zalet. Chciałbym będąc posłem zmienić oblicze Wołomina. Dopomóc władzom powiatu, w realizacji planów rozwoju.
Szanowni Wyborcy, niezależnie czy będziecie głosować na mnie, czy na inną osobę, zważcie, który kandydat jest z naszej okolicy. Czy poseł z Pruszkowa, Piaseczna, Ożarowa, Ząbek ? będzie dbał o drogi szybkiego ruchu do Wołomina, Tłuszcza, Jadowa?
Każdy głos na Polską Partie Pracy Sierpień 80, jest jak perła w koronie. Mamy już 2 % poparcia, brakuje tylko 3 %. (Jeszcze dwa miesiące temu było 0,1%).
Przepraszam za słabą, jakość materiału filmowego. Realizatorzy poinformowali mnie, że był problem z głównym mikrofonem. Wspólnie postanowiliśmy ten materiał umieścić na portalu – licząc się z Państwa krytyką. Umówiliśmy się na kolejny, zapraszam więc do oglądania.
Robert Kowalczyk
Panie Robecie Kowalczyk życzę sukcesu. Życzenia jednak to za mało. Mam dla Pana propozycję jaka może pomóc. Proszę zainteresować się opłatami adiacenckimi naliczanymi przez ekipę Madziara z tytułu inwestycji realizowanej przez spółkę prawa handlowego. W mojej ocenie jest to nadużycie. Na podobnej zasadzie powinniśmy płacić ją za to co budują gazownie, elektrownie, firmy telekomunikacyjne, ciepłownie itd. itp., a tak nie jest bo wszystkie koszty przenoszą na ceny usług. Uważam, że na tym mogą zyskać przede wszystkim mieszkańcy oraz Ci którzy im pomogą. Czasu mało ale warto wykorzystać każdą okazję. Jak najszybciej powinien Pan zamieścić w prasie materiał zapowiadający pomoc w tej sprawie. Piszę o tym na ogólnym forum aby wszyscy zainteresowani wsparli to działanie.
Szanowny Panie,
Życzę sukcesu w wyborach. Życzenie to jednak za mało. Proponuję podnieść swoje szanse zaangażowaniem w lokalną tematykę. W mojej ocenie naliczanie opłaty adiacenckiej w wyniku realizacji kanalizacji przez spółkę prawa handlowego jest naruszeniem zasad przewidzianych prawem. Spółki wszystkie koszty inwestycyjne oraz eksploatacyjne przenoszą w cenie usługi na klientów. De facto są tzw. ?inwestorem zastępczy? swoich odbiorców. Jeśli nie miałbym racji płacilibyśmy taką opłatę po każdej z inwestycji przeprowadzonej przez dostawcę gazu, energii elektrycznej, ciepła, telekomunikacji itd. itp. Proponuję jak najszybciej zamieścić materiał w prasie odnoszący się do tego tematu. Ten kto się tym zajmie pomoże mieszkańcom, sobie oraz ugrupowaniu z którego startuje.
Z poważaniem
nn wyborca
p.s.
podobnej treści komentarz zamieściłem pod materiałem już wcześniej, ale nie mogąc doczekać się jego publikacji (pani Teresa nie jest wbrew temu co mówi wszystkim przychylna) zdecydowałem się na emaila i jego powtórkę. Pozostały czas do wyborów proszę wykorzystywać bardziej efektywnie.
Na tym polega demokracja, żeby można było zapoznać się z różnymi opcjami, ludźmi o różnych poglądach. Jeśli ktoś jest na poziomie (i nie ważne, czy jest zwolennikiem pana Sasina, pana Sulicha czy pana Kowalczyka), to nie będzie obrażał opozycji, czy też przy okazji redakcji, tylko dlatego, że się nie zgadza z poglądami.
Ja tam się cieszę, że mam wybór, że mogę dzięki takim przedsięwzięciom, jak to video pani Urbanowskiej (może nie idealne i nie do końca słyszalne) zapoznać się z kandydatami. Nie jeden Sasin jest w Wołominie dzięki Bogu, i warto o tym wiedzieć.
u, coś się zagalopowałeś z tym obrażaniem przeciwników politycznych. Jeśli chodzi o ŻPW i jej redakcję zobligowana jest do jakiegoś poziomu i warsztatu. Tandetę robi tandeciarz i tyle.
Bardzo dziękuje za temat do przemyślenia sytuacji opłaty adiacenckiej. Postaram się dotrzeć do umowy (zasada jawności)i sprawdzić czy ma miejsce naruszenie prawa. Jeżeli tak, to sprawa jest jasna, jeżeli zaś jest zgodna z prawem, to mamy doczynienia z kolejnym paradoksem prawnym. Właśnie do uzdrawiania prawa w Polsce, powołałem Polską Fundację Zdrowe Prawo. Zaczynamy od grudnia br. Bardzo proszę osoby zaintrersowane o więcej danych w/w temacie.
Robert Kowalczyk
http://www.robert-kowalczyk.pl
Panie Robercie jest szansa na wywalczenie jednego z trzech najlepszych wyników w Wołominie. Ale jak to doradzają sprzyjający Panu należy być aktywniejszym. Do wcześniejszej propozycji dołanczam kolejną – cykl 3-4 spotkań z mieszkańcami na placu 3 maja. Koszt niewielki – stolik, parasol i kilka krzeseł. Największe bogactwo ma się w głowie. Do aktywnych i odważnych świat należy. Zaprosić kontrkandydatów i alleluja.
w, z kwestią poziomu się zgadzam, im wyższy tym lepiej. Ale przyznać muszę, że czasem wolę amatorów o wyższym poziomie kultury niż profesjonalistów poniżej poziomu… to takie ogólne stwierdzenie, bo oczywiście komentarze widuję tu różne, nie wszyscy chcą innym nabluzgać, to fakt.
Tak, ma Pan rację. Żyjemy razem w jedym mieście i musimy zrobić dla tego miasta jak najwięcej. Jestem dziś wśród wyborców do południa razem z młodzieżą, w kilku grupach rozdajemy ulotki. Od 12.15 na Wileńskiej 51 jestem i rozmawiam w knajpce „tele-pizza” z młodzieżą. We wtorek, środę i czwartek pl. 3-go Maja – kawiarenka od 18.00 do 19.00. Zapraszam!
Robert Kowalczyk
Serdecznie pozdrawiam wszystkich z wołomińskiego TAXI
Panie Robercie gratuluję odwagi i życzę sukcesu. Mój głos Pan ma. Ale obawiam się że to zbyt mało. Partyjni wyżeracze nie dadzą łatwo odgonić się od koryta.
Popieram pana bo trzeba walczyć, ktoś to musi robić.
Szanowni Państwo!
Jeżeli ktoś chciałby porozmawiać ze mną, jako kandydatem do Sejmu, to zapraszam do kawiarenki od wtorku do piątku w godzinach 17.00-18.00. Miłośników książek też zapraszam.
Robert Kowalczyk
Dziękuję wszystkim za wizytę w kawiarence na spotkaniu z kandydatem. Cieszę się, że mogłem porozmawiać z kwiatem młodzieży wołomińskiej. Jedno wspólne stwierdzenie ” Takich kawiarenek na placu powinno być przynajmniej ze cztery”.
Zapraszam dziś, we czwartek i piątek.
Robert Kowalczyk
Szanowni Wyborcy!
Bardzo dziękuje za odwiedziny wśrodę i zapraszam we czwartek i piątek od 17.00 do 18.00.
Przesyłam pozdrowienia dla ludzi pracy, ze służb mundurowych.
Sznowni państwo zgadzam się z panem Kowalczykiem, gdyz ten człowiek chce coś zrobić dla swojego miasta i ma sprecyzowane poglądy.
Bardzo dobrze panie Robercie popieram!!
Najważniejsza jest treść. Kto rozumie ten zuch a kto nie to nawet i lepiej. Facet wygląda na zorientowanego wie czego chce. Jak nie w tych to w następnych wyborach. Głowa do góry Panie Robercie ja w Pana wieże i zagłosuje na Pana.
Proszę tego głosu nie zmarnować. Pozdrowienia dla prowadzącej. PS. Dobre rzeczy spotykają dobrych ludzi więc spokojnie na pewno się uda
A czy w tej kawiarence idzie się jakiegoś browara napić
Bezalkoholowego oczywiscie
Panie Robercie życzę powodzenie i gratuluje wytrwałości. To ludzie tacy jak Pan dochodzą do celu wcześniej czy później. Mój głos oddam na Pana. Czemu inni kandydaci z PPP nie robią nic ale to absolutnie nic (chciwość czy brak wiary w siebie)
PS. Dobre rzeczy spotykają dobrych ludzi więc spokojnie jak nie teraz to za cztery lata.
Powodzenia
Dzięki wszystkim za wsparcie.
Panie Zygmuncie, chciałbym aby na placu było więcej restauracji i cukierni. Sam papież chadzał na kremówki.
Kwestia piwa – są trzy rodzaje koncesji. Ogólnie zależy od procentu i myślę,że dobrego wina czy piwa nie powinno zabraknąć w knajpkach na placu. Mocniejsze napoje, ze względu na miejsce i pomnik – nie bardzo.To serce Wołomina i trzeba zachęcić innych do inwestowania w gastronomię. Jednak należy zacząć od nas samych. Jeżeli będziemy chodzić na ciacha to inni pozazdroszczą i przybedzie nam „grzybków”, jak po deszczu. Zapraszam do życia w mieście!
Robert Kowalczyk
dlaczego w naszym piękny kraju nie można sie spokojnie napić piwa w plenerze?
Szanowni Wyborcy!
Niestety dziś nie będę do Waszej dyspozycji w kawiarence w Wołominie. Zapraszam jutro (piątek od 17.00 do 18.00).
Zostałem zaproszony do radia na debatę. Radio dla Ciebie dziś o 18.00.
Robert Kowalczyk
Szanowni Wyborcy!
To, już ostatnia chwila i kończy się kampania wyborcza. I, dobrze ?.
Chciałbym Was prosić o poparcie i głos na mnie Roberta Kowalczyka z listy 6/6.
Sondaże przedwyborcze są dla Polskiej Partii Pracy ? Sierpień 80? bezlitosne dając nam 0 % poparcia.(Ciekawe, gdzie robia te sądaże?)
Ludzie otoczeni polityczną grą psychologiczną zapomnieli, że PPP jest przedstawicielem ludzi pracy. Jest przedstawicielem idei ?Solidarności?, jest przedstawicielem 99 % społeczeństwa pracującego, byłych pracowników (emerytów)i przyszłych pracowników.
Walczymy o wolność człowieka i godność pracownika.
Zastanów się czy naprawdę jesteś wolnym człowiekiem, czy tylko na tyle wolnym na ile pozwoli Ci Twój PAN (państwo)?
Przykład: chciałbym pobudować dom ? muszę mieć zezwolenie,
chciałbym ściąć drzewo, które sam zasadziłem na własnej działce ? muszę mieć zezwolenie,
chciałbym mieć broń -muszę mieć zezwolenie,
chciałbym pracować we własnej firmie ? muszę mieć zezwolenie (wpisy, rejestry, numery statystyczne, NIP),
chciałbym się leczyć ? muszę mieć zezwolenie (opłacenie składek, zarejestrowanie w systemie ZUS),
chciałbym cokolwiek kupić w sklepie ? muszę mieć zezwolenie ( państwo pozwoli nam kupić za pieniądze opodatkowane raz od naszych dochodów a później jeszcze raz za to, że kupujemy, podatkiem VAT w większości 23 %)
Większość naszego życia w wolności wymaga ?ZEZWOLENIA?, więc co to jest za WOLNOŚĆ?
Powinniśmy dążyć do tego, aby WOLNOŚCI nie uzyskiwać przez PAŃSTWO, lecz WOLNOŚĆ powinna być od PAŃSTWA. Człowiek powinien być wolny i tylko ważny interes społeczny, gospodarczy, obronny PAŃSTWA może mu wolność ograniczyć. (Co nie jest zakazane jest dozwolone).
Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej określa dokładnie naszą wolność. Niestety politycy wciąż dążą do zniewolenia społeczeństwa. Korporacje dążą do zniewolenia społeczeństwa. Urzędnicy dążą do zniewolenia społeczeństwa.
Pamiętajmy NIEWOLNICTWO pod każdą postacią na świecie jest ZAKAZANE!
Tylko zmiana prawa, aby było dla każdego zrozumiałe, przewidywalne, jednolite i proste, spowoduje ochronę wolności człowieka. Podatki musza być dostosowane do społeczeństwa. ( Zielona wyspa wyłoniła się z kryzysu światowego, poprzez nadmierne opodatkowanie Polaków).
Nasze społeczeństwo tak jest zniewolone, że już nie widzi różnicy życia i uważa, że tak powinno być. ( W Korei Północnej ? komuniści tak opanowali obywateli, że oni, jako jedni z najbiedniejszych społeczeństw, uważają i tak, że żyją w doskonałym systemie i w najwspanialszym kraju świata.)
Robert Kowalczyk
http://www.robert-kowalczyk.pl
Szanowni Państwo!
Bardzo dziękuje, za oddanie głosów w wyborach parlamentarnych na moją osobę. Jestem zadowolony, że taka ilość osób poparła mnie, choć rozumiem, że lista PPP – Sierpień 80, nie cieszyła sie dużnym zainteresowniem. Tym bardziej jestem szczęśliwy, że moja praca ma sens. Będę walczył w następnych wyborach i jeżeli ugrupowanie, z którego będę startował przekroczy 5% próg wyborczy, to jestem za Państwa poparciem dobrej myśli na pełen sukces.
Z poważaniem
Robert Kowalczyk
Niedoszły Panie Pośle!
Gratuluje wyniku jak na PPP. Doradzam zmianę opcji politycznej, bo szkoda Pana talentu.
Głosowałem na Pana i zagłosuję ponownie. Jest Pan jedynym myślącym twardo o Polsce człowiekiem z naszego regionu. Reszcie niestety brakuje poziomu.
Trzeba Polsce mądrych ludzi.
Edward
Z tym „jedynym” to bym nie przesadzał.
Jest wielu ludzi wartych uznania, ale zgadzam się wśród kandydatów a tym bardziej tych, na których zagłosowano, to różnie bywa.
Nic się nie zmieniło jedynie zamiast „Samoobrony” mamy Paliknota i bedzie nadal rozrywkowo.
Trzymam kciuki za Kowalczyka. Myślę, że jeszcze o nim usłyszymy.
Wyborco!
Mam pełne uznanie dla innych, oczywiście miałem na myśli stratujących w wyborach. Słuchałem Kowalczyka w debacie w RDC miał ciekawe poglądy i rozwiązania. Facet nie tylko nażeka ale umie poddać ciekawe rozwiązania. Poczytałem nieco jego intepretacj i myślę,że sprawa VAT-u, uproszczenia prawa, abonament RTV, kasowania kilku inspekcji państwowych, rozwiązania dla młodych i starych są warte jego polityki.
Rozwalić ten nieudolny system i stworzyć coś normalnego.
Rozwalić system, znieść VAT? A, z czego będą żyć darmozjady w rządzie?
Szybciej upodlą człowieka niż dadzą sobie wyrwać choć kęs.
Ale kto myślał, że Solidarność wyrwie władzę i zmieni Polskę w 1980 r.
Teraz trzeba wierzyć, a wiara jak wiemy przenosi góry.
Szanowni Państwo!
Podatek VAT jest podatkiem bardzo wygodnym dla rządzących. Prawie wszystkie kraje wprowadziły ten system z powodu łatwości ściągnięcia dodatkowych podatków ze społeczeństwa. Gdyby podnieśli nam podatek dochodowy o 10 %, zaraz społeczeństwo wyszłoby na ulice i niezadowolenie społeczne odbierałoby punkty sprawującym władzę. VAT zaś wprowadza się pośrednio. Możemy już oczekiwać wzrostu tego podatku w nadchodzącym roku do stawki 25 % a może 28 %. Niby niewiele ale w porównaniu z podatkiem dochodowym 10 % większym, daje miliardowe różnice płacone przez społeczeństwo, które do końca nie rozumie tego systemu. Mamy wysoką cenę w sklepie, to winny producent, handlowiec i zapewne pośrednik. Nic z tego. Głównym winowajcą za ten stan jest Państwo. Przekształcenie i częściowe zniesienie VAT-u, wzmocni siłę nabywczą i dobrobyt społeczeństwa. Przyczyni się do zmniejszenia urzędniczego stanu przynajmniej o 20%.
Robert Kowalczyk
Rezygnacja z podatku pośredniego VAT, obniży potrzebę zatrudnienia urzędników skarbowych przynajmniej o 20 %. Samo uproszczenie przepisów to 15 %, zmniejszenia zatrudnienia. Pracownicy administracji skarbowej nie będą mieli większego kłopotu z zatrudnieniem ani nie powiększą bezrobocia w Polsce. Jako dobrze wyszkolona i wykształcona kadra administracyjna, znajdą spokojnie zatrudnienie w sferze prywatnej. Tym bardziej, że zniesienie lub ograniczenie VAT-u, przy jednoczesnym uproszczeniu przepisów podatkowych, spowoduje zwiększoną aktywność gospodarczą i siłę nabywczą społeczeństwa. Małe i średnie firmy nie będą musiały korzystać z drogich biur rachunkowych, wykonując księgowość w ramach własnych możliwości lub zatrudniając fachowców z sektora skarbowego. Biura rachunkowe skorzystają na tym istotnie, ponieważ zamiast setek małych firm, będą mogły księgować znaczną ilość firm rozwijających się do rangi średnich i dużych przedsiębiorstw.
A zamiast VAT-u?
Podatek ten stanowi największe źródło dla budżetu państwa. Łatwe do zdobycia i niewyczerpalne.
Oczywiście nie należy stosować drastycznych metod, ponieważ możemy doprowadzić do zapaści.
Podatek VAT powinien być na początek, w pierwszym roku bezwzględnie uproszczony w księgowaniu, interpretacji, stosowaniu, wyrównany przy naliczeniach i odliczeniach.
W drugim roku powinna się pojawić stawka 0 % dla najważniejszych celów państwa. Do takich celów można zaliczyć:
Wydatki społeczne na ochronę zdrowia 0% VAT-u na lekarstwa ratujące zdrowie i życie oraz profilaktykę, opiekę zdrowotną prywatną i publiczną, sprzęt rehabilitacyjny, itd.
Wydatki społeczne prorodzinne 0% VAT-u na ubranka, zabawki, środki pielęgnacyjne, produkty spożywcze dla dzieci do lat 5. Wszystkie podręczniki szkolne.
Wydatki społeczne edukacyjne i kulturalne 0% VAT-u na książki, bilety do kina, teatru, muzea, wystawy, opłaty za szkołę.
W trzecim roku zmniejszenie stawek podatku VAT z 23% na 20, oraz ze stawki 8% na 5%.
Wprowadzenie podatku korporacyjnego w wysokości 2 % obrotu. Płacą ten podatek wyłącznie korporacje o określonych przychodach np.; banki, sieci handlowe, zakłady produkcyjne korporacyjne. (Umożliwienie konkurencji dla małych i średnich przedsiębiorstw).
W czwartym roku zmniejszenie stawek VAT ?u, do jednej stawki na wszystko 5%.
Wprowadzenie podatku obrotowego od produkcji 5 %, usługi 5%, handlu 2 %
W piątym roku zniesienie podatku VAT.
Krótkie podsumowanie:
Taka zmiana systemu podatkowego, pozwoli odciążyć budżet państwa z nadmiaru opiekuńczości i obowiązków, które są nieudolne realizowane przez organy do tego powołane. Społeczeństwo dysponując większym kapitałem samo będzie decydować o własnych wydatkach w sposób zdecydowanie oszczędniejszy, racjonalny, zgodny z potrzebami. Przecież my sami najlepiej wiemy, co jest nam potrzebne. I żaden rząd, żadna partia nie zrobi tego lepiej. VAT jest przejawem spuścizny socjalizmu, kiedy to władza wiedziała najlepiej, co jest potrzebne społeczeństwu.
Nie jest możliwe wyjaśnienie wszystkiego w tak krótkim materiale. Uważam jednak, że wystarczająco omówiłem ten zakres, aby każdy spokojnie pomyślał i we własnym zakresie zastanowi się czy mam rację?
Robert Kowalczyk
W szczegółach, zapraszam do dyskusji na forum i ewentualnie indywidualnie: kowalczyk@preys.pl
Ma to ręce i nogi panie Robercie. Brakuje mi informacji o tym jak zniesienie VAT ma się do ustawodawstwa UE. Czy przypadkiem to nasze wewnętrzne nie jest pochodną unijnego? Z wprowadzeniem tzw. podatku korporacyjnego (znanego wcześniej jako obrotowy) nie czekałbym do 3 roku zmian. Jest on niezbędny od zaraz w świetle 'transferów zysków’ globalnej gospodarki. W Polsce tworzy się i nabija koszty by uciec od podatków. Problem ten dotyka nie tylko nas.
Ciekawe, jestem za!!! Dokopać tym korporacją.
Oczywiście ma Pan rację. Jesteśmy w UE i związali nas podatkami VAT, akcyzą i cłem.
Dlatego moja propozycja stopniowego obniżenia podatku VAT z możliwością, jego całkowitego zniesienia jest bardzo trudną operacją. Trzeba zaangażować naszych przedstawicieli w Parlamencie UE i komisjach unijnych. Jeżeli jednak nie rozpoczniemy działania w tym kierunku w samej Polsce, to Unia Europejska sama nic nie zrobi.
Podatek VAT jest w UE przyjęty, jako ujednolicenie prawa podatkowego, które jednak samo w sobie sanowi odrębność danego państwa członkowskiego. Dlatego najwyższa stawka VAT-u jest w Europie zróżnicowana od 15 % do 25 %. Jak widać my ze swoją stawką 23 %, jesteśmy na dobrej drodze do podwyższenia podatku do 25% lub 28%. Mało tego, możemy na wzór Danii ujednolicić podatek VAT na wszystko stawką max.
Obecne wybory pokazały, że ?PO? dostało ?zielone światło? na działania i można się spodziewać wszystkiego. Czy PiS zrobiłby inaczej? Raczej nie, ponieważ rozbudowa ?państwa policyjnego?, też kosztuje.
Musimy zrobić wszystko, aby wyrwać się z okalających ramion Wspólnoty w tej sprawie.
Robert Kowalczyk
A po co został wprowadzony podatek VAT w roku 1993? A co z harmonizacją systemów podatkowych we wszystkich krajach UE? Program może dobry, ale lokalny, a co za tym – raczej nierealny. Mógłby Pan skoncentrować się na prezentacji tej części programu wyborczego, która w obecnych warunkach może zostać zrealizowana?
Podatek pośredni VAT w Polsce został wprowadzony ustawą z 28.01.1993r., przy doskonałej grze propagandowej. Nowelizacja nastąpiła ustawą z 11.03.2004r., głównie z przyczyn przystąpienia Polski do UE i dostosowania przepisów naliczania i odliczania podatku przy wymianie wspólnotowej towarów. Jest jednak dość duża swoboda państw członkowskich w polityce wewnętrznej w zakresie podatków. Trzeba również zauważyć, że posiadamy niezrównaną cechę wprowadzania prawa w Polsce, doskonalszego niż wymaga tego Unia Europejska. (Chcemy być świętsi od papieża.)
Prekursorem podatku VAT w Europie była od lat 70? Francja. Pomimo, że wcześniejsze idee z XVIII i XIX w. wprowadzające VAT w Anglii i USA szybko upadły i rządy musiały się z tego pomysłu wycofać.
Dziś VAT opanował niemal cały świat i dlatego na świecie ubożeje społeczeństwo i wzrasta niebezpiecznie niezadowolenie społeczne. Europa przoduje ze stawką w porównaniu z Japonią 5%, Kanadą 5 %.
Zagadka: Ile wynosi VAT w USA?
Główną przyczyną światowego kryzysu ekonomicznego są: międzynarodowe korporacje finansowe i zubożenie społeczeństwa przez system podatku VAT.
W obecnych warunkach możemy zrealizować zagadnienia, które przedstawiłem wyżej pisząc o stopniach realizacji zniesienia podatku VAT. Mam tutaj na myśli.
1.Totalne uproszczenie przepisów podatkowych.
2.Jasne zasady odliczania, naliczania i księgowania VAT.
3. Jednolitość przepisów VAT z ustawą o podatku dochdowym PIT i CIT, oraz ustawą o rachunkowości.
4. Zerowa stawka na cele społeczne: zdrowie, kultura, wykształcenie, wychowanie dzieci.
Robert Kowalczk
Proszę porzucić propagandowy ton i solidnie zapoznać się z działaniami UE dotyczącymi chociażby podatku VAT. Broszurka partyjna tu nie wystarczy. Kryzys konsumpcji trwa już od początku lat dziewięćdziesiątych i nie jest spowodowany wprowadzeniem podatku VAT. Z przedstawionego przez Pana wykazu reform podatkowych na uwagę zasługuje jedynie punkt 3.
Szanowna Pani!
Przykro mi, że odbiera Pani sprawy oczywiste poprzez pryzmat kampanii wyborczej. Wybory się skończyły, ja jestem bezpartyjny a o problematyce VAT-u powie Pani każda księgowa. Jeżeli ma Pani określone zdanie na temat rozporządzenia lub dyrektywy UE, to możemy podjąć merytoryczną polemikę. Zapraszam do mojej poczty kowalczyk@preys.pl
Jeżeli jest Pani przedsiębiorcą, chętnie zapoznam się z Pani opinią na temat ustawy o VAT i o sprawach związanych problematyką szczegółowych zagadnień. Zapraszam również od grudnia do współpracy z Polską Fundacją Zdrowe Prawo, która będzie się zajmować problematyką prawną, podatkową i bankowością.
Z poważaniem
Robert Kowalczyk
Szanowny Panie,
jestem księgową od 20 lat i powiem Panu tylko tyle, że ma Pan rację. Pozwoli Pan, że napiszę indywidualnie na pocztę, ale mam sprawę z zakresu odpowiedzialności karnoskarbowej i praw człowieka, a wiem, że Pan zajmuje się tą właśnie dziedziną.
Monika A
Jestem ekonomistą – handlowcem ze specjalnością handel zagraniczny i księgową – biegłym rewidentem. Edukacja podszyta propagandą wyborczą nie jest mi potrzebna. Do merytorycznej polemiki są potrzebne dwie dobrze znające temat strony. Problem polega na tym, że tej drugiej strony jakoś nie widzę…
Wygląda na to, że baba45+ ze strachu zamknęła oczy, żeby nie widzieć dyskutanta. Do merytorycznej polemiki potrzebny jest brak podszytego ideologicznie uprzedzenia.