Rekord na Grand Prix Ząbek

8 października na drugim turnieju z cyklu Grand Prix Ząbek w Badmintonie zanotowaliśmy rekordową frekwencję. W hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Ząbkach przy ulicy Harcerskiej 9 stawiło się prawie 70 osób biorących udział w grach singlowych i 16 par w dwóch kategoriach gier podwójnych.

Tradycyjnie zaczęli najmłodsi. Zwyciężyła Weronika Górniak przed Błażejem Krawczykiem i Maćkiem Rukatem. Weronika zaprezentowała ponadprzeciętne jak na ten wiek (III klasa) umiejętności.

W kategorii 4-6 klas podstawowych 14 dziewcząt w czterech grupach eliminacyjnych walczyło o zwycięstwo. Ostatecznie wygrała po raz drugi z rzędu Kasia Wróblewska przed Justyną Domżalską i Zuzią Rukat. Justyna, razem z ośmioma innymi zawodnikami, przybyła na turniej z odległego o ponad 100 kilometrów Regimina. Nasi Goście trzykrotnie stanęli na podium.

U chłopców, bez straty seta, wygrał Jeremiasz Górniak przed Mateuszem Ziemińskim i Karolem Burzykiem.

W kategorii klas gimnazjalnych po raz drugi poza zasięgiem była Ola Rudnicka i wygrała bez trudu.

O drugie miejsce dziewczyny stoczyły zaciętą walkę ? ostatecznie zajęła je Weronika Wojda,

a trzecie Karolina Pac. U chłopców poprzedni zwycięzca, Patryk Roguski, musiał zadowolić się drugim miejscem, ustępując pola Kubie Orzęckimu. Niespodzianką była nieobecność na podium Maxa Góry, który zajął piąte miejsce. Na miejscu trzecim zameldował się Tomek Mądry, który po świetnym meczy pokonał właśnie Maxa we wcześniejszej fazie turnieju.

W następnej fazie rozegrano gry podwójne szkół podstawowych i gimnazjum. Tym razem Max nie dał odebrać sobie zwycięstwa i razem z Pawłem Kamińskim pokonali wszystkich rywali. Drugie miejsce osiągnęli Kasia Wróblewska w parze z Kubą Orzęckim, a trzecie Tomek Mądry z Kubą Żochowskim.

Po zakończeniu rozgrywek w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjalnych do zawodów przystąpili zawodnicy w kategoriach OPEN.

Zachęcamy panie, aby chętniej brały udział w turnieju, ponieważ cały czas jeszcze nie mamy zbyt dużo zawodniczek w tej kategorii. Tym razem panie były trzy

i między siebie podzieliły podium. Ale nie można powiedzieć, że było nudno, gry były zacięte. Ostatecznie wygrała Ewa Gierat przed Joanną Mądry i Martą Dadaj. Następny turniej już 12 listopada, więc, Drogie Panie, odwagi!

22 dwóch panów stanęło do walki w dwóch stopniach zaawansowania kategorii amatorów. U tych trochę mniej zaawansowanych debiutant Marcin Kaniewski wyprzedził zeszłorocznego gimnazjalistę Dawida Marona i Mateusza Dąbrowskiego.

U tych ?troszkę? bardziej zaawansowanych wygrał Marcin Wybierek, przed zwycięzcą pierwszego turnieju Jackiem Sadrzakiem i Jerzym Szałapskim.

Obaj liderzy ? i Irek Wróblewski u mniej zaawansowanych, i Jacek Sadrzak u zaawansowanych ? utrzymali przodownictwo w klasyfikacji cyklu.

Na deser 10 par stoczyło walkę w grach podwójnych kategorii OPEN. Trzysetowy finał obfitował w zagrania rodem z pierwszej ligi. Po 45 minutach ostatecznie zwyciężyli Marcin Piekarniak

z Marcinem Wybierakiem przed Jackiem Sadrzakiem i Jerzym Szałapskim. Trzecie miejsce zdobyli Krzysztof Jakubowski i Tomasz Kania, którzy tym razem pozbawili organizatora szansy na zdobycie pucharu po raz drugi.

Za nagrody wręczone w drugim turnieju dziękuję firmom PKP CARGO SA, Pramerica i firmie RSL, która jest też sponsorem części nagród na zakończenie cyklu rozgrywek.

Zapraszam na kolejny turniej, który odbędzie się 12 listopada 2011 r.