W tym roku minęła piąta rocznica śmierci papieża – Polaka, Jana Pawła II. W ciągu swego pontyfikatu odbył kilka pielgrzymek do Ojczyzny, podczas których nauczał nas o roli Kościoła w świecie. Byliśmy dumni z niego, bo widzieliśmy, jak wielką miłość i szacunek okazują mu mieszkańcy wszystkich odwiedzanych przez niego państw.
W słowach Jana Pawła II nie brakowało pouczeń na temat zadań i obowiązków chrześcijanina w dzisiejszych czasach i o zadaniach, jakie każdy z wierzących może i powinien spełnić. Chcieliśmy, aby pozostał z nami na zawsze. Dlatego w naszej Ojczyźnie postawiliśmy mu wiele pomników i tablic pamiątkowych, również w naszych okolicach: w Wołominie, Kobyłce i Radzyminie. Piątą rocznicę śmierci papieża możemy jednak uczcić nie tylko poprzez odprawione Msze Św. podczas uroczystości kościelnych.
Burmistrzowie Wołomina i Kobyłki wraz z Domami Kultury przygotowują dla mieszkańców miłą niespodziankę. Będzie to specjalny koncert: Pop-Oratorium Miłosierdzie Boże ku czci papieża Polaka, dzieło autorstwa siostry Faustyny i Zbigniewa Małkowicza w wykonaniu artystów z Poznania i Warszawy oraz zjednoczonych chórów działających na terenie naszego powiatu.
Orędzie Miłosierdzia Bożego wieloma sposobami dotarło do najdalszych zakątków świata, tak jak papież Jan Paweł II. Oratorium jest nową formą ewangelizacji, trafiającą do wszystkich. Dzieło to przypomina nam o wielkim miłosierdziu Boga do każdego człowieka i poucza o głęboko humanistycznym wzorcu ludzkiej egzystencji opierającej się na wartościach dobra, prawdy i piękna.
Janowi Pawłowi II jako biskupowi krakowskiemu, zawdzięczamy zebranie dokumentów i wszczęcie procesu beatyfikacyjnego siostry Faustyny. Już jako papież w 2000 roku wyniósł na ołtarze siostrę Faustynę jako świętą i ex catedra wprowadził w kościele Święto Miłosierdzia Bożego w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Można więc go nazwać – obok siostry Faustyny – drugim apostołem Miłosierdzia Bożego.
?W utworze zawarłem elementy muzyczne z różnych stron świata, aby w ten sposób podkreślić, że miłosierdzie Boże jest przeznaczone dla każdego, niezależnie od pochodzenia? ? mówi Zbigniew Małkowicz kompozytor dzieła.
Fragment wykonania: http://www.youtube.com/watch?v=dSu73z38N1w
JAK TO MOŻNA RAZEM ZROBIĆ ! KOBYŁKA I WOŁOMIN KLASA DYREKTORÓW!
Trzeba być razem,taki czas …!Popieram integracje.To przykład dla partyjniaków!!!!!