Mocny lider z Ząbek

Dolcan Ząbki - Orla KolnoDolcan szybko otrząsnął się po porażce w Łodzi i ograł outsidera III ligi Orła Kolno 3:1. Hat-tricka ustrzelił niezawodny Maciej Tataj.

Dolcan Ząbki - Orla KolnoPoprzednia kolejka niestety nie wyszła piłkarzom z Ząbek, którzy musieli uznać wyższość drużyny UKS SMS Łódź. Na boisku rywala przegrali 1:2, chociaż przez większość spotkania utrzymywał się rezultat remisowy. Jedyną bramkę dla Dolcanu strzelił Maciej Tataj i było to dziewiąte trafienie napastnika w tej rundzie. Przypomnijmy, że ten snajper trafił do Ząbek dopiero w zimowym okienku transferowym. Przegrana nie zepchnęła Dolcanu ze szczytu tabeli, bo rywale również spisali się miernie.

Wyraźny kryzys dopadł niedawnego lidera Ruch Wysokie Mazowieckie, który przegrał w Pułtusku z Nadnarwianką 0:1. Punkty straciły również drużyny Concordii i OKS Olsztyn. Ten ostatni zespół tylko zremisował z Orłem Kolno, outsiderem ligi. Niepokoiliśmy się, czy na boisku w Ząbkach drużyna Orła nie sprawi kolejnej niespodzianki. I do przerwy mieliśmy prawo obawiać się o wynik meczu.
Dopiero w 39 minucie Maciej Tataj wykorzystał ?jedenastkę” i Dolcan objął prowadzenie.

Jednak chwilę później rywale doprowadzili do wyrównania i pierwsza część meczu zakończyła się remisem. Od czego mamy jednak naszego snajpera – w 52 minucie Tataj wyprowadził Dolcan na prowadzenie, zaś sześć minut później wykorzystał drugi w tym meczu rzut karny. Rezultat do końca spotkania się nie zmienił. Dolcan wygrał pewnie 3:1.

Punkty potracili rywale. Ruch tylko zremisował z Olimpią Elbląg 1:1, zaś Concordia przegrała w Aleksandrowie Łódzkim z tamtejszym Sokołem 0:1. Dzięki temu Dolcan ma już dwa punkty przewagi nad Ruchem i cztery ?oczka” nad Concordią. Jednak cały czas różnice w tabeli są niewielkie.

Dolcan w najbliższej kolejce czeka trudny mecz na wyjeździe z Warmią Grajewo, czwartą drużyną III ligi. Ruch gra na wyjeździe ze Świtem, więc łatwej przeprawy mieć także nie będzie. Pamiętajmy jednak, że Dolcan ma w zapasie walkower z Drwęcą, ale także mecz na szczycie z Concordią na własnym obiekcie.

Maciej Tataj w spotkaniu z Orłem Kolno strzelił swoją 10, 11 i 12 bramkę, notując drugiego hat-tricka w tej rundzie. Snajper Dolcanu jest już trzeci w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców, chociaż grał zaledwie w 11 spotkaniach tej rundy.