Kolejna wygrana juniorek Huraganu

W meczu o mistrzostwo ligi wojewódzkiej koszykówki juniorek U – 18, rozegranym 17 stycznia w Wołominie, zespół miejscowego Huraganu pokonał drużynę MKK OSiR Sokołów Podlaski 81:54 (15:17, 24:6, 22:16, 20:15). Jest to już kolejne 9 zwycięstwo wołominianek w tych rozgrywkach.

W niedzielne przedpołudnie w ramach rozgrywek wojewódzkich juniorki Huraganu spotkały się we własnej hali z zespołem MKK OSiR Sokołów Podlaski. Koszykarki z Sokołowa znajdują się wysoko w tabeli, dlatego mecz zapowiadał się bardzo ciekawie. I rzeczywiście pierwsza kwarta upłynęła pod znakiem niezwykle wyrównanej, zaciętej walki. Najpierw 7-punktowe prowadzenie (11:4) uzyskał zespół gości, potem w ciągu 2 minut wołominianki odrobiły straty, ale końcówka kwarty znów należała do zawodniczek z Sokołowa, które wygrały ją minimalnie 17:15. Jeszcze pierwsze 5 minut drugiej kwarty było w miarę wyrównane, ale później zaczęła uwidaczniać się coraz wyraźniejsza przewaga drużyny Huraganu. Na boisku szalała Weronika Urbaniak, zdobywając seryjnie punkty efektownymi wejściami pod kosz. Koszykarka ta w całym meczu uzyskała 43 punkty, a więc ponad połowę tego, co cały zespół Huraganu. Do przerwy wołominianki prowadziły już wysoko 39:23, a w następnych dwóch kwartach jeszcze powiększyły swoją przewagę. Punkty dla naszej drużyny zdobyły : Urbaniak – 43, Hołubicka – 11, Gmurczyk – 9, Owczarek – 8, Miklas – 2, Kleczkowska – 2, Biaduń – 2, Sikora – 2, Feja – 2.

Po tak pewnym zwycięstwie nad silnym zespołem MKK OSiR Sokołów Podlaski można chyba oczekiwać także wygranej juniorek Huraganu w meczu z SKS 12 I Warszawa (20 stycznia), który praktycznie zadecyduje o tytule mistrza województwa.

Również w innych kategoriach wiekowych UKS Huragan posiada liczące się w rozgrywkach wojewódzkich zespoły. Szczególnie mocne są w tym sezonie młodziczki (rocznik 1996 i młodsze) prowadzone przez trenerów Ryszarda Zahna i Piotra Dąbrowskiego, które w lidze wojewódzkiej mają aż dwie swoje drużyny. Pierwszy zespół jest w czubie tabeli i powinien bez problemów zakwalifikować się do centralnych rozgrywek o mistrzostwo Polski. Świadczą o tym dotychczasowe wyniki, m.in. wysokie zwycięstwa nad SKS 12 Warszawa 110:46, KS Piaseczno 94:26 i drużyną KS MON – POL Płock 89:22. Drugi zespół, co zrozumiałe, spisuje się gorzej i na ogół przegrywa swoje mecze, ale też tanio swojej skóry nie sprzedaje.

Słabsze w tym sezonie są kadetki (rocznik 1994 i młodsze) prowadzone przez Bartosza Orzechowskiego, ale to tylko na tle juniorek i młodziczek, gdyż w rozgrywkach wojewódzkich również one notują wartościowe osiągnięcia i nie są pozbawione szans na awans do dalszych rozgrywek. Oto przykładowo kilka ich wyników: wygrane z Jagielonką Warszawa 71:55, KS Piaseczno 58:57, Liderem Pruszków 80:42, MKK OSiR Sokołów Podlaski 77:73, OSiR Żyrardów 55:42, przegrane z Białymstokiem 40:100, SKS 12 I Warszawa 51:64, KS MON-POL Płock 77:99.