Kadra trenowała w Zielonce

Miejska Hala w Zielonce była od piątku 10 października miejscem zgrupowania Kadry Polski w Unihokeju. Młodzi zawodnicy trenowali w dwóch grupach wiekowych: do lat 17 oraz do lat 19. W obu grupach wiekowych wystąpili gracze MUKS Zielonka.

Zgrupowanie zwieńczył mecz pokazowy podczas Dnia Otwartego Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce. Wszystko w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata, które odbędą się w przyszłym roku w Finlandii. Zgrupowanie w Zielonce było drugim w tym roku. Pierwsze odbyło się w sierpniu w Nidzicy. Zawodnicy trenowali pod okiem trenerów: Marcina Zmiarowskiego i Roberta Deski. – Konsultacje miały bardzo intensywny charakter. Chłopcy ciężko trenowali od rana do wieczora. Przed nami jeszcze jeden ważny sprawdzian w tym roku. W listopadzie w Tychach zagramy mecz sparingowy z Czechami ? opowiada drugi trener reprezentacji, Robert Deska. Oby graczom Kadry Unihokeja poszło, co najmniej tak dobrze jak kadrze piłkarskiej na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Niedzielny mecz w Zielonce, chociaż sparingowy, mógł się podobać. Zawodnicy kadry U17 robili, co w ich mocy, by nie ustępować ich starszym kolegom z reprezentacji U19. Od pierwszej minuty zaznaczała się wyraźna przewaga starszych kadrowiczów. Przeprowadzali groźne akcję, a w 10. minucie byli o krok od wyjścia na prowadzenie. Jednak jak to w sporcie bywa niewykorzystane sytuację lubią się mścić. Po szybkim kontrataku zawodnicy U17 skutecznie wykorzystali pierwszą poważną sytuację do zdobycia bramki. Było 1:0. Radość z prowadzenia nie trwała jednak długo, bo chwilę potem było już 1:1. Wynik nie zmienił się do przerwy. Po zmianie stron kadra U17 uwierzyła we własne siły i odważniej poszła do przodu. Jednak starsi koledzy po znakomitych kontrach zdobyli dwie bramki w 3. i 8. minucie drugiej połowy. Nadzieje na korzystny rezultat reprezentacja U17 przedłużyła w 12. minucie zdobywając kontaktową bramkę. W ostatniej minucie meczu zawodnicy U19 nie wykorzystali szansy na przypieczętowanie zwycięstwa marnując rzut karny. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla kadry U19. W obu grupach wiekowych reprezentacji Polski unihokeja nie zabrakło zawodników MUKS Zielonka, było ich aż dziewięciu. W grupie U19 wystąpili: Mateusz Antoniak, Mateusz Kowalski, Sebastian Kostecki, Andrzej Kryński, Marcin Choromański oraz Łukasz Wojciechowski. Natomiast w młodszej kategorii byli to: Mateusz Jóźwik, Damian Tomczuk i Piotr Kujałowicz.