Pasażerowie komunikacji miejskiej od wtorku 29 września będą mogli korzystać z nowego rodzaju biletu na okaziciela ? 14-dniowego. Bilet 14-dniowy będzie można kodować na karcie miejskiej, zarówno niespersonalizowanej jak i spersonalizowanej. W przypadku spersonalizowanej WKM, na której zakodowany zostanie bilet 14-dniowy na okaziciela, z karty może korzystać także osoba, która nie jest jej właścicielem.
Bilet 14-dniowy będzie upoważniał do nieograniczonej liczby przejazdów od momentu skasowania, do godz. 23.59 czternastego dnia jego ważności. Za bilet normalny ważny tylko w pierwszej strefie będzie trzeba zapłacić 50 zł, a za obowiązujący w obu strefach ? 74 zł.
Bilet 14-dniowy będzie alternatywą dla tych pasażerów, którzy nie korzystają z osobistej Warszawskiej Karty Miejskiej. Od 1 stycznia 2010 roku osoby takie nie będą mogły korzystać z imiennych biletów 30- i 90-dniowych, ponieważ będą one kodowane wyłącznie na spersonalizowanych nośnikach.
* Od 29 września na kartach miejskich kodowane będą także bilety krótkookresowe: dobowe, 3-dniowe i 7-dniowe.
Zakodowanie ich będzie możliwe na nośnikach, na których już wcześniej zapisany i aktywowany był bilet długookresowy. Może to być zarówno karta spersonalizowana jak i niespersonalizowana. Jednocześnie w sprzedaży pozostaną bilety krótkookresowe w formie kartonika.
Nowe bilety 14-dniowe oraz bilety krótkookresowe na karcie będzie można zakupić w automatach biletowych i wszystkich punktach umożliwiających kodowanie kontraktów na WKM.
Warto pamiętać!
Korzystając z biletu dobowego, 3-dniowego, 7-dniowego lub 14-dniowego zakodowanego na karcie miejskiej, przed pierwszym przejazdem należy aktywować go w kasowniku. Nieaktywowany bilet jest nieważny.
Kodując bilet na karcie miejskiej, na której zapisany jest inny aktywny kontrakt, pasażer traci niewykorzystaną część biletu.
Nieużywane karty miejskie, które wiele osób posiada w portfelu nadal nadają się do wykorzystania i zakodowania biletów na okaziciela – dobowych, 3 -, 7- i 14-dniowych.