Policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży dokonanej przez trzy nastolatki. Najmłodsza z nich miała zaledwie 11 lat. Błyszczyki, pudry i tusze do rzęs to główny łup nieletnich złodziejek, a łączna wartość skradzionych kosmetyków wyniosła ponad 1100 złotych. Młodzi ludzie nie są bezkarni, a każda taka sprawa trafia do sądu rodzinnego i nieletnich.
Wczoraj ( 21.03) dyżurny wyszkowskiej Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia sprawców kradzieży, zaistniałej w jednej z wyszkowskich drogerii. Na miejsce natychmiast skierował funkcjonariuszy, którzy ustalili, iż to trzy nieletnie w wieku 11, 12 i 16 lat dopuściły się kradzieży, a ich łupem padły głównie błyszczyki, pudry czy tusze do rzęs o łącznej wartości ponad 1100 złotych. Jak się okazało, nastolatki wyszły ze sklepu nie płacąc za produkty, które schowały w odzieży wierzchniej. Na zachowanie dziewcząt zareagował pracownik ochrony, który je ujął, a na miejsce wezwał patrol Policji. O takich sytuacjach funkcjonariusze niezwłocznie informują rodziców nieletnich, dodatkowo o fakcie popełnienia czynu karalnego powiadomią miejscowy sąd rodzinny i nieletnich.
W trosce o dobro i bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, Policja apeluje o właściwą i szybką reakcję na niepokojące sygnały dotyczące ich zachowań , które najczęściej prowadzą do demoralizacji, a nawet przestępczości. Wiele spraw, które z pozoru – zwłaszcza dla młodego człowieka – wydają się błahe, trafiają na drogę sądową.
Kim jest nieletni?
Jeżeli jesteś osobą, która ukończyła 13 lat, a nie ukończyła 17 lat poniesiesz odpowiedzialność prawną za popełnione czyny karalne.
Czynem karalnym będzie skutek Twojego zachowania czyli popełnienie wykroczenia lub przestępstwa.
Pamiętaj, że Twoje złe zachowania to również objawy demoralizacji, za które będziesz odpowiadał jeśli ukończyłeś 10 lat, aż do pełnoletności.
Jednym z wielu zadań, które realizuje Policja na rzecz przeciwdziałania demoralizacji i przestępczości nieletnich jest podejmowanie czynności profilaktycznych, które służą ochronie osób małoletnich/nieletnich. Dlatego wyszkowscy policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą w szkołach, miejscach ich grupowania się, a także podczas ich odpoczynku na koloniach i półkoloniach. Z wieloma z nich spotykają się indywidualnie, aby przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa i odpowiedzialności prawnej.
Autor: mł.asp. Wioleta Szymanik
Więcej wiadomości z Mazowsza

Poważny wypadek na ulicy Żołnierskiej w Rembertowie

Zderzenie i śmigłowiec ratunkowy – kolejne poważne zdarzenie na S8

Tragiczny wypadek na S8 – wymiana koła, chwila nieuwagi, śmiertelne konsekwencje

Śmiertelny wypadek na torach

Nocny wypadek z udziałem motocyklisty

Pierwszy mandat i punkty karne w kilkadziesiąt minut po zdanym egzaminie na prawo jazdy

Stracił prawo jazdy w trakcie policyjnych działań „Prędkość”

Policjanci publikują wizerunek sprawcy kradzieży. Jeżeli go poznajesz, to poinformuj Policję

Zniszczył i okradł toyotę – kryminalni zatrzymali 22-latka

Złodziej samochodowy wpadł zaraz po kradzieży

16-latek podejrzany o oszustwa seniorów

Areszt dla 32-latka za kradzieże rozbójnicze. W zatrzymaniu pomógł dzielnicowy w drodze na służbę

Wjechał w barierki na przejściu dla pieszych, miał 2,5 promila

Speed po raz kolejny skuteczny w walce z nadmierną prędkością
