Dowiedz się, jak pandemia wpłynęła na rozwój gier online

OFE czy subkonto

Granie przez Internet, zarówno w gry wideo, jak i hazardowe okazało się być świetną odskocznią od rzeczywistości w okresie pandemii. Dowiedz się więcej!

Rozwój hazardu internetowego w okresie pandemii

Wybuch nie tak dawnej pandemii koronawirusa spowodował wiele zakłóceń w życiu ludzkim, w tym także w sferze rozrywki. Zamknięcie obiektów i kasyn naziemnych, anulowanie wydarzeń sportowych i możliwości uprawiania zorganizowanych zajęć fizycznych sprawiło, że wiele osób zaczęło szukać równie przyjemnych i bezpiecznych alternatyw. Dla graczy jedną z tych alternatyw okazał się hazard online (jak choćby w Vulkan Bet) oraz gry wideo. Obszar ten stał się dla wielu popularnym sposobem spędzania czasu w domu podczas pandemii. 

Dzięki dostępności usług kasyn internetowych na wszystkich platformach, takich jak telefony komórkowe, laptopy i komputery ogromna liczba osób stała się wręcz fanami hazardu online albo po prostu standardowych gier wideo.

Jak gracze online walczyli z Covid-19?

Od czasu pandemii Covid-19 branża rozrywki online odnotowała szybki rozwój, a izolacja sprzyjała także kasynom online. Ludzie odkryli możliwość zabawy na odległość dzięki laptopom i smartfonom. Co więcej, rozwój technologiczny umożliwia wprowadzanie innowacji w grach hazardowych, a oferowane przez nie turnieje i promocje mogą być interesujące dla początkujących graczy.

W opinii ekspertów zajmujących się branżą hazardu online, w związku z zatrzymaniem świata przez Covid-19, wiele osób zwróciło się w stronę tej sfery, aby się dobrze bawić. Ludzie musieli dostosować swoje nawyki i strategie, aby zachować bezpieczeństwo i zmniejszyć ryzyko narażenia na wirusa. Niektóre z tych zmian obejmowały zwiększone wykorzystanie walut wirtualnych zamiast prawdziwych pieniędzy.

Obecnie witryny kasyn online i zakładów sportowe nieustannie zwiększają liczbę swoich użytkowników, a z dnia na dzień rośnie także liczba samych serwisów hazardowych i bukmacherskich. Dziś praktycznie każdy z nas ma komputer lub smartfona, a dostęp do stron internetowych jest wyjątkowo łatwy. A to oznacza, że tradycyjne gry także muszą zostać dostosowane do nowych wymagań online. W Europie liczba twórców gier hazardowych nieustannie rośnie, w efekcie czego silna konkurencja wymusza wręcz nieustanną poprawę jakości kasyn online i witryn bukmacherskich.

Mistrzostwa pokera online podczas wirusa koronowego

Pandemia wirusa koronawirusa utrudniła graczom w pokera korzystanie z ulubionej gry karcianej, ponieważ wiele turniejów zostało odwołanych ze względów bezpieczeństwa — powody tego stanu rzeczy są dosyć oczywiste. Jednak dzięki rozwojowi technologii i platform do gier online gracze w pokera mogą bez problemu rywalizować ze sobą w mistrzostwach online. 

Doprowadziło to do bezprecedensowego wzrostu aktywności w Internecie w miesiącach pandemii, ponieważ ludzie bardzo pozytywnie ocenili tę możliwość i zaczęli tłumnie z niej korzystać. Chcemy przez to powiedzieć wprost, że ze wszystkich gałęzi internetowego hazardu to właśnie poker online zyskał podczas pandemii największą liczbę nowych użytkowników.

Turnieje w kasynach online podczas COVID-19

Pandemia COVID-19 stworzyła wyjątkowe środowisko dla turniejów w kasynie online. Chociaż nie jest jeszcze możliwe uczestnictwo w fizycznych wydarzeniach związanych z grami ze względu na wymogi dotyczące dystansu społecznego, przestrzeń wirtualna zapewnia graczom z całego świata możliwość spotkania się i rywalizacji w ekscytujących konkursach. Po zamknięciu tradycyjnych kasyn wielu operatorów zwróciło się ku turniejom online.

Prawdą jest, że epidemia koronawirusa (COVID-19) spowodowała bezprecedensowe zakłócenia w światowej gospodarce, a wiele branż zmuszonych zostało do adaptacji mającej na celu przetrwanie tych trudnych czasów. Branża kasyn online nie była tutaj żadnym wyjątkiem. W odpowiedzi na to dynamiczne środowisko biznesowe wiele interaktywnych witryn z grami hazardowymi zwróciło się w stronę turniejów jako innowacyjnego sposobu na utrzymanie zaangażowania klientów.

Ludzie dzięki temu odkryli możliwość zabawy na odległość w kasynie online, za pomocą komputerów oraz przede wszystkim laptopów. Na przykład według IDC, firmy analitycznej zajmującej się grami, w samym tylko 2020 roku wartość rynku urządzeń mobilnych wyniosła 85 miliardów dolarów, przy wzroście o 25%, napędzanym przez Chiny, kraj, który wydaje najwięcej na gry elektroniczne na świecie.

Segment konsol, w którym wprowadzono na rynek nową generację konsol PlayStation firmy Sony i konsoli Xbox firmy Microsoft, zarobił w tym samym roku aż 45 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 11%. Gry wideo przynoszą zysk na poziomie 36 miliardów dolarów, a udział rynku VR wynosi wciąż jeszcze mniej niż 1%. Według ekspertów większa część pieniędzy, których ludzie nie wydawali na podróże, kino, czy inne atrakcje, przeznaczona została właśnie na gry wideo oraz hazard online.

Gry elektroniczne w czasie pandemii przeżyły znaczny rozwój. W szczytowym okresie pandemii, czyli w 2020 r. sektor gier wideo wzrósł o 20% i wygenerował na całym świecie 165,9 miliarda dolarów, czyli o 60% więcej niż łączny przychód przemysłu filmowego i muzycznego.

Według ekspertów tylko w Polsce rynek gier zarobił w 2019 r. 6,5 miliarda PLN, co stanowi równowartość 1,6 mld dolarów. Dane za kolejne lata nie wprawdzie aż tak imponujące, ale nieustannie wskazuje tendencję zwyżkową. Badania socjologiczne prowadzone rok po roku,  które analizuje zachowanie i profil użytkowników, daje pewne wskazówki: 

  • aż 76% ankietowanych stwierdziło, że grało więcej w zeszłym roku; 
  • a 42% stwierdziło, że wydało więcej pieniędzy na gry hazardowe.

Granie w gry wideo oraz hazardowe to coraz częściej nie tylko sposób na spędzenie czasu indywidualnie lub ze znajomymi, ale także sposób na wirtualną interakcję z różnymi osobami i grupami. Jak widać, w trakcie pandemii, przy konieczności zachowania zasad dystansu społecznego, możliwości kontaktu i doświadczeń, jakie dają gry online, jeszcze bardziej się poszerzyły i zyskały na popularności.

Artykuł Partnera

Więcej informacji z Mazowsza

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim, Wyszkowskim, Ostrowskim, Węgrowskim i Sokołowskim

W dniach od 3 do 12 lipca planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego, Wyszkowskiego, Ostrowskiego, Węgrowskiego i Sokołowskiego. [...]
0 komentarzy
Samorządu Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi

Chcemy wiedzieć więcej…

O rocznym programie współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi na 2025 roku. Jako że Samorząd Województwa rozpoczął prace nad rocznym programem współpracy [...]
0 komentarzy
Studenci chcą praktykować u Marszałka

Studenci chcą praktykować u Marszałka

Rozpoczęły się wakacyjne praktyki w urzędzie marszałkowskim. Tegoroczna edycja cieszyła się rekordowym zainteresowaniem – wpłynęło ponad 320 zgłoszeń! Z tej grupy wyłoniono 47 praktykantów. [...]
0 komentarzy
Informacje z Mazowsza

Informacje z Mazowsza

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego „Informacje z Mazowsza” mówimy m.in. o pociągu „Słonecznym” nad morze, wotum zaufania i absolutorium dla [...]
0 komentarzy
Współtworzenie Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi na 2025 rok

Współtworzenie Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi na 2025 rok

Pełnomocnik Marszałka Województwa Mazowieckiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, zaprasza do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.