Funkcjonariusze z jabłonowskiej patrolówki zatrzymali do kontroli rowerzystę. Mężczyzna w kieszeni kurtki miał ukryte narkotyki. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczona substancja to amfetamina. 41-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Za tego typu przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
Podczas patrolu policjanci z Jabłonowskiego komisariatu zwrócili uwagę na rowerzystę jadącego środkiem ulicy. Mundurowi zatrzymali go do kontroli. Rowerzysta najwyraźniej miał coś na sumieniu, ponieważ usilnie unikał kontaktu wzrokowego z mundurowymi. Nerwowe zachowanie mężczyzny nie uszło uwadze policjantów. Szybko też poznali jego powód. Podczas kontroli osobistej okazało się, że 41-latek ma przy sobie substancje zabronione prawem. W kieszeni kurtki mundurowi znaleźli bowiem foliowe opakowanie zawierające biały proszek. Badanie narkotesterem wykazało, że była to amfetamina.
O dalszym losie 41-letniego mieszkańca stolicy zadecyduje teraz sąd. W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
kom. Justyna Stopińska
Więcej wiadomości z Mazowsza
![Błoto na DW631: Przypadek czy celowe działanie?](https://www.zyciepw.pl/wp-content/uploads/2024/12/glina-1003111.jpg)
Błoto na DW631: Przypadek czy celowe działanie?
![Chwila nieuwagi, która mogła kosztować życie. Otwórz oczy na bezpieczeństwo!](https://www.zyciepw.pl/wp-content/uploads/2024/12/271-201860.jpg)
Chwila nieuwagi, która mogła kosztować życie. Otwórz oczy na bezpieczeństwo!
![](https://www.zyciepw.pl/wp-content/uploads/2024/12/275-201844111.jpg)
Uwaga na dzikie zwierzęta – apel policjantów
![Pijana wiozła roczne dziecko](https://www.zyciepw.pl/wp-content/uploads/2024/12/175-273695.jpg)
Pijana wiozła roczne dziecko
!["Mama jest agresywna..." to pierwsze słowa 11-latka dzwoniącego na numer alarmowy](https://www.zyciepw.pl/wp-content/uploads/2024/11/policja.jpg)
13-latka zatrzymana do oszustwa trafiła do ośrodka wychowawczego
![Po wypadku zapalił się pojazd. Kierującej pomogli funkcjonariusze służby więziennej.](https://www.zyciepw.pl/wp-content/uploads/2024/12/przytyk.jpg)
Po wypadku zapalił się pojazd. Kierującej pomogli funkcjonariusze służby więziennej.
![](https://www.zyciepw.pl/wp-content/uploads/2024/12/dw615_001.jpg)
Tragiczny wypadek na DW-615 w Trzciance, nie żyje 32-letni kierowca
![Na podwójnym zakazie i kompletnie pijany wiózł swoje 8-letnie dziecko](https://www.zyciepw.pl/wp-content/uploads/2023/09/kontrola_alko.jpg)
Na podwójnym zakazie i kompletnie pijany wiózł swoje 8-letnie dziecko
![2 osoby zginęły wczoraj na drogach Mazowsza](https://www.zyciepw.pl/wp-content/uploads/2024/12/170-273782.jpg)
2 osoby zginęły wczoraj na drogach Mazowsza
![Zatrzymany poszukiwany ENA i odzyskany skradziony kamper](https://www.zyciepw.pl/wp-content/uploads/2024/12/kamper10011.jpg)
Zatrzymany poszukiwany ENA i odzyskany skradziony kamper
![Zaginiony 91- latek odnaleziony przez policjantów z Radzymina](https://www.zyciepw.pl/wp-content/uploads/2023/12/pol_pomagamy.jpg)
Zaginiony 91- latek odnaleziony przez policjantów z Radzymina
![Mazowsze sparaliżowane przez żywioł: 755 interwencji strażaków w ostatnich godzinach](https://www.zyciepw.pl/wp-content/uploads/2024/12/napoleona001.jpg)
Mazowsze sparaliżowane przez żywioł: 755 interwencji strażaków w ostatnich godzinach
![](https://www.zyciepw.pl/wp-content/uploads/2024/12/pol-tasma_czer.jpg)
Awantura na parkingu w Kobyłce: Policja prowadzi intensywne czynności
![Drzewo spadło na samochód dostawczy](https://www.zyciepw.pl/wp-content/uploads/2024/12/napoleona002.jpg)
Drzewo spadło na samochód dostawczy
![](https://www.zyciepw.pl/wp-content/uploads/2024/12/168-121840111.jpg)