Do jesiennej edycji przystąpiło 14 par, które przygotowują się do nowej i ważnej roli życiowej jaką jest rodzicielstwo. Za uczestnikami już 2 spotkania. Niezbędnym elementem efektywnej pracy z grupą jest znajomość pozostałych uczestników. Na pierwszych zajęciach standardowo każda para opowiedziała czy spodziewają się chłopca czy dziewczynki, w jakim szpitalu planują rodzić, a także jakie mają oczekiwania względem prowadzonych zajęć. W najbliższym czasie przybędzie w Markach więcej dziewczynek niż chłopców.
Przebrnęliśmy wspólnie przez trudny, ale potrzebny temat prawniczych aspektów, dotyczących kobiet w ciąży i ich partnerów. Poruszyliśmy sprawy praw kobiet jako pracowników, jak również obowiązków pracodawcy względem rodziców. Kolejnym tematem były świadczenia, przysługujące rodzicom po urodzeniu dziecka. Układając plan porodu i pakując torbę do szpitala położna podkreślała, które rzeczy są niezbędne i praktyczne, a które warto mieć, by umilić pobyt na oddziale. Panowie z kolei dostali pracę domową, by sprawdzić wszystkie możliwe trasy przejazdu do wybranego szpitala: możliwie najkrótszą w zależności od pory dnia.
Kolejne zajęcia już w najbliższy czwartek w CAF3.
Do zobaczenia! – zachęcają organizatorzy
* Zajęcia są finansowane z budżetu miasta Marki w ramach kontynuacji na lata 2022-2024 programu polityki zdrowotnej pn. „Program Polityki Zdrowotnej Gminy Miasta Marki na lata 2019–2021 w przedmiocie działań edukacyjnych dla przyszłych rodziców zamieszkujących Gminę Miasto Marki”. Na realizację miasto uzyskało dofinansowanie z NFZ. Zajęcia realizuje Fundacja „Zielone Pojęcie”.