Bezpieczniej i przyjaźniej nad Bugiem

19 czerwca podpisana została umowa na realizację zadania pn. „Opracowanie dokumentacji projektowo-technicznej zabezpieczenia erodowanego brzegu w 8 km biegu rzeki Bug w miejscowości Kuligów”. Wartość umowy to blisko pół miliona złotych.

Podpisanie umowy na przygotowanie dokumentacji projektowo-technicznej jest pierwszym etapem współpracy w zakresie realizacji przedsięwzięć o charakterze utrzymaniowo-inwestycyjnym i koncepcyjnym, zgodnie z listem intencyjnym podpisanym przez Starostę Wołomińskiego Adama Lubiaka z Wodami Polskimi w styczniu 2022 roku.

– Przygotowanie projektu zabezpieczenia erodowanego brzegu oraz późniejsza realizacja tego projektu przyczynią się do zabezpieczenia zapory bocznej Arciechów – Kuligów oraz zwiększenia bezpieczeństwa przeciwpowodziowego gminy Dąbrówka w województwie mazowieckim – powiedział wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

– W styczniu 2022 roku podpisałem z Wodami Polskimi list intencyjny, na mocy którego wspólnie angażujemy się w poprawę bezpieczeństwa przeciwpowodziowego mieszkańców naszego powiatu. Dzisiaj wkraczamy w etap projektowania, w trakcie którego zostaną uwzględnione potrzeby i oczekiwania lokalnej społeczności i samorządów, również pod kątem turystycznym – powiedział Starosta Wołomiński Adam Lubiak.

W wydarzeniu wzięli również udział Wiceminister Infrastruktury Grzegorz Witkowski, Prezes Wód Polskich Krzysztof Woś, Dyrektor RZGW w Warszawie Tomasz Tereszkiewicz, Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego Katarzyna Lubiak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wołomińskiego Wiesław Mędrzycki i Cezary Wnuk, członek zarządu Paweł Dąbrowski.

Celem zadania jest opracowanie „dokumentacji projektowo-technicznej zabezpieczenia erodowanego lewego brzegu w 8 km biegu rzeki Bug w miejscowości Kuligów” z podziałem na etapy oraz pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych. W skład poszczególnych etapów wchodzić będą:

Etap 1:

Opracowanie „Wariantowej Koncepcji projektowej zabezpieczenia erodowanego brzegu w 8 km biegu rzeki Bug w miejscowości Kuligów” obejmującej inwentaryzację stanu istniejącego – Wariant „0” oraz przynajmniej trzech wariantów zabezpieczenia erodowanego brzegu rzeki Bug w miejscowości Kuligów wraz z budową slipu dla jednostek pływających.

Etap 2:

Polega na analizie zadania pod kątem oddziaływania na środowisko naturalne, przygotowaniu inwentaryzacji przyrodniczej dla planowanych działań, uzyskaniu decyzji o warunkach prowadzenia robót dla przedsięwzięcia oraz sporządzeniu i złożeniu wniosku o ustalenie celu publicznego lub wniosku o ustalenie warunków zabudowy.

Etap 3:

Polega na opracowaniu operatu wodnoprawnego, dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego oraz uzyskaniu prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę.

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Marki - piątkowe zdarzenie w SP2 - informacja dyrektor szkoły

Marki – piątkowe zdarzenie w SP2 – informacja dyrektor szkoły

W związku z różnymi relacjami pojawiającymi się w przestrzeni publicznej, dotyczącymi zdarzenia w szkolnej świetlicy, UM Marki przekazuje informację ze strony dyrektor Szkoły [...]
0 komentarzy

82-latek jechał pod prąd DW 629. Doprowadził do koszmarnego wypadku.

W środę 20 listopada w godzinach popołudniowych na ulicy Jana Pawła II w miejscowości Cegielnia doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Zdarzenie wymagało [...]
0 komentarzy
Darmowe badania okulistyczne w Legionowie

Darmowe badania okulistyczne w Legionowie

Samorząd województwa mazowieckiego zaprasza dorosłych mieszkańców powiatu legionowskiego na darmowe przesiewowe badania wzroku. Aby wziąć w nich udział, nie jest potrzebne skierowanie od [...]
0 komentarzy
Nowi ochotnicy w szeregach 5 Mazowieckiej Brygady OT

Nowi ochotnicy w szeregach 5 Mazowieckiej Brygady OT

W piątek, 15 listopada br. bramę koszar 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej przekroczyło blisko 100 ochotników z północnego Mazowsza. Wśród nich znalazła się [...]
0 komentarzy
Koleje Mazowieckie przekazały Stacji Muzeum kabinę maszynisty z pojazdu EN57-935

Koleje Mazowieckie przekazały Stacji Muzeum kabinę maszynisty z pojazdu EN57-935

Na początku listopada odcięta kabina maszynisty została przetransportowana z Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru Kolei Mazowieckich w Tłuszczu do Stacji Muzeum w Warszawie, gdzie po [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.