Dochodzeniowcy z Bielan przedstawili dwa zarzuty 40-latkowi. Mężczyzna w biały dzień próbował przeciąć linkę zabezpieczającą rower elektryczny. Przypadkowi przechodnie z Ukrainy, którzy zwrócili mu uwagę, zostali znieważeni na tle narodowościowym. 40-latek został zatrzymany przez stołecznych funkcjonariuszy. Mężczyzna będzie odpowiadał jako recydywista.
W miniony weekend policjanci z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji zatrzymali 40-latka, który usiłował dokonać kradzieży roweru elektrycznego. Mężczyzna, w biały dzień na ulicy AK Kampinos, małymi obcążkami próbował przeciąć linkę zabezpieczającą, którą przypięty był rower. Dwoje przechodniów idących ulicą zwróciło uwagę na poczynania 40-latka. Młodzi ludzie pochodzący z Ukrainy zostali wyzwani na tle narodowościowym. Na miejsce została wezwana policja.
Stołeczni policjanci zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnym areszcie. 40-latek usłyszał dwa zarzuty. Mężczyzna odpowie za usiłowanie kradzieży roweru elektrycznego o wartości 4000 złotych i znieważenie młodych ludzi z powodu ich przynależności narodowej i stosowanie wobec nich gróźb karalnych. Za te przestępstwa grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.
Źródło: KRP V – Bielany, Żoliborz
Fot.: obraz natefarr z Pixabay.com
Więcej wiadomości z Mazowsza

Groźny wypadek ciężarówki w Poświętnem – dramatyczne chwile na drodze

Pożary nieużytków rolnych – problem powracający każdego roku

Straciła panowanie na pojazdem i dachowała

Kryminalni zatrzymali podejrzanego o oszustwa ,,na legendę” – został tymczasowo aresztowany

Policjanci przez weekend zatrzymali osiem osób

Potrącenie rowerzysty w Zielonce – rowerzysta w szpitalu

Czołowe zderzenie w Józefinie – dwie osoby poszkodowane

Policja poszukuje świadków wypadku drogowego na trasie S8

Poważny wypadek motocyklisty w Trojanach – akcja ratunkowa z udziałem śmigłowca

Wołomińscy strażacy w akcji – intensywna doba pełna wyzwań

Na sygnałach do szpitala – policyjna eskorta z ciężarną kobietą

Kolizja na ul. Piłsudskiego w Markach

Gang oszustów rozbity – wśród zatrzymanych mieszkańcy Kobyłki

Pożar nieużytków przy S8 – strażacy walczyli z żywiołem
