Studencie, praktykuj u Marszałka!

Studencie, praktykuj u Marszałka!

Praktyki w samorządzie? Czemu nie! Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego organizuje wakacyjne praktyki. Ruszył właśnie nabór do VII edycji programu „Praktyki u Marszałka”. To nie tylko okazja do zdobycia cennego doświadczenia zawodowego, lecz także spróbowania swoich sił w administracji samorządowej oraz poszerzenia wiedzy. Na chętnych czeka 50 miejsc i prawie 5 tys. zł brutto. Wnioski można składać do 21 kwietnia.

Udział w programie „Praktyki u Marszałka” to przede wszystkim szansa na rozwój kompetencji i zdobycie praktycznej wiedzy, możliwość udziału w szkoleniach i webinariach oraz okazja do zdobycia nowych doświadczeń zawodowych. Studenci i studentki będą mogli poznać zasady funkcjonowania urzędu od kuchni.

Na praktyki do urzędu marszałkowskiego studentów i studentki zaprasza marszałek Adam Struzik. – Młodzi Przyjaciele, jeśli chcecie zdobyć doświadczenie w naszym urzędzie, poznać tajniki pracy i zobaczyć, czym na co dzień zajmuje się marszałek województwa, zgłaszajcie się na praktyki. Przy okazji możecie też zarobić całkiem niezłe pieniądze, bo blisko 5 tys. zł brutto. Nabór trwa do 21 kwietnia. Czekamy na Was!

O tym, że praktyki w urzędzie marszałkowskim mogą być początkiem kariery zawodowej, mówi Edyta Jankowska, która kilka lat temu wzięła udział w programie, a teraz na stałe pracuje w urzędzie. – Zgłosiłam się na praktyki w 2017 r. do Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki. Bardzo dobrze wspominam ten czas. Poznałam fajnych ludzi, a dzięki ciekawym zadaniom mogłam się rozwijać i od podszewki poznać pracę urzędu. Obecnie pracuję w Kancelarii Marszałka, więc jestem przykładem, że praktyki to cenne doświadczenie, a urząd jest miejscem, gdzie można zatrzymać się na dłużej.

 Kto może praktykować?

 Program jest skierowany do mieszkających na Mazowszu studentów studiów licencjackich, magisterskich lub inżynierskich, którzy uczą się w trybie stacjonarnym. Ważne jest to, by mieli zaliczony pierwszy semestr studiów. W praktykach mogą wziąć udział osoby studiujące zarówno na uczelniach publicznych, jak i prywatnych. Muszą one jednak znajdować się na terenie województwa mazowieckiego. Studenci chcący odbyć praktyki w urzędzie marszałkowskim nie mogą mieć więcej niż 26 lat.

 Nie tylko w stolicy

Praktyki będą odbywać się nie tylko w siedzibach urzędu marszałkowskiego w Warszawie, lecz także jego delegaturach w Płocku, Ciechanowie i Ostrołęce. Potrwają 30 dni roboczych, czyli 210 godzin. Pierwsza tura rusza 3 lipca i potrwa do 11 sierpnia. Druga rozpocznie się 21 sierpnia, a zakończy 29 września. Co ważne, oferowane przez urząd praktyki są płatne. Studenci będą je odbywać na podstawie umowy-zlecenia, a za swoją pracę otrzymają wynagrodzenie w wysokości 4935 zł brutto.

Studenci będą pracować pod okiem opiekunów, którzy wprowadzą ich w tajniki pracy urzędu, wezmą również udział w szkoleniach wstępnych i spotkaniach tematycznych z ekspertami, m.in. w warsztatach z zakresu obsługi klienta. Praktyki będą odbywały się zgodnie z przygotowanym programem i zakresem zadań.

Od kultury do ochrony zdrowia

To studenci zdecydują, w którym departamencie, kancelarii czy delegaturze będą odbywać praktyki. A wybór jednostek organizacyjnych i wykonywanych przez nie zadań jest duży. Od przygotowywania wydarzeń kulturalnych, przez wydawanie decyzji na wycinkę drzew, realizację projektów prozdrowotnych, po współpracę z zagranicą czy organizowanie konferencji prasowych. O przyjęciu na praktykę do wybranej komórki organizacyjnej zadecydują przesłanie wniosków wraz z podpisanym oświadczeniem, spełnienie wymogów formalnych, wynik uzyskany z testu wiedzy o Mazowszu i urzędzie oraz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej. Informacje na temat programu, wymogów formalnych, a także szczegóły dotyczące zasad rekrutacji znajdują się na stronie https://praktyki.mazovia.pl/.

Ostatnia edycja programu, która ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19 odbyła się w 2019 roku, cieszyła się dużym zainteresowaniem studentów z Mazowsza. Zgłosiło się 171 osób, z czego wymogi formalne spełniło 127 kandydatów. Praktyki odbyło 94 studentów. Najwięcej chciało praktykować w Kancelarii Marszałka.

Więcej informacji z Mazowsza

Nowi ochotnicy w szeregach 5 Mazowieckiej Brygady OT

Nowi ochotnicy w szeregach 5 Mazowieckiej Brygady OT

W piątek, 15 listopada br. bramę koszar 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej przekroczyło blisko 100 ochotników z północnego Mazowsza. Wśród nich znalazła się [...]
0 komentarzy

Innowatorzy Mazowsza wybrani

Znamy już tegorocznych „Innowatorów Mazowsza”. Wśród nich są dwie firmy oraz pięciu naukowców. Samorząd Mazowsza od lat wspiera przedsiębiorców i naukowców w pracy [...]
0 komentarzy
III Edycja Plebiscytu Ekologicznego – zgłoszenia do 31 stycznia 2025 r.

III Edycja Plebiscytu Ekologicznego – zgłoszenia do 31 stycznia 2025 r.

Departament Polityki Ekologicznej, Geologii i Łowiectwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie i UKSW zapraszają do wzięcia udziału w III Edycji Plebiscytu Ekologicznego [...]
0 komentarzy
IPN zainaugurował ogólnopolską kampanię „Pamięć przetrwa dzięki Tobie"

IPN zainaugurował ogólnopolską kampanię „Pamięć przetrwa dzięki Tobie”

Instytut Pamięci Narodowej zainaugurował ogólnopolską kampanię „Pamięć przetrwa dzięki Tobie”, której celem jest zaangażowanie społeczeństwa w tworzenie i uzupełnianie bazy straty.pl – cyfrowego [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Legionowskim i Nowodworskim

W dniach od  21 do 29 listopada planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Legionowskiego i Nowodworskiego. Obszar Data rozpoczęcia [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.