Mieszkańcy Marek uczestniczą w tworzeniu Gminnego Programu Rewitalizacji. W sobotę (23 października br.) na terenie miasta Marki zostało zrealizowane pierwsze z serii zaplanowanych działań prowadzących do powstania Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Miasta Marki na lata 2019-2026.
Mieszkańcy licznie uczestniczyli w spacerze badawczym, podczas którego z jednej strony wysłuchali niezwykle ciekawej opowieści Antoniego Widomskiego o mareckich zabytkach i historii, z drugiej strony wypowiadali się na temat oczekiwań odnośnie kierunków zmian na terenach objętych rewitalizacją. UM Marki składa podziękowania również Zbigniewowi Paciorkowi, uczestniczącemu w spacerze, za podzielenie się wiedzą na temat mareckich zabytków. W ramach spaceru odwiedzono: Skwer Pamięci Narodowej, osiedle robotnicze Briggsów, pozostałości Fabryki Briggs and Posselt, Pałacyk Briggsów wraz z parkiem, Kościół pod wezwaniem Św. Izydora Oracza. W ramach spaceru zebrano cenne informacje na temat pomysłów mieszkańców na działania na terenach objętych rewitalizacją. Mieszkańcy będą mogli rozwinąć zgłoszone pomysły podczas warsztatów zaplanowanych 30 listopada w CAF 3 przy ul. Fabrycznej 3 (godz. 12.00-15.00).
Spacer był zrealizowany w ramach projektu ?LIDERZY KONSULTACJI SPOŁECZNYCH? (nabór nr POWR.02.19.00-IZ.00-00-003/18) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.