Udany sezon Wajsportu

W ostatnią niedzielę odbył się finałowy wyścig kolarski z cyklu Mazovia MTB Marathon, kończący obfitujący w emocje i starty tegoroczny sezon.

Tym razem kolarze rywalizowali na trasie w Jabłonnej. Na starcie stanęło niemal tysiąc zawodników. Wysokiej frekwencji sprzyjała piękna pogoda, prawdziwa polska złota jesień, wprost wymarzona na ostatnie ściganie, przed nadchodzącą nieubłaganie zimą. Prestiżu rywalizacji dodawał fakt, że na starcie wyścigu pojawili się znakomici zawodnicy z zawodowej drużyny Halls: Aleksandra Dawidowicz, Magdalena Sadłecka, Dariusz Batek i Kornel Osicki.
Do samego końca cyklu uczestnicy maratonów walczyli o punkty do klasyfikacji generalnej i jak najwyższą pozycję. Znakomity sezon ma za sobą wołomińska grupa WAJSPORT-TEAM. Nasi zawodnicy od kwietnia do października walczyli na ciężkich trasach Mazowsza o jak najlepsze miejsca. Czasami musieli walczyć nie tylko z przeciwnikami, lecz również z kapryśną pogodą i problemami technicznymi, które niestety naszych kolarzy nie omijały. W klasyfikacji drużynowej wołomiński team zajął świetne szóste miejsce na 130 zarejestrowanych zespołów.
W klasyfikacjach indywidualnych warto odnotować wiele znakomitych miejsc w czołówce. Na dystansie Giga wśród mężczyzn dwa trzecie miejsca zajęli Ireneusz Gruszczyński (kategoria M2) oraz Jarosław Roszkowski (M1). Obaj zawodnicy przez cały sezon utrzymywali równą formę, bardzo często stając na podium kolarskich zawodów. W M4 na 11 pozycji ukończył tegoroczne zmagania Dariusz Kielczyk. Na dystansie Mega w kategorii M4 zwyciężył Artur Żero, mając za sobą świetny sezon. Trzecie miejsce w M2 zdobył Piotr Dembowski, zaś szóste lokaty wywalczyli Tomek Pazio (M3) oraz Maciej Brzeziński (MJ). W tej ostatniej kategorii na 15 miejscu sezon ukończył Wojtek Kwiatek. Na koniec wyniki naszych pań. Piąte miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła Alicja Kielczyk w K4, na 12 miejscu znalazła się Kasia Kielczyk w K3, na 16 Ewa Poślad w K4, zaś Anita Szurpa ukończyła rywalizację w K2 na 17 pozycji. Gratulujemy znakomitego sezonu i czekamy na kolejny, jeszcze bardziej udany.