Sukcesy karateków na Mistrzostwach Europy

W dniach 17 – 19 maja w Berlinie odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów, w których wzięło udział ponad 600 młodych wojowników. Tytuł mistrza Europy zdobył Jakub Malinowski, który na początku turnieju pokonał zawodników z Czech i Niemiec.

Kuba po początkowych problemach, rozkręcał się z walki na walkę, czego efektem był zdobyty cały punkt IPPON i koniec walki finałowej przed czasem z bardzo silnym Gruzinem.

Świetne zwycięskie walki z Niemcem, Ukraińcem i Rosjaniem pozwoliły Krzesimirowi Karbownikowi zdobyć brązowy medal, który przez cały turniej walczył bardzo skutecznie. Na podium mistrzostw Europy uplasowały się także: Anna Stankiewicz i Gabrysia Majewska. Dużym optymizmem napawa fakt, iż wszyscy reprezentanci KSW KYOKUSHIN przegrywali tylko z późniejszymi triumfatorami swoich kategorii, a ich wyśmienita sportowa postawa daje duże nadzieje na przyszłość polskiej reprezentacji.