Mistrzowski weekend KSW Kyokushin

W kwietniu odbyły się 46. Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin zorganizowane przez Polski Związek Karate. W Lipnie, koło Włocławka, walczył Krystian Tyszko, który został brązowym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów w konkurencji full contact kategorii ciężkiej +90kg.

Krystian w 2019 roku wywalczył mistrzostwo Mazowsza oraz brązowy medal Mistrzostw Makroregionu Wschodniego, uzyskując w ten sposób kwalifikacje do Mistrzostw Polski, czego efektem był aktualny brązowy medal najważniejszej imprezy sportowej w kraju.

W niedzielę w Górze Kalwarii walczyli najmłodsi karatecy KSW KYOKUSHIN. Trzy piękne puchary za miejsca pierwsze, drugie i trzecie doskonale świadczą o wysokim poziomie tych zawodów. Wszyscy laureaci stoczyli po cztery pojedynki, a na podium uplasowali się: Maja Molska, Miłosz Polak oraz Weronika Deptuła. Dzięki bardzo dobrym pojedynkom na wyróżnienie zasługują: Jakub Kowalczuk, Antoni Gręda oraz Oliwier Hys. Turniejowym sędzią była senpai Julia Stępniewska, która na co dzień prowadzi zajęcia karate w zielonkowskiej Szkole Podstawowej nr 1.

Kolejne wyzwanie czeka już w maju podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Berlinie. Miejmy nadzieje, że dzięki wytężonym treningom przyjdą kolejne sukcesy. Więcej informacji i zdjęcia z turniejów na www.kswkyokushin.pl