Zielonkowscy karatecy z sukcesem na Pucharze Europy

450 zawodników z 19 krajów wzięło udział w Pucharze Europy Karate Kyokushin, który we współpracy w firmą Orlen rozegrano w dniach 24-25 listopada w Warszawie, a reprezentacja Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN zdobyła 14 miejsc na podium.

W najtrudniejszej kategorii full contact kobiet rywalizowała senpai Julia Stępniewska, zielonkowska trenerka karate ze Szkoły Podstawowej nr 1. Julia pokazała duży hart ducha w walkach z Węgierką i Ukrainką zdobywając wice mistrzostwo Pucharu Europy. Na wyróżnienie zasługuje Piotr Karbownik, najstarszy karateka z Zielonki, który dzielnie godząc obowiązki rodzinne z trudem przygotowań do tak wymagającej imprezy, osiągnął sukces w postaci podium ważnych europejskich zawodów.

Puchar Europy Juniorów zdobyli: Gabrysia Majewska, Mateusz Leśniczak, Bartek Kazimierczak, Karol Narożniak, Krystian Tyszko oraz Jakub Malinowski. Miejsca na podium wywalczyli także: Ania Stankiewicz, Klaudia Brzozowska, Nikodem Gawrysiuk, Kuba Kostrzewski. Udział w Pucharze Europy był podsumowaniem wyczerpujących startów KSW KYOKUSHIN w 2018 roku, których efektem było także 5 medali Klubu na Mistrzostwach Polski.

Szczególne podziękowania należą się licznej grupie kibiców i rodziców, którzy stale wspierają zawodników dając tym samym wiele pozytywnej energii do walki. Więcej informacji i zdjęcia z turnieju na www.kswkyokushin.pl