III Bieg z Naturą i Kulturą

Kapryśna pogoda postanowiła jednak oszczędzić uczestników tegorocznej trzeciej już edycji Biegu z Naturą i Kulturą, który odbył się w okolicach malowniczych Urli.

Jako pierwsi na trasę wyruszyli najmłodsi pod czujnym okiem Małgorzaty Gałązki z Gminnego Centrum Kultury w Jadowie. Trasa biegu wiodła przez urokliwe zakątki dostarczając uczestnikom wyjątkowo przyjemnych wrażeń o czym informowali organizatorów po przekroczeniu linii mety. Nad bezpieczeństwem uczestników Biegu czuwali druhowie z okolicznych OSP, którzy licznie stawili się na miejscu startu na długo przed rozpoczęciem wydarzenia.
Wśród kobiet klasyfikacja przedstawiała się następująco: pierwsze miejsce zajęła Elżbieta Rosa z czasem 00:49:36, druga na mecie zjawiła się Katarzyna Michalik z czasem 00:51:58, a trzecia Ewa Polak z czasem 00:53:12
Najlepszymi zawodnikami w kategorii mężczyzn okazali się  Sylwester Kuśmierz z czasem 00:36:32, druga lokata przypadła Dariuszowi Król, który trasę biegu pokonał w 38 minut i 7 sekund, trzecie miejsce zajął Adam Malewicz z czasem 00:40:29. W grupie najmłodszych najlepszy wynik uzyskał Mateusz Siuchta z czasem 01:14:03, drugi był Hubert Ziółkowski z czasem 01:14:03, a trzecia pozycja przypadła Mai Ziółkowskiej z czasem 0114:04
W organizację biegu czynnie włączyli się wolontariusze z OSP, Mazowieckiego Forum Biznesu Nauki i Kultury oraz z LO w Urlach.
III Bieg z Naturą i Kulturą współfinansowany był ze środków Powiatu Wołomińskiego i Lokalnej Grupy Działania ?Równiny Wołomińskiej?.